جانسون به نمایندگان محافظه‌کار: با برکسیت موافقت نکنید اخراج می شوید

02/09/2019 04:18:00 ب.ظ

جانسون به نمایندگان محافظه‌کار پارلمان: با برکسیت من موافقت نکنید از حزب اخراج می‌شوید بیشتر بخوانید🔽

بریتانیا, بوریس جانسون

جانسون به نمایندگان محافظه‌کار پارلمان: با برکسیت من موافقت نکنید از حزب اخراج می‌شوید بیشتر بخوانید🔽

تهدید نخست وزیر بریتانیا برای اخراج نمایندگان محافظه کارِ مخالف «نو دیل no deal» گمانه زنی ها برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی را در بریتانیا تقویت کرده است.

رسانه های بریتانیایی روز دوشنبه این تهدید را به تیتر یک خود تبدیل کردند و به انعکاس چالش جدید حزب محافظه کار برای پیشبرد طرح خروج از اتحادیه اروپا پرداختند.دیلی تلگراف، نشریه محافظه کار بریتانیایی این عبارت را به عنوان تیتر یک خود برگزیده است: «هشدار نخست وزیر به نمایندگان شورشی: یا مرا حمایت کنید یا راه خروج را در پیش گیرید!»

گاردین نیز با انتشار مطلبی به این موضوع اشاره دارد که بوریس جانسون در صورت یکصدایی حاضر است با حمایت حزب کوچک وحدت گرای ایرلند شمالی اکثریت خود را در پارلمان قربانی کند.تهدید نخست وزیر بریتانیا برای اخراج نمایندگان محافظه کارِ مخالف «نو دیل، no deal» گمانه زنی ها برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی را در بریتانیا تقویت کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ویدیو؛ تظاهرات مردم بریتانیا در اعتراض به تعلیق فعالیت پارلمانتصمیم نخست وزیر بریتانیا در تعلیق فعالیت پارلمان که موافقت ملکه الیزابت دوم را به همراه داشته در بحبوحه تنش های این کشور با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت اتخاذ شده است.

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویاندولت یونان پس از ورود صدها پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس، تصمیم گرفت تدابیر ویژه ای برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی و اخراج پناهجویان اتخاذ کند.

دومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد در یک روزدومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد در یک روز فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی امروز مجلس دومین کارت زرد خود را از نمایندگان دریافت کرد.

دژپسند از مجلس کارت زرد گرفتنمایندگان مجلس پاسخ‌های وزیر اقتصاد به سوال منصور مرادی را قانع‌کننده ندانستند.

اعتراض سراسری در بریتانیا به طرح بوریس جانسون برای تعلیق کار پارلمانشعارهای «از دموکراسی دفاع کنید» و «کودتا را متوقف کنید» شنیده می‌شد

آمریکا: در آستانه توافق با گروه طالبان هستیمزلمی خلیلزاد قرار است روز یکشنبه برای رایزنی های بیشتر به کابل سفر می کند.

برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپایی رسانه های بریتانیایی روز دوشنبه این تهدید را به تیتر یک خود تبدیل کردند و به انعکاس چالش جدید حزب محافظه کار برای پیشبرد طرح خروج از اتحادیه اروپا پرداختند.گفته می شود گروهی از نمایندگان پارلمان در تلاشند تا به هر نحو ممکن جلوی «برکسیت سخت» یا خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را بگیرند.Aa دولت یونان اعلام کرد از این پس کنترل و گشت های مرزی برای منع ورود مهاجران غیرقانونی که از ترکیه راهی این کشور می شوند و هم چنین بازگرداندن پناهجویان به ترکیه و یا سرزمین مادری تشدید و تقویت می شود.به گزارش ایسنا، در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه) فرهاد دژپسند به سوال محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و ۱۱ نماینده دیگر درباره‌ی علت عدم اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم در خصوص راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای شاغلان دستگاه‌های ذی‌ربط پاسخ دادند.

دیلی تلگراف، نشریه محافظه کار بریتانیایی این عبارت را به عنوان تیتر یک خود برگزیده است: «هشدار نخست وزیر به نمایندگان شورشی: یا مرا حمایت کنید یا راه خروج را در پیش گیرید!» گاردین نیز با انتشار مطلبی به این موضوع اشاره دارد که بوریس جانسون در صورت یکصدایی حاضر است با حمایت حزب کوچک وحدت گرای ایرلند شمالی اکثریت خود را در پارلمان قربانی کند. تهدید نخست وزیر بریتانیا برای اخراج نمایندگان محافظه کارِ مخالف «نو دیل، no deal» گمانه زنی ها برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی را در بریتانیا تقویت کرده است. دیوید گوک، وزیر دادگستری سابق بریتانیا و یکی از محافظه کاران مخالف «نو دیل» صبح روز دوشنبه در گفتگو با شبکه بی بی سی گفت: «فکر می کنم که استراتژی آنها بی ثمر کردن این هفته از فعالیت پارلمانی و سپس فراخوان برای انتخابات زودرس است تا از این طریق برخی از ما که مخالف برکسیت و خروج از اتحادیه اروپا نیستند اما معتقدند که این طرح باید با توافق صورت گیرد را حذف کنند. گفته می شود اغلب این پناهجویان را شهروندان افغانستان تشکیل می دهند.» فیلیپ هاموند، وزیر دارایی پیشین بریتانیا که از موافقان حفظ روابط نزدیک با اتحادیه اروپا پس از برکسیت است با انتشار توییتی تنبیه شورشیان را «منافقانه» توصیف و تصریح کرده است که هشت عضو دولت کنونی پیشتر در سال جاری دستور العمل های حزب محافظه کار را به چالش کشیده بودند. نشانه دیگر از تنش در میان حزب حاکم این است که نشستی که قرار بود روز دوشنبه میان بوریس جانسون و شورشیان گروه پارلمانی حزب محافظه کار موسوم به «توری» ها Tories برگزار شود در دقایق آخر لغو شد.

هم‌رسانی این مطلب: . مسئول تبیین سیاست های مهاجرتی یونان، جورجوس کوموتساکوس، به شبکه تلویزیون دولتی گفت: «روند پناهندگی باید به سرعت پیش برود تا کسانی که حق حمایت بین المللی دارند، مورد تأیید واقع شوند تا ما بدانیم چه کسانی نباید در یونان بمانند.