جزییات پرواز یواشکی بزرگترین آمبولانس هوایی ارتش آمریکا از عراق به آلمان/ تلاش ترامپ برای کتمان…

09/01/2020 05:49:00 ب.ظ

پرواز مخفیانه هواپیمای مخصوص اورژانس ارتش آمریکا به مقصد آلمان نشان می‌دهد حجم قابل توجهی از مصدومان و کشته‌شدگان پاسخ موشکی سپاه، به سرعت از عراق تخلیه شده‌اند.

Iranattacks, Iran

گزارش ویژه مشرق: فرار شبانه مجروحان! پرواز مخفیانه هواپیمای اورژانس ارتش آمریکا به آلمان نشان می‌دهد حجم قابل توجهی از مصدومان و کشته‌شدگان پاسخ موشکی سپاه، به سرعت از عراق تخلیه شده‌اند IranAttacks Iran Soleimani سردار_سلیمانی اینجا بخوانید:

پرواز مخفیانه هواپیمای مخصوص اورژانس ارتش آمریکا به مقصد آلمان نشان می‌دهد حجم قابل توجهی از مصدومان و کشته‌شدگان پاسخ موشکی سپاه، به سرعت از عراق تخلیه شده‌اند.

سکوت حدودا ۲۰ ساعته آمریکا در بیان توضیحات پیرامون این حمله و بیان مواردی کوتاه و مبهم در این زمینه، نشان می دهد آنها ترجیح می دهند تیم عملیات روانی و شایعه پراکنی شان مشغول تولید محتوا و انداختن توپ در زمین ایران باشند تا اینکه خودشان مجبور شوند رسانه ها را به درون پایگاه بفرستند. در عین حال، سانسور سریع خبرهای منتشره در توییتر یا برخی رسانه های امریکایی نیز مزید این ترس است.

بیشتر بخوانید: موشک ضد داعشی این بار اربابان آنها را تنبیه کرد/ ترکیب مرگبار فاتح و قیام این بار بر سر"سنتکام" نازل شد+فیلم البته بعد از گذشت چند ساعت از این حمله، تصاویر ماهواره ای نشان داد که حداقل ۸ نقطه از پایگاه هوایی عین الاسد در عراق مورد اصابت دقیق قرار گرفته است که اصابت های دقیق موشک های ایرانی که ترکیبی از سری فاتح ۳۱۳ و قیام ۱ بودند موجب تحسین بسیاری از کارشناسان دفاعی در اطراف دنیا شد. اما با این وجود آمریکایی ها در بحث تلفات انسانی همچنان ادعا دارند که هیچ کدام از نیروهای آنها در این حمله کشته یا مجروح نشدند. در عین حال درب های پایگاه مذکور نیز کاملا بسته بوده و حتی مقامات عراقی اجازه حضور در آنجا را نیز ندارند.

ادامه مطلب:
پایگاه خبری تحلیلی مشرق »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تا دیروز اسرائیل بود الان شد المان اینا ننه و بابا ندارن 🤣

دستور عجیب درباره منع سربازان ارتش لبنان از واکنش به هرگونه اقدامات تحریک‌آمیز دشمنمنع سربازان لبنان از واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز! فرماندهی بخش جنوب لیطانی از سربازان لبنان خواست هیچ‌گونه واکنشی در قبال اقدامات تحریک‌آمیز دشمن نشان ندهند و این درخواست، سربازان را از پیش افتاده‌ترین اصول درگیری و اقدامات حفاظتی منع می‌کند

تغییر مسیر پرواز بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از ایراندر پی تنش فزاینده میان تهران و واشنگتن، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، گذرگاه‌های هوایی خود در ایران و عراق را به مسیرهای دیگری تغییر دادند. - خبرگزاری آناتولی

بازداری فعالان مدنی از انجام فعالیت‌ به شکل مطلوب، حمله به جامعه‌ مدنی‌ است

بیانیه ارتش عراق درباره جزئیات حمله به پایگاه عین الاسدارتش عراق: ۲۲ موشک به عراق شلیک شد و هیچ عراقی آسیب ندید ارتش عراق در بیانیه‌ای رسمی در فیسبوک تاکید کرد، هیچ یک از نیروهای ارتش این کشور در نتیجه حملات موشکی که امروز مقر ائتلاف آمریکایی را هدف‌ گرفت، زخمی‌ نشده‌اند.

پرواز ناتمام بوئینگ اوکراینی؛ رئیس دانشگاه آلبرتا به گریه افتاد۱۰ نفر از دانشجویان و فار‌غ‌التحصیلان دانشگاه آلبرتا در کانادا در میان فهرست ایرانیان کشته شده در پرواز تهران-کیف بودند. رئیس دانشگاه آلبرتا خطاب به خانواده و دوستان این افراد پیام تسلیتی خواند و در میان قرائت پیام به گریه افتاد. 1500 تا کشته دادیم این نشد یک هواپیما آدم رفت این نشد 20 نفر تو دره رفتن این نشد هر روز پراید و پژو ازمون میکشن باز این نشد مرگ بر جمهوری حرامزادگان اسلامی با هر مذهب و دینی که هست در ایران فایده نداره باید سینه بزنن ..!!!

