جلسه دادگاه تجدید نظر رحیم غلامی، شاعر و نویسنده برگزار شد

29/08/2019 09:54:00 ق.ظ

جلسه دادگاه تجدیدنظر«رحیم غلامی» شاعر ونویسنده اهل اردبیل برگزار شد. او درمرحله بدوی به ۱سال حبس تعزیری محکوم شده بود غلامی درجلسه دادگاه اتهامات خودرا بی‌اساس دانست وخواستار حفظ استقلال قوه قضاییه وتبعیت نکردن ازپرونده سازی نهادهای امنیتی شد. اخبار_ایران

غلامی در جلسه صبح روز سه شنبه شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان اردبیل اتهامات خود را بی‌اساس دانسته و خواستار حفظ استقلال قوه قضاییه و تبعیت نکردن از پرونده سازی‌های نهادهای امنیتی شده است.جلسه دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ برگزار شده بود. اتهامات اوٰ «عضویت در تشکیلات گاماج»،«تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات فضای مجازی» و «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»عنوان شده بودند.

این نویسنده طی دفاعیات خود در دادگاه، اتهام عضویت در تشکیلات گاماج را واهی و بخشی از سناریوی اداره اطلاعات اردبیل علیه خود عنوان کرد.غلامی که پیش‎تر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت‌های مدنی خویش را دارد، نویسنده کتاب‌های «فولکلوروموزدان بیر یارپاق» و «فولکلور ناغیل لاری» است که طی سال‌های۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ از سوی انتشارات «یایلیق» به چاپ رسیده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

الویری: برخی دنبال تسویه حساب با شوراهایند؛ پیگیر جلسه‌ صمیمانه با رئیسی هستیمالویری، رییس شورای عالی استان‌ها: - برای ما قابل درک نیست وقتی یک نماینده شورای شهر شیراز از حقوق شهروندی چند نفر دفاع می‌کند، چه مشکلی به لحاظ قانونی دارد و ثانیاً این موضوع چه ارتباطی دارد که تکلیف شود این فرد نباید در جلسات شورا شرکت کند

اتهام تجاوز جنسی فرزند ملکه بریتانیا در دادگاه تکرار شدیکی از زنان شاکی در پرونده جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی، دوباره اتهام جنسی علیه شاهزاده اندرو، فرزند سوم ملکه بریتانیا را تکرار کرده است. او با آقای اپستین رابطه دوستانه‌ای داشت و ویرجینیا جوفره می‌گوید وقتی زیر سن قانونی بوده شاهزاده اندرو سه بار به او تجاوز کرده است.

رای دادگاه بلژیک بر ضد ممنوعیت پوشیدن روسری در مدرسهدر پی شکایت یک دختر نوجوان از مدرسه‌ای که قانون ممنوعیت روسری را در محیط آموزشی به اجرا گذاشته بود، دادگاهی در بلژیک به نفع او رای داد.

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.

دادگاه شبنم نعمت زاده به زودی برگزار می شودرئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی: پرونده شبنم_نعمت‌زاده، دختر وزیر اسبق صمت، و گروه شاملویی تا ۱۵ روز آینده مطرح خواهد شد. اتهامات مطرح شده در کیفرخواست شامل مسائلی در زمینه دارو و قاچاق است.

ارسال پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه/پگاه آهنگرانی به اتهام امنیتی ممنوع‌الخروج استدادستان تهران: پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه ارسال می‌شود پگاه آهنگرانی به دلایل اتهام امنیتی و جرم عمومی ممنوع الخروج شده است پرونده مهناز افشار براساس شکایت شکات مفتوح و در حال رسیدگی است یکی از متهمان پرونده هفت تپه احضار شده است

جلسه دادگاه تجدیدنظر «رحیم غلامی»، شاعر و نویسنده اهل اردبیل روز سه شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۸ برگزار شد.در طول دو سال اخیر، تعداد زیادی از اعضای شوراهای شهر استان‌های مختلف با شکایت افراد و نهادهای مختلف به‌دلیل اظهارنظرهای انتقادی محکوم شدند و علاوه بر محکومیت زندان، حتی کار به سلب عضویت آنها کشیده است.دربار بریتانیا: اتهامات جنسی علیه شاهزاده اندرو خلاف واقع است جفری اپستین با افراد مشهور و پرنفوذ بسیاری رابطه نزدیک داشت.Aa در پی شکایت یک دختر دانش‌آموز از مدرسه‌ای که قانون ممنوعیت روسری را در محیط آموزشی به اجرا گذاشته بود، دادگاهی در بلژیک به نفع او رای داد.

او در مرحله بدوی، به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. غلامی در جلسه صبح روز سه شنبه شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان اردبیل اتهامات خود را بی‌اساس دانسته و خواستار حفظ استقلال قوه قضاییه و تبعیت نکردن از پرونده سازی‌های نهادهای امنیتی شده است. نمونه آن، پرونده فساد مالی و تبانی برخی اعضای شورای شهر تبریز در دوره گذشته بود که هیچ‌کس از سرانجام آن اطلاعی ندارد. جلسه دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ برگزار شده بود. پرونده آقای اپستین با توجه به مرگش مختومه شده است. اتهامات اوٰ «عضویت در تشکیلات گاماج»،«تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات فضای مجازی» و «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»عنوان شده بودند. شاکی او ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان بود که باعث شد دادگاه کیفری قضایی کارکنان دولت او را به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به پرداخت جریمه نقدی محکوم کند. این نویسنده طی دفاعیات خود در دادگاه، اتهام عضویت در تشکیلات گاماج را واهی و بخشی از سناریوی اداره اطلاعات اردبیل علیه خود عنوان کرد. قاضی تشخیص داد که ممنوعیت روسری در تضاد با آزادی‌های مذهبی قرار دارد.

غلامی که پیش‎تر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت‌های مدنی خویش را دارد، نویسنده کتاب‌های «فولکلوروموزدان بیر یارپاق» و «فولکلور ناغیل لاری» است که طی سال‌های۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ از سوی انتشارات «یایلیق» به چاپ رسیده‌اند. دلیل این شکایت، انتشار توییتی از خداکرمی درباره حجاب بود. او، که می‌گوید به عنوان"برده جنسی" تحت کنترل جفری اپستین بود، در دادگاه گفت:"آرزوهای من خیلی زود در هم شکست و رویاهایم را ربودند". نزدیکان این فعال ترک دستگیری وی را مرتبط با تحقیقات او در زمینه گردآوری لغت نامه ترکی آذربایجانی می‎دانند. .» ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، پارسال هم از خداکرمی به دلیل اظهاراتش در جلسه علنی شورای شهر و نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی درباره حق انتخاب در نوع پوشش شکایت کرده بود.