جان بولتون: اگر ترامپ دوباره پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد

04/08/2020 12:35:00 ب.ظ

جان بولتون: اگر ترامپ دوباره پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد بیشتر بخوانید🔽

ناتو, دونالد ترامپ

جان بولتون: اگر ترامپ دوباره پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد بیشتر بخوانید🔽

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید تنها آمریکایی‌ها می‌توانند رهبران جهان آزاد باشند.

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، در صورتی که دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد.آقای بولتون در گفتگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات با اشاره به این موضوع تاکید کرد هرچند تعداد کمی از جمهوری‌خواهان این ایده را می‌پسندند اما اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب شود، این موانع برداشته می‌شوند و ترامپ آمریکا را از ناتو خارج خواهد کرد.

او در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت در صورتی که ترامپ پیروز انتخابات ۳ نوامبر باشد بیشتر مسیر دیپلماسی ایالات متحده از مسیر کنگره طی خواهد شد. «هم در مجلس سنا و هم مجلس نمایندگان مخالفت‌های شدیدی از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خوهان در مقابل تصمیمات ترامپ پیش می‌آید. بنابراین به نظرم اروپایی‌ها بهتر است با کنگره ارتباط برقرار کنند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

کرونا در عربستان سعودی جان 32 مبتلای دیگر را گرفت

جان هیوم، برندۀ جایزه نوبل و معمار صلح ایرلند شمالی در ۸۳ سالگی در گذشتجان هیوم در سال ۲۰۰۵ میلادی در کنار شیرین عبادی، جزو هشت برندهٔ جایزهٔ نوبل صلح بود که با امضای نامه‌ای خواستار آزادی اکبر گنجی، کنشگر سیاسی ایرانی از زندان شد.

منابع خبری ناشناس چه از جان مردم می‌خواهند؟تهران-ایرنا- استناد به اخبار رسیده از منابع ناشناس گرچه درکانال‌های خبری نامعتبر امری مرسوم است اما جنجال‌آفرینی برپایه چنین خبرهایی در شرایطی که کرونا و تحریم ایرانیان را آزار می‌دهد از سوی رسانه‌هایی که در کار خود ادعای حرفه‌ای بودن دارند و بودجه‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد.

سه غیرنظامی در حملات رژیم اسد و روسیه به ادلب جان باختنددر حمله جنگنده‌های روسیه در منطقه کاهش تنش در ادلب 3 غیرنظامی جان باخته و 7 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آ ناتو لی

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است🔺پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است ⚡️پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت که شواهد مثبتی در مبارزه با ویروس چینی می‌بیند.

ترامپ: مساله شکست طرح رای پُستی اثبات شده است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: مساله شکست طرح رای پُستی اثبات شده است رای گیری پُستی در چند ایالت این کشور ثابت کرد که این روش به شکست منجر می‌شود Election2020

Aa جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، در صورتی که دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود آمریکا از ناتو خارج خواهد شد.شمار قربانیان کرونا در عربستان سعودی با مرگ 32 تن دیگر به 2949 نفر رسید.Aa جان هیوم، سیاستمدار ایرلندی که به‌خاطر نقشش در انعقاد پیمان صلح ایرلند شمالی، نوبل صلح ۱۹۹۸ را دریافت کرده بود، روز دوشنبه در سن ۸۳ سالگی در گذشت.نخستین بار نیست که رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران با شایعه پراکنی به نام خبر و تحلیل‌های دروغ، سعی دارند مخاطبان عمدتا ایرانی خود را نسبت به وضعیت کشور، اقدامات مسوولان و آینده جامعه دچار تردید و بدبینی کنند.

آقای بولتون در گفتگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات با اشاره به این موضوع تاکید کرد هرچند تعداد کمی از جمهوری‌خواهان این ایده را می‌پسندند اما اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب شود، این موانع برداشته می‌شوند و ترامپ آمریکا را از ناتو خارج خواهد کرد. او در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت در صورتی که ترامپ پیروز انتخابات ۳ نوامبر باشد بیشتر مسیر دیپلماسی ایالات متحده از مسیر کنگره طی خواهد شد.08. «هم در مجلس سنا و هم مجلس نمایندگان مخالفت‌های شدیدی از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خوهان در مقابل تصمیمات ترامپ پیش می‌آید. نزاعی که تا سال ۱۹۹۸ میلادی بیش از ۳۶۰۰ تن در آن جان باخته بودند. بنابراین به نظرم اروپایی‌ها بهتر است با کنگره ارتباط برقرار کنند. همچنین تعداد کل مبتلایان به کرونا در عربستان سعودی با ثبت 1258 مورد جدید در این بازه زمانی به 280 هزار و 93 نفر افزایش یافت.» بولتون همچنین با اشاره به اینکه برایش مهم نیست چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری کشورش بشود افزود: «بایدن همیشه در زیرزمین خانه خود است و از آنجا بیرون نمی‌آید.  پیش از این نیز رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین در ادعاهایی با منابع خبری ناشناس، آمار مرگ و میر در ایران بر اثر کرونا را بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام کردند.

اگر او پیروز شود و دقیقا نداند که باید چه بکند، ما تنها یک مشکل را با مشکل جدید جایگزین کرده‌ایم.. آقای هیوم در کنار شیرین عبادی، جزو هشت برندهٔ جایزهٔ نوبل صلح بود که در سال ۲۰۰۵ میلادی با امضای نامه‌ای خواستار آزادی اکبر گنجی، کنشگر سیاسی ایرانی از زندان شدند.» این سیاستمدار تندروی آمریکایی در پاسخ به این سوال که «آیا آنگلا مرکل آخرین رهبر جهان آزاد است؟» پاسخ داد: «آمریکایی‌ها تنها رهبران جهان آزاد به شمار می‌روند. اگر رئيس جمهوری آمریکا نتواند این کار را انجام دهد، هیچ کس دیگری نمی‌تواند. مرکل شخصیتی بسیار قدرتمند در اتحادیه اروپا است اما شما باید از خود بپرسید که آیا قدرت آلمان پس از رفتن وی از قدرت تا چه اندازه باقی خواهد ماند؟» .».