بارنیه: برای امضای توافق جامع پس از برکسیت بیشتر از یکسال لازم استمسئول مذاکرات برکسیت می گوید برای کسب توافق نامه های لازم بین اتحادیه اروپا و بریتانیا بیش تر از یکسال زمان لازم است.

به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از حمله موشکی سپاه به پایگاه های آمریکا در عراق یکی از موضوعاتی که مورد بحث مردم و کاربران شبکه های اجتماعی قرار می گیرد، میزان تلفات آمریکایی ها در این حمله است.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه لبنانی"الاخبار"، حدود دو هفته پیش فرماندهی بخش جنوبی لیطانی در ارتش لبنان سند ارتباط بخش‌های نظامی فعال در این بخش را صادر کرد که به ساده‌ترین و پیش پاافتاده‌ترین قوانین رفتاری هیچ ارتشی در جهان شباهتی ندارد و به طرز شدیدی این اقدام مخالف با اصول رفتاری است که ارتش تلاش داشته دست کم از زمان توافقنامه طائف علیه اسرائیل اجرا کند.در پی تنش فزاینده میان تهران و واشنگتن، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، گذرگاه‌های هوایی خود در ایران و عراق را به مسیرهای دیگری تغییر دادند.استان وایر- «کانون صنفی معلمان ایران» (تهران) با صدور بیانیه‌ای، به بازداشت «جعفر ابراهیمی»، عضو این کانون و بازرس «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران» واکنش نشان داد.

البته این موضوع یک نکته مهم در خود مستتر دارد و آنهم، اطمینان اکثریت قریب به اتفاق مردم کشورمان و حتی کارشناسان خارجی از دقت و قدرت بالای موشکهای ایرانی است اما با توجه به اینکه نیروهای مسلح و رییس جمهور آمریکا اعلام کردند که هیچ آمریکایی در این حمله آسیب ندیده اند، این سوال مهم مطرح است که چرا ارتش یا دولت آمریکا با دعوت رسانه ها به این پایگاه در روز چهارشنبه، عملا و علنا این ادعای خود را ثابت نمی کنند؟ سکوت حدودا ۲۰ ساعته آمریکا در بیان توضیحات پیرامون این حمله و بیان مواردی کوتاه و مبهم در این زمینه، نشان می دهد آنها ترجیح می دهند تیم عملیات روانی و شایعه پراکنی شان مشغول تولید محتوا و انداختن توپ در زمین ایران باشند تا اینکه خودشان مجبور شوند رسانه ها را به درون پایگاه بفرستند. در عین حال، سانسور سریع خبرهای منتشره در توییتر یا برخی رسانه های امریکایی نیز مزید این ترس است. در سال گذشته میلادی ارتش لبنان بیشتر از اینکه موضع قاطعانه در قبال نقض‌های دشمن صهیونیستی در امتداد مرزهای مشترک با فلسطین اشغالی، اتخاذ کند، شروع به نصب دوربین‌های مدار بسته مقابل دروازه"رأس الناقورة" در واکنش به تاسیس برجی در طرف مقابل مرزها از سوی دشمن کرد و ارتش در پاسخ به تانک‌های دشمن که توپ‌های خود را به سمت سربازان آنها نشانه گرفتند تنها سلاح‌های ضد زرهی خود را به عدیسه منتقل کرد. بیشتر بخوانید: موشک ضد داعشی این بار اربابان آنها را تنبیه کرد/ ترکیب مرگبار فاتح و قیام این بار بر سر"سنتکام" نازل شد+فیلم البته بعد از گذشت چند ساعت از این حمله، تصاویر ماهواره ای نشان داد که حداقل ۸ نقطه از پایگاه هوایی عین الاسد در عراق مورد اصابت دقیق قرار گرفته است که اصابت های دقیق موشک های ایرانی که ترکیبی از سری فاتح ۳۱۳ و قیام ۱ بودند موجب تحسین بسیاری از کارشناسان دفاعی در اطراف دنیا شد.2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی با افزایش تنش بین واشنگتن و تهران در خاورمیانه، برخی شرکت‌های هواپیمایی تصمیم به تغییر مسیرهای پروازهای خود از طریق ایران و عراق گرفته اند. اما با این وجود آمریکایی ها در بحث تلفات انسانی همچنان ادعا دارند که هیچ کدام از نیروهای آنها در این حمله کشته یا مجروح نشدند. فرماندهی بخش جنوب در پیامی خواسته است که سربازان ارتش قبل از انجام هرگونه واکنشی در قبال اقدامات دشمن منتظر دستورالعمل‌های نظامی باشند، برای مثال، اگر نیروی پیاده نظام صهیونیستی به سمت سربازهای لبنانی شلیک کرد که به طور معمول این امر اتفاق می‌افتد، سربازان ارتش لبنان قبل از انجام اقدامی مشابه، باید به فرماندهی بخش بازگردند و دستورالعمل‌های لازم را بگیرند این در حالی است که ساده‌ترین قواعد درگیری و دفاع  این است که سرباز به سمت دشمنشان که به سمت آنها شلیک می‌کند، شلیک کنند. در عین حال درب های پایگاه مذکور نیز کاملا بسته بوده و حتی مقامات عراقی اجازه حضور در آنجا را نیز ندارند..

