جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است ⚡️جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» خواند.

جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید، روز یکشنبه توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» و «نخستین توافق صلح در ۲۶ سال گذشته» در خاورمیانه خواند و تاکید کرد که این «تحول فوق‌العاده» به واسطه تلاش‌های بی‌پروای پرزیدنت ترامپ، از جمله «خروج از توافق فاجعه‌بار ایران» ممکن شد.

آقای کوشنر روز یکشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «این توافق نتیجه سه سال و نیم دیپلماسی شگفت‌انگیز توسط پرزیدنت ترامپ است» و اضافه کرد که «پرزیدنت ترامپ دولت خود را با نخستین سفر خارجی خود آغاز کرد. او به ریاض رفت و در آن جا برای ۵۴ کشور مسلمان سخنرانی کرد. او سپس به اسرائیل رفت و با رهبران یهودی ملاقات کرد و بعد از آن به رم رفت و با پاپ و دیگر رهبران دیدار کرد. و پرزیدنت ترامپ روندی را برای تغییر خاورمیانه به معنای واقعی و تلاش برای ایجاد صلح بیشتر در جهان شکل داد.

جرد کوشنر همچنین تاکید کرد که «گام‌های زیادی در این مسیر» توسط دولت ترامپ به منظور تحقق توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برداشته شد. او گفت: «ما میزبان کنفرانسی در ورشو بودیم، و در آن جا ما خاورمیانه را به هم نزدیک‌تر کردیم. ما میزبان کنفرانسی در بحرین بودیم و همه را در آن جا گرد هم آوردیم.» او افزود: «حتی گام‌هایی که پرزیدنت برداشت و در عرصه سیاست خارجی جهان مورد انتقاد قرار گرفت - مانند انتقال سفارت به اورشلیم – همان گام‌ها هم حیاتی بودند.»

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید گفت: «یکی از دیگر گام‌های مهم در این مسیر خروج پرزیدنت ترامپ از توافق فاجعه‌بار ایران بود. آن توافق ۱۵۰ میلیارد دلار برای بزرگترین حامی حکومتی تروریسم فرستاد. آن توافق یکی از بدترین توافق‌ها، شاید در تاریخ، بود و رهبری پرزیدنت ترامپ به میزان زیادی توان دسترسی آن شریر بزرگ منطقه [جمهوری اسلامی]‌ را کاهش داد.» او تاکید کرد که «توافق ایران یک خیانت بزرگ به منطقه بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس مجلس ترکیه: توافق امارات با اسرائیل یک اقدام ننگین استرئیس مجلس ترکیه گفت خیانت به مساله فلسطین و توافق با اسرائیل که بر خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل متحد سرزمین فلسطین را اشغال کرده، اقدامی ننگین است. اقدام امارات متحده عربی را محکوم می‌کنم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تنها یک نردبان فرسوده، برای یک میلیون نفر جمعیت اهوازرئیس آتش‌نشانی اهواز: آتش‌نشانی اهواز با جمعیت تحت پوشش بیش از یک میلیون نفر، تنها یک نردبان ۲۲ متری با قدمت ۳۶ ساله دارد قیمت یک نردبان ۵۶ متری با دلار ۲۳ هزار تومانی، ۴۰ میلیارد تومان است آتش‌نشانی اهواز ۴۰۰ نیرو دارد درحالیکه باید ۸۰۰ نیرو داشته باشیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جرد کوشنر: توافق تاریخی اسرائیل و امارات نشان می‌دهد که راهبرد پرزیدنت ترامپ در حال نتیجه دادن استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طی یک روز 4348 نفر در عراق به کرونا مبتلا شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 147 نفر طی یک روزدر یک روز گذشته 2 هزار و 133 بیمار جدید مبتلا به کووید-19 در ایران شناسایی شده است و 147 بیمار نیز در طی این مدت جان خود را از دست داده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اهواز فقط یک نردبان فرسوده آتش‌نشانی دارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »