جنایت کودتاچیان؛ اجساد سوخته ۳۵ غیرنظامی در شرق میانمار پیدا شد | DW | 25.12.2021

04/10/1400 11:43:00 ب.ظ

ده‌ها نفر از اهالی قریه‌ای در استان شرقی 'کایان' در میانمار، به شکل وحشیانه‌ای از سوی نیروهای حکومت نظامی کشته و سوزانده شده‌اند. بقایای قربانیان که به اقلیت قومی کارن تعلق دارند، جمعه ۲۴ دسامبر پیدا شد.

فعالان محلی در شرق میانمار از پیدا شدن اجساد سوخته شده ده‌ها روستایی و کشتار جمعی آنها به دست سربازان حکومت نظامی خبر داده‌اند. قربانیان از اقلیت قومی کارن هستند که واحدهای مقاومت علیه کودتا تشکیل داده‌اند. روز شنبه، عکس‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که دو کامیون و یک خودروی سوخته در جاده‌ای واقع در شهرستان هپروسو در شرق استان کایان را نشان می‌داد.

خبرگزاری آلمان به نقل از یک کنشگر محلی می‌نویسد: «عوامل حکومت نظامی، ابتدا روستاییان را بازداشت کرده بودند و اجساد زغال شده آنها در حالی پیدا شد که دست‌های برخی‌شان از پشت بسته شده بود.»

این فعال گروه‌های مقاومت گفته است: «مردم را وحشیانه کشتند و دسته‌جمعی آتش زدند. بعضی را زنده زنده سوزاندند.» یکی از اعضای واحدهای دفاع مردمی (PDF) به خبرگزاری فرانسه گفته است: «ماصبح شنبه و پس از شنیدن اینکه ارتش چند خودرو را در هپروسو متوقف کرده، برای بازرسی به محل آمدیم و این جنازه‌ها را پیدا کردیم.»

او که نخواسته نامش فاش شود، از شمارش ۲۷ جسد خبر داده است. شاهد دیگری گفته که سایر قربانیان طوری متلاشی شده بودند که نمی‌شد آنها را شمرد. هیچ اطلاعات مستقل و تایید شده‌ای از ماوقع در رسانه‌های میانمار در دست نیست، اما داده‌های ماهواره‌ای مشخص می‌کنند که روز جمعه حوالی ساعت ۱۳ در هپروسو آتش‌سوزی رخ داده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

قریه چیه!؟ مگه زمان قاجاره !؟ بگو روستا، آبادی، دِهات، شهر ببین چه وسعتی داره

دو دختر نوجوان در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» به قتل رسیدنددو دختر در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» و با شلیک گلوله به دست اعضای خانواده خود کشته شدند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

راهپیمایی انبوهی از جمعیت آزادشهر در حمایت از مولوی گرگیج

امیرعبدالهیان : در سفر به باکو، بر فصل نو‌ینی از مناسبات توافق شدامیرعبدالهیان : در سفر به باکو، بر فصل نو‌ینی از مناسبات توافق شد وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدار «صمیمانه» و «مفید» با مقامات جمهوری آذربایجان گفت که در سفر رسمی به باکو، بر فصل نو‌ینی از مناسبات توافق شد. Yalandı

شمار تلفات ناشی از طاعون در مازندران به ۱۴۷رسید

ایران: به زودی از سوخت «هسته‌ای» در نیروگاه بوشهر استفاده می‌کنیممحمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که نیروگاه بوشهر به‌زودی از سوخت هسته‌ای استفاده کرده و این کشور قادر به تولید برنامه_اتمی_ایران USAbilAraby وزارت_خارجه_آلمان محمد اسلامی،اعلام کردکه نیروگاه بوشهر بزودی از سوخت_هسته‌ای استفاده کرده واین کشورقادربه تولیدداخلی این محصول هسته‌ای است. نسیم:آقای گروسی iaeagc محمداسلامی چه میگویدوموضع آژانس چیست؟ آنهاکدام بندازتوافق رانقض کرده اند؟