جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند | DW | 10.10.2020

19/07/1399 10:36:00 ب.ظ

طبق توافقی که با میانجیگری روسیه انجام گرفت آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که از ظهر شنبه به همه درگیری‌ها پیرامون قره‌باغ پایان دهند. زمان چندانی از امضای این توافق نگذشته بود که آتش درگیری دوباره شعله‌ور شد.

طبق توافقی که با میانجیگری روسیه انجام گرفت آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که از ظهر شنبه به همه درگیری‌ها پیرامون قره‌باغ پایان دهند. زمان چندانی از امضای این توافق نگذشته بود که آتش درگیری دوباره شعله‌ور شد. دو کشور توافق کرده بودند که به خاطر"اقدامات انسان‌دوستانه، از جمله مبادله اسرا و تحویل اجساد" از ساعت ۱۲ ظهر شنبه به عملیات رزمی پایان دهند و در روزهای آینده با وساطت گروه مینسک، شامل روسیه و آمریکا و فرانسه، دور جدید مذاکرات صلح را برگزار کنند.

به گفته گزارشگران شلیک آتش از سوی طرفین، حتی در زمان انجام مذاکرات، هرگز متوقف نشد و روز شنبه نیز با شدت ادامه داشت. هرکدام از طرفین، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، طرف دیگر را به نقض مقررات آتش‌بس متهم می‌کند.

یک دیپلمات بلندپایه آذربایجان تأیید کرده است که آتش‌بس هرگز تحقق نیافته است. جیحون بایراموف، وزیر خارجه آذربایجان، مدعی شد که"شرایط اجرای اقدامات انسان‌دوستانه در حال حاضر" به خاطر حملات ارمنستان غیرممکن است. headtopics.com

توافقی که روسیه انجام بده عاقبتش همینه

شامگاه شنبه (دهم اکتبر) وزارت دفاع ارمنستان هرگونه نقض آتش‌بس از سوی نیروهای ارمنی را رد کرد و گفت که نیروهای آن کشور، به رغم"تحریکات" طرف آذربایجانی به رعایت شرایط آتش‌بس پای‌بند بوده‌اند. این توافق نیمه‌شب جمعه به شنبه پس از ده ساعت گفت‌وگوی فشرده میان وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان با حضور سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه حاصل شده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

معصومه مهرعلی از تأثیری می‌گوید که شجریان از قمر گرفت و اثری که بر آواز زنان گذاشت - BBC News فارسیدر‌گذشت محمدرضا شجریان: گفت‌و‌گو با معصومه مهر علی خواننده و از شاگردان محمدرضا شجریان Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

بازمانده بمب‌گذاری منچستر، داستان شناگر جاماییکایی که در 'ورزش سفیدپوستان' می‌درخشد - BBC News فارسی'فکر کنم من را به عنوان شناگر هم‌جنسگرای سیاه‌پوستی می‌شناسند که می‌خواهد یوسِین‌ بولت دنیای شنا باشد.' مایکل گانینگ این جمله را با لبخند و چشمکی که به علامت مشخصه‌اش تبدیل شده، به زبان می‌آورد اما هر بار که به واژه 'خوش‌شانس' می‌رسد آن را با لحنی جدی‌تر ادا می‌کند.

احمدی‌نژاد: شیاطینی در دنیا هستند که نمی‌خواهند ترکیه قوی باشد و پیشرفت کندمحمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور اسبق ایران در گفت‌وگو با «ایرام» تصریح کرد شیاطینی در دنیا هستند که نمی‌خواهند ترکیه قوی باشد و پیشرفت کند. - خبرگزاری آناتولی 😂 کس شعراش کم کم بین المللی میشه خدا بخیر کنه

اگر ایران کار بدی علیه ما انجام دهد، بلایی سرشان می‌آوریم که سابقه نداشته باشدیاوه‌سرایی دونالد ترامپ: اگر ایران کار بدی علیه ما انجام دهد، بلایی سرشان می‌آوریم که سابقه نداشته باشد اين جواب اربده كشى مسولان سياسى و نظامى ماست.چيزى كه عوض داره، گله هم نداره این دفعه 53 نقطه در نظر گرفته حتماً، بگو اخه الاغ تا ناوگان آمریکا در خلیج‌فارس هست وتا شعاع 3000 کیلومتری پایگاهی داره مگر در خواب، واقعا ترامپ یاوه سرایی می کند یا مقامات ما دست از این خودشیفتگی احمقانه و جاهلانه تان بردارید این شعارها راه حل زندگی مردم نیست اگر راست می گویید و مرد هستید از مردم همه پرسی کنید ببینید مردم‌ چه می خواهند ببینید مردم خواهان این زندگی هستند حقیقت این نیست نمی خواهید بفهمید

گزارش تصویری؛ شجریان در ۲۴ ساعتی که گذشت - BBC News فارسیمروری تصویری بر مراسمی که در شبانه‌روز گذشته برای محمدرضا شجریان برگزار شده است. ای داد و بیداد که چت کردم و بسیاری حتی ترانه های ساده ایشون رو نمیشناختند. مثل شما. دیروز روبروی بیمارستان جم، فردی بالای آمبولانس رفت و از بی‌بی‌سی و منوتو بعنوان رسانه هایی نام برد که خیرخواه مردم نیستند و مردم تشویقش کردند، این باید بزرگترین شکست برای بی‌بی‌سی محسوب شه و در شیطنت هاش بازنگری کنه!

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ توافق کردند | DW | 10.10.2020جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی، تبادل اسرای جنگی و جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان توافق کردند. آتش‌بس با اهدافی بشردوستانه از ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۹ مهر (دهم اکتبر) به وقت محلی آغاز خواهد شد. اردوغان چی شد پس؟ سلطان عثمانی و اوباشش کجان پس؟ عمو زود جمعش کرد! به قول لرهای عزیز: گویی که نمتانی بخوری تو گوی خوری که گوی خوری یادشون نره جنازه ها رو که جمع کردند دوباره جنازه درست کنند. اسکلها فقط قرار بود یک عده بیگناه کشته شوند... نه_به_جنگ