بریتانیا, بوریس جانسون

جانسون به نمایندگان محافظه‌کار: با برکسیت موافقت نکنید اخراج می شوید

جانسون به نمایندگان محافظه‌کار پارلمان: با برکسیت من موافقت نکنید از حزب اخراج می‌شوید بیشتر بخوانید🔽

02/09/2019 04:18:00 ب.ظ

جانسون به نمایندگان محافظه‌کار پارلمان: با برکسیت من موافقت نکنید از حزب اخراج می‌شوید بیشتر بخوانید🔽

تهدید نخست وزیر بریتانیا برای اخراج نمایندگان محافظه کارِ مخالف «نو دیل no deal» گمانه زنی ها برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی را در بریتانیا تقویت کرده است.

رسانه های بریتانیایی روز دوشنبه این تهدید را به تیتر یک خود تبدیل کردند و به انعکاس چالش جدید حزب محافظه کار برای پیشبرد طرح خروج از اتحادیه اروپا پرداختند.دیلی تلگراف، نشریه محافظه کار بریتانیایی این عبارت را به عنوان تیتر یک خود برگزیده است: «هشدار نخست وزیر به نمایندگان شورشی: یا مرا حمایت کنید یا راه خروج را در پیش گیرید!»

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی

گاردین نیز با انتشار مطلبی به این موضوع اشاره دارد که بوریس جانسون در صورت یکصدایی حاضر است با حمایت حزب کوچک وحدت گرای ایرلند شمالی اکثریت خود را در پارلمان قربانی کند.تهدید نخست وزیر بریتانیا برای اخراج نمایندگان محافظه کارِ مخالف «نو دیل، no deal» گمانه زنی ها برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی را در بریتانیا تقویت کرده است.

دیوید گوک، وزیر دادگستری سابق بریتانیا و یکی از محافظه کاران مخالف «نو دیل» صبح روز دوشنبه در گفتگو با شبکه بی بی سی گفت: «فکر می کنم که استراتژی آنها بی ثمر کردن این هفته از فعالیت پارلمانی و سپس فراخوان برای انتخابات زودرس است تا از این طریق برخی از ما که مخالف برکسیت و خروج از اتحادیه اروپا نیستند اما معتقدند که این طرح باید با توافق صورت گیرد را حذف کنند.» headtopics.com

فیلیپ هاموند، وزیر دارایی پیشین بریتانیا که از موافقان حفظ روابط نزدیک با اتحادیه اروپا پس از برکسیت است با انتشار توییتی تنبیه شورشیان را «منافقانه» توصیف و تصریح کرده است که هشت عضو دولت کنونی پیشتر در سال جاری دستور العمل های حزب محافظه کار را به چالش کشیده بودند.

نشانه دیگر از تنش در میان حزب حاکم این است که نشستی که قرار بود روز دوشنبه میان بوریس جانسون و شورشیان گروه پارلمانی حزب محافظه کار موسوم به «توری» ها Tories برگزار شود در دقایق آخر لغو شد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ویدیو؛ تظاهرات مردم بریتانیا در اعتراض به تعلیق فعالیت پارلمانتصمیم نخست وزیر بریتانیا در تعلیق فعالیت پارلمان که موافقت ملکه الیزابت دوم را به همراه داشته در بحبوحه تنش های این کشور با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت اتخاذ شده است.

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویاندولت یونان پس از ورود صدها پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس، تصمیم گرفت تدابیر ویژه ای برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی و اخراج پناهجویان اتخاذ کند.

دومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد در یک روزدومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد در یک روز فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی امروز مجلس دومین کارت زرد خود را از نمایندگان دریافت کرد.

دژپسند از مجلس کارت زرد گرفتنمایندگان مجلس پاسخ‌های وزیر اقتصاد به سوال منصور مرادی را قانع‌کننده ندانستند.

اعتراض سراسری در بریتانیا به طرح بوریس جانسون برای تعلیق کار پارلمانشعارهای «از دموکراسی دفاع کنید» و «کودتا را متوقف کنید» شنیده می‌شد

آمریکا: در آستانه توافق با گروه طالبان هستیمزلمی خلیلزاد قرار است روز یکشنبه برای رایزنی های بیشتر به کابل سفر می کند.