پرواز BNDGE۵۳ چرا به آلمان می رفت؟ اما بررسی های مشرق نشان می دهد برخی نشانه ها و اتفاقات رخ داده در روز چهارشنبه، حاکی از بروز تلفات گسترده در ارتش امریکاست که آنها تلاش دارند این موضوع به شدت و سرعت کتمان شود چراکه به عنوان مثال، دیروز یعنی ۸ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی و در ساعات اولیه روز، یک فروند هواپیمای ترابری استراتژیک سی ۱۷ آمریکایی با شماره پرواز BNDGE۵۳ و با ماموریت آمبولانس هوایی بغداد را ترک کرده و به سمت پایگاه هوایی رایمشتاین در جنوب آلمان رفته و در آنجا فرود آمده است. انتهای پیام. شرکت هواپیمایی سنگاپور نیز تصمیم گرفته است که پروازها به سمت اروپا را از مسیری غیر از آسمان ایران بپیمایند. آمریکا در آن منطقه تاسیسات درمانی بسیار مجهزی دارد که بخش زیادی از نیروهای آمریکایی که در جریان درگیری در غرب آسیا یا آفریقا مجروح می شوند به آنجا منتقل می شوند. نقشه پروازی مربوط به پرواز BNDGE۵۳ در روز ۸ ژانویه از بغداد به رایمشتاین هواپیمای ترابری استراتژیک C-۱۷ تصویر مربوط به سال ۲۰۰۷ میلادی از درون یک فروند سی ۱۷ در حال انتقال مجروحان آمریکایی از عراق به آلمان هواپیمای سی ۱۷ از جمله دارایی های ارزشمند نیروی هوایی آمریکا در نقش های مختلف تراربری است که یکی از آنها بحث انتقال مجروحین در فواصل طولانی است. این هواپیما در زمان انجام نقش آمبولانس هوایی می تواند تا ۵۴ بیمار را در حالت عادی با خود حمل کند. گفتنی است ایران بامداد امروز در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد. در روزهای اخیر هیچ خبری مبنی بر مصدومیت نیروهای آمریکایی در عراق آنهم در این حجم که نیازمند هواپیمای خاص منتشر نشده است و در عین حال، به نظر می رسد شرایط پرواز به گونه ای است که استفاده حداکثری از ظرفیت آن برای انتقال مجروحین یا کشته ها صورت گرفته تا تردد مداوم این هواپیما، حساسیت ها را برانگیخته نکند. آن چه موجب نگرانی بیشتر خانواده و همکاران ابراهیمی می‌شود، شرایط جسمانی و سلامت او است.

در عین حال عملیاتی کردن پرنده سنگین وزن و ظرفیت بالایی مثل سی ۱۷ در نقش آمبولانس هوایی نشان از تعداد قابل توجه مصدومین دارد. از طرف دیگر بعد از سال‌ها حضور در عراق که مشخصا آمریکایی ها تاسیسات درمانی کافی را در این کشور برای نیروهای خود ایجاد کرده اند، انتقال مصدومین به جایی مثل مرکز درمانی نیروی هوایی آمریکا در جنوب آلمان نشان از وخیم بودن شدید وضعیت مصدومین دارد که نیازمند خدمات درمانی خاص و فوری دارند یا اینکه تمایلی به اطلاع طرف عراقی یا کشورهای منطقه از پاسخ قدرت موشکی کشورمان نداشته باشند. با این حال تنش میان ایران و آمریکا در بالاترین سطح قرار دارد. با توجه به این موضوع و برخی شواهد دیگر مثل قرنطینه کامل پایگاه عین الاسد، نشان می‌دهد اگرچه مسئله تلفات بالای آمریکایی ها در این حمله نیز به مانند خیلی دیگر از مسائل در ابتدا با پنهانکاری شدید طرف مقابل رو به رو شده اما کم کم می توان مدارک و آمار واقعی این تلفات را تاحدودی متوجه شد و اقدامات رسانه ای و امنیتی آنها برای پوشاندن چنین نتیجه حقارت باری، طولانی نخواهد بود. .