جان‌باختن کارمند ربوده شده سفارت آمریکا در زندان حوثی‌ها

04/03/1401 04:09 ب.ظ

جان‌باختن کارمند ربوده شده سفارت آمریکا در زندان حوثی‌ها العربيه_فارسى

25 مهٔ ,2022: 05:18 شب GSTمنابع رسانه‌ای یمنی از جان‌باختن یکی از کارمندان ربوده شده آژانس توسعه آمریکا توسط شبه‌نظامیان حوثی در زندان‌های این گروه در صنعا، خبر داد.پایگاه رسانه‌ای «یمن فیوچر»، چهارشنبه 4 خرداد اعلام کرد، عبدالحمید العجمی، کارمند آژانس توسعه آمریکا در صنعا، سه‌شنبه در شرایطی نامعلوم و پس از حدود هفت ماه بازداشت خودسرانه در زندان شبه‌نطامیان مسلح حوثی جان باخت.این پلتفرم رسانه‌ای تاکید کرد که نامبرده از داروهای کلیوی که مصرف می‌کرد، محروم شده بود.

پایگاه رسانه‌ای «یمن فیوچر»، چهارشنبه 4 خرداد اعلام کرد، عبدالحمید العجمی، کارمند آژانس توسعه آمریکا در صنعا، سه‌شنبه در شرایطی نامعلوم و پس از حدود هفت ماه بازداشت خودسرانه در زندان شبه‌نطامیان مسلح حوثی جان باخت.این پلتفرم رسانه‌ای تاکید کرد که نامبرده از داروهای کلیوی که مصرف می‌کرد، محروم شده بود.

به گفته منابع این پلتفرم در صنعا، خانواده العجمی هیچ خواسته دیگری جز تحویل گرفتن جسد او ندارند. شبه‌نظامیان حوثی نوامبر گذشته، العجمی و دو کارمند سفارت آمریکا در صنعا به نام‌های عبدالقادر السقاف، مشاور سیاسی سابق سفارت و محمد شما، کارمند تدارکات را ربودند.

چند هفته قبل از آن نیز جمیل اسماعیل، کارمند دفتر وابسته بازرگانی، هشام الوزیر و شائف الهمدانی کارمندآن آژانس توسعه آمریکا، بسام مرداحی و محمد خراشی، کارمندان بخش تحقیقات سفارت نیز ربوده شدند.شبه‌نظامیان حوثی از اواسط اکتبر، کمپین دستگیری تعدادی از کارمندان سفارت آمریکا در صنعا را به راه انداختند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اتوبوس‌ها در محاصره آتش در گاراژی در هرفوردشایر بریتانیاشش دستگاه اتوبوس در گاراژی در بخش پاترزبار شهرستان هرفورد شایر در میدلند غربی بریتانیا دچار حریق شدند.

«افزایش تدابیر امنیتی» در سفارتخانه‌های اسرائیل در پی مرگ افسر سپاه در تهرانرسانه‌های اسرائیل روز سه‌شنبه گزارش دادند در پی کشته شدن یک افسر سپاه در تهران، دولت اسرائیل تدابیر امنیتی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در سراسر جهان را افزایش داده است. پس چرا این ترور را محکوم نمی کنید غلامان حلقه به گوش غرب رستوران ابوظبی یادشون رفته بود

تهاجم روسیه به اوکراین؛ کشف ۲۰۰ جسد در زیرزمینی در ماریوپل و ادامه نبرد در شرقبندر ماریوپل در حاشیه دریای آزوف هفته‌ها زیرحملات سنگین ارتش روسیه بود

کشته شدن ۱۵ نفر در تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس - BBC News فارسییک جوان مسلح ۱۸ ساله ۱۴ دانش آموز و یک آموزگار را در دبستان راب در شهر اووالد کشت. فرماندار تگزاس گفت که مظنون مسلح به سلاح دستی بوده است. رسانه‌های محلی می‌گویند ممکن است او در آغاز تیراندازی مادربزرگ خود را کشته باشد. از جمله اتفاقاتی که فقط در امریکا اتفاق میوفته لعنت به طرفداران آزادی سلاح 😡 آمریکا نمیتونه حتی مدرسه هاشو مدیریت کنه چطور پا میشه میاد اینور کره ی زمین تو مسائل کشورهای دیگه فضولی میکنه..بابا اول برو خودتو جمع کن

عربستان: پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران حاصل شده، اما کافی نیستفیصل بن فرحان آل سعود در مجمع جهانی داووس گفت: «دست‌های ما همچنان به سوی تهران دراز است» خاک تو سرت کشور عربستان با اون عظمتش دست به یک مشت گدا دراز میکنی

یک دیپلمات روسیه در سازمان ملل در اعتراض به جنگ اوکراین استعفاء دادیک دیپلمات روسیه در اقدامی کم‌سابقه و در اعتراض به تهاجم کشورش به اوکراین از نمایندگی این کشور در دفتر سازمان ملل در ژنو سوئیس استعفاء داد. بوریس باندارف که در صفحه شخصی... افرین به شرافت این شخص!

