جان بولتون در بریتانیا خواستار موضع سخت‌گیرانه لندن در قبال ایران است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جان بولتون در بریتانیا خواستار موضع سخت‌گیرانه لندن در قبال ایران است جان بولتون برای انجام مذاکراتی در لندن به سر می‌برد و انتظار می‌رود درخواست موضعی سخت‌گیرانه در قبال ایران و همچنین پرهیز از همکاری با هوآوی، در فهرست موضوعات این مذاکرات باشد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه ۲۰ مرداد وارد لندن شد و روز دوشنبه چندین مذاکره رسمی با مقامات بریتانیا انجام می‌دهد. به گزارش ساندی اکسپرس، ایالات متحده دو کمپین فشار حداکثری همراه با تحریم بر ایران و جلوگیری از گسترش شرکت هوآوی چین را دنبال می‌کند و خواستار همکاری ائتلافی بریتانیا است.

یک منبع آگاه به این روزنامه گفته است که جان بولتون همچنین تلاش خواهد کرد تا لندن را قانع کند اعلام «مرگ» توافق هسته‌ای ایران، موسوم به برجام، فشار بیشتری را بر ایران - که به تازگی یک نفتکش که با پرچم بریتانیا در حرکت بود را به بهانه ارتکاب تخلفات کشتیرانی توقیف کرده است - وارد خواهد کرد. اما به گفته این منبع آگاه اتخاذ چنین موضعی از سوی لندن در آینده نزدیک بعید است.

وبسایت «هیل» هم در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد گفت نزدیک شدن مواضع لندن به واشنگتن در خصوص ایران و شرکت هوآوی چین، از اصلی‌ترین محورهای مذاکرات جان بولتون در بریتانیا است. به گزارش خبرگزاری رویترز، مشاور امنیت ملی کاخ سفید برای دو روز مذاکرات رسمی در بریتانیا حضور دارد. لندن همچنین مشغول مذاکره با آمریکا برای رسیدن به توافقی تجاری برای زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، وعده داده که برگزیت را عملی کرده و چه با توافق و چه بدون توافق با اتحادیه اروپا، در ۳۱ اکتبر از این اتحادیه خارج شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقبال گرم در ازبکستان، واکنش سرد در افغانستانوزارت خارجه افغانستان از پذیرایی رسمی و گرم دولت ازبکستان از هیئت بلندپایه گروه طالبان انتقاد کرده.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک زخمی در حمله مسلحانه به مسجدی در نروژپلیس می‌گوید مهاجم که یک مرد سفیدپوست است را بازداشت کرده است. آن طور که گزارش شده حاضران در مسجد النور در نزدیکی اسلو، پیش از رسیدن پلیس مهاجم را خلع سلاح کرده‌اند. یک مرد ۷۵ ساله در جریان این حمله مجروح شده است. مهاجم با جلیقه ضدگلوله و دو تفنگ و یک سلاح کمری وارد مسجد شده بود. اینهایی که ترور کور میکنن جزو احمق‌ترین مردم هستن یعنی رسماً ذره‌ای عقل ندارند و دلیل ناکامی‌هاشون‌ رو دشمنی دیگران قلمداد کرده و در تخریب و هدم دیگران دنبال برقراری نظم و عدالتن و اصولا کسی که میکُشن هیچ ربطی به بدبیاری اون تروریست نداره این اروپاییهای لاشی تیر اندازی هم بلد نیستن 😑😑😑
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

به هیچ عنوان در خصوص تخلفات ساخت‌و ساز در منطقه لواسانات کوتاه نمی‌آییممعاون عمرانی وزیر کشور در گفت‌وگو با ایلنا: به هیچ عنوان در خصوص تخلفات ساخت‌و ساز در منطقه لواسانات کوتاه نمی‌آییم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت چند نیروی نظامی در رابطه با حادثه تیراندازی در محمود آباد مازندرانبنابر اعلام دادستان نظامی استان مازندران چند تن از کارکنان پایگاه هوایی ارتش در محمودآباد و در ارتباط با حادثه تیراندازی روز گذشته که منجر به کشته شدن دو نفر شد، بازداشت شده‌اند. به گفته وی دلیل اصلی وقوع این حادثه 'اختلاف ملکی بین اهالی منطقه بیشه کلا و پایگاه هوایی ارتش' بوده و عوامل پایگاه ارتش نسبت به اجرای حکم قضایی ممانعت کرده بودند. مملکت خر تو خره... ارتشی ها رو دستگیر کردین؟ اون زمین خوارا رو میگرفتین MazandaranN الحق اسمت رادرست گذاشتن آیت الله بی بی سی مردم کشته ومجروح شدندومردم بازداشت شدندخجالت نمیکشی ومیگوی چندنیروی نظامی بازداشت شدند تاکی می خواهی دروغ و دغل برای آخوندهای حرامزاده ببافی یعنی واقعا نمیفهمی ویاپول های طیب وطاهر نمیگذاره بفهمی شرمت باد آیت الله بی بی سی خدایا سرزمین مارو از هرج ومرج و فقر و تنگدستی بلایا محفظت بفرما😢😢
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هفت کشته در جریان انفجار آزمایش یک پیشرانه موشکی در روسیه | DW | 10.08.2019در حادثه انفجار آزمایش سوخت جدید موشکی در سورودونیسک روسیه هفت نفر کشته شدند. این انفجار در حین آزمایش پیشرانه سوخت موشکی اتفاق افتاده است. بعد از وقوع این انفجار قرص ید در داروخانه‌های منظقه کمیاب شد. امیدوارم کل فدراسیون روسیه تبدیل به یک زمین سوخته شود لعنت_بر_پوتین آه مردم ايران و ونزوئلا گرفتشون این تقاص ملت سوریه است در ا لب که چند وقت پیش شیمیایی شدن با حمایت روسیه از اسد نامرد.. ولی ایکاش کاخ کرملین وپوتین نابود بشه نه یک مشت مردم بیچاره
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تنش در نماز عید قربان؛ ۱۴ فلسطینی‌ در درگیری با نیروهای اسرائیلی مجروح شدندبیت المقدس روز یکشنبه همزمان با برگزاری نماز عیدقربان به صحنه درگیری فلسطینیان و پلیس اسرائیل تبدیل شد. مگر عید قربان فردا نیست .چرا مسلمانان اینقدر با هم تفاهم دارند؟ آیا پلیس رژیم صهیونیستی ناقض حقوق_بشر نیست؟ یک پلیس در ایران به یکنفر تذکر شفاهی میده هزار جور براش خبر سازی می کنید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »