جشن چهارشنبه سوری در ایران

25/12/1400 10:35:00 ق.ظ

مردم تهران پایتخت ایران در مناطق مختلف این شهر با روشن کردن آتش به همراه خانواده‌ و دوستانشان چهارشنبه سوری را جشن گرفتند.

مردم تهران پایتخت ایران در مناطق مختلف این شهر با روشن کردن آتش به همراه خانواده‌ و دوستانشان چهارشنبه سوری را جشن گرفتند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«مخلان امنیت عمومی در چهارشنبه سوری» تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بوددادستان عمومی و انقلاب تهران، گفت: با افرادی که با اخلال در نظم و امنیت عمومی، امنیت خاطر شهروندان را به مخاطره اندازند قاطعانه برخورد خواهد شد و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود. دقت کردین دیشب هم چه قبل از شلیک موشک به اربیل و چه بعد شلیک موشکها اسمان ایران کلیر نشده بود چون جان انسانها هرگز برای رژیم اخوندی ارزش و اهمیت نداره و همه مردم بیگناه فقط برای اخوند یک سپر گوشتی محسوب میشن مسولین رژیم فاسد اخوندی چقدر بی وجدان و حیوان صفتن

رفتارهای پر خطر به بهانه جشن چهارشنبه سوری- عکس خبری تسنیم | Tasnimرفتارهای پرخطر به بهانه جشن چهارشنبه_‌سوری چهارشنبه سوری که روزگارانی بهانه‌ای بود برای دور هم جمع شدن و جشن و شادی، در حدود دو دهه است که با افزایش روند استفاده از مواد محترقه به جولانگاهی برای خودنمایی برخی از جوانان تبدیل شده است گزارش تصویری: آخه این چه نوع تبلیغ کردنی هستش؟ جشن چهارشنبه سوری؟مگه ما داریم همچین جشنی؟ خود شما خبرنگارا عامل ترویج این فرهنگ منحط غربی شدین وقتی سیستم حکومتی مخالف اجرای درست سنت های ایرانیه خودش پیش قدم نمیشه برای اجرای صحیح سنت چهار شنبه سوری میدان میفته دست سودجویان ونتیجه اش میشه مرگ ومیر ونقص عضو

استان تهران درصدر مصدومان چهارشنبه سوری/ ۱۱ فوتی و ۵٠ قطع عضو در کشورسخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۵۳۹ و جانباختن ۱۱ تن در سطح کشور در حوادث چهارشنبه سوری خبر داد.

آمار تلفات «چهارشنبه سوری» در ایران؛ دست‌کم ۱۷ کشته و ۱۱۰۰ مصدومرئیس سازمان اورژانس کشور می‌گوید از ابتدای بهمن تا ۲۴ اسفند سال جاری ۱۱۰۰ نفر در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم و ۱۷ نفر کشته شده‌اند. جعفر میعادفر روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند به... آبان 98 چی؟ اونو هنوز آمارشو اعلام نکردن؟ مازرتشتیان اصیل در خانه نشستیم ونظاره گر توحش ملتی اسلام زده بیفرهنگ هویت باخته وبیگانه با پیشینه ایین وفرهنگ پاک اریایی هستیم در ایین پاک ما کی به هوا طبیعت محیط زیست صدمه میزدن ؟؟کجا وگی باایجاد صداهای ناهنجار موجب ازار انسانها وحیوانات میشدیم؟؟ ننگ بر ملتی افراط گرای بیهویت تلفات چهارشنبه سوری؟! مگر جشن چهارشنبه‌سوری جنایتکار است؟!

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

۸ کشته و ۳۵ قطع عضو در حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سالسخنگوی اورژانس کشور از فوت ۸ نفر از ابتدای بهمن در حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سال خبر داد. اگه واقعا دلتون برا جان ملت میسوزه چهارشنبه سوری و جشن های اصیل ایرانی را بع شکل ملی برگذار کنید تا حوادث کم بشه.