25 مهٔ ,2022: 05:18 شب GSTمنابع رسانه‌ای یمنی از جان‌باختن یکی از کارمندان ربوده شده آژانس توسعه آمریکا توسط شبه‌نظامیان حوثی در زندان‌های این گروه در صنعا، خبر داد.

پایگاه رسانه‌ای «یمن فیوچر»، چهارشنبه 4 خرداد اعلام کرد، عبدالحمید العجمی، کارمند آژانس توسعه آمریکا در صنعا، سه‌شنبه در شرایطی نامعلوم و پس از حدود هفت ماه بازداشت خودسرانه در زندان شبه‌نطامیان مسلح حوثی جان باخت.این پلتفرم رسانه‌ای تاکید کرد که نامبرده از داروهای کلیوی که مصرف می‌کرد، محروم شده بود.

به گفته منابع این پلتفرم در صنعا، خانواده العجمی هیچ خواسته دیگری جز تحویل گرفتن جسد او ندارند.

شبه‌نظامیان حوثی نوامبر گذشته، العجمی و دو کارمند سفارت آمریکا در صنعا به نام‌های عبدالقادر السقاف، مشاور سیاسی سابق سفارت و محمد شما، کارمند تدارکات را ربودند.

چند هفته قبل از آن نیز جمیل اسماعیل، کارمند دفتر وابسته بازرگانی، هشام الوزیر و شائف الهمدانی کارمندآن آژانس توسعه آمریکا، بسام مرداحی و محمد خراشی، کارمندان بخش تحقیقات سفارت نیز ربوده شدند.شبه‌نظامیان حوثی از اواسط اکتبر، کمپین دستگیری تعدادی از کارمندان سفارت آمریکا در صنعا را به راه انداختند. برخی از این افراد به شرکت در نشستی در هتل «شرایتون» احضار شده‌ و برخی دیگر در منازل خود دستگیر و چند روزی مورد بازجویی فشرده قرار گرفتند و تعدادی از آنها هم چند روز پیش آزاد شدند.

کمپین دستگیری کارمندان سفارت آمریکا در صنعا با یورش حوثی‌ها به مقر سفارت و جایگزینی محافظان آن با عوامل مسلح خود، همراه بود.

مقامات آمریکایی گفته بودند که تلاش‌های تیم لندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا به یمن، منجر به آزادی 30 کارمند یمنی سفارت آمریکا شد که از سال 2015 بسته شده است، در حالی که حدود 5 تا 9 کارمند همچنان در بازداشت خودسرانه به سر می‌برند و دو نفر از کارمندان آژانس توسعه آمریکا که 60 سال است در یمن فعالیت دارد، در میان بازداشتی‌ها هستند.آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا پیشتر گفته بود که حمله حوثی‌ها به سفارت آمریکا در صنعا و بازداشت کارکنان آن به منزله «اهانت به تمامی جامعه بین‌المللی» است.

این آژانس که از سال 1959 در یمن فعالیت می‌کند، تجاوز به حریم سفارت و بازداشت کارمندان یمنی در حال خدمت به ایالات متحده را محکوم کرد.

سامانتا پاور، رئیس این آژانس، در بیانیه‌ای از شبه‌نظامیان حوثی‌ خواست فوراً همه کارمندان بازداشت شده را بدون آسیب رساندن به آنها آزاد کرده و کمپین آزار، اذیت و ارعاب را متوقف ساخته و دارایی‌های این افراد را بازگردانده و عاملان این تجاوزات را محاکمه کنند.

او افزود: «خشونت، تهدید و آزار حوثی‌ها علیه کارمندان ما، پیام واضحی را درباره بی‌احترامی آن‌ها به کارمندان دولت خارجی فرستاده و آشکارا با ادعای صلح طلبی آنها در تضاد است.»