جانبازان آذربایجانی؛ قهرمانان جنگ آزادی وطن

17/08/1400 03:26:00 ب.ظ

مردم آذربایجان با گرامیداشت یاد شهدای جنگ دوم قره‌باغ، از جانبازان نیز به عنوان قهرمانان خود تقدیر می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی

مردم آذربایجان با گرامیداشت یاد شهدای جنگ دوم قره‌باغ، از جانبازان نیز به عنوان قهرمانان خود تقدیر می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی 08.11.2021 باکو/ خبرگزاری آناتولی سربازان آذربایجانی در جنگ دوم قره‌باغ با آزادسازی سرزمین‌هایی که ارمنستان در دهه 1990 اشغال کرده بود، طی 44 روز حماسه‌ای قهرمانانه خلق کردند.

سربازان و جانبازان حاضر در این جنگ که آذربایجانی‌ها آن را"جنگ آزادی وطن" می‌نامند، هر کجا که می‌روند مورد استقبال شهروندان قرار گرفته و به عنوان قهرمان یاد می‌شوند.

خبرنگاران آناتولی در اولین سالگرد پیروزی نبرد قره‌باغ با برخی از این جانبازان دیدار و گزارش تهیه کرده‌اند. ماهر ممداوف و آیواز بانی پاشا، از جمله این نیروهای ویژه آذربایجان هستند که از همان ساعات اولیه جنگ، خط دفاعی ارتش ارمنستان را شکسته و مواضع آنها را تحت کنترل خود درآوردند.

ممداوف به آناتولی می‌گوید: در روزهای اول در جبهه فضولی جنگیده و پس از پنج روز نبرد مجروح شدم. در طول جنگ همیشه جلو می‌رفتیم و مواضع را یکی پس از دیگری تحت کنترل در می‌‌آوردیم. سربازان ارمنی به محض اینکه متوجه شدند نیروهای ویژه آذربایجان در مقابل آنها قرار دارند، با جا گذاشتن سلاحهایشان فرار کردند. headtopics.com

آیواز بانی پاشا، دیگر جانباز جنگ دوم قره‌باغ نیز می‌گوید: در 27 سپتامبر 2020 برای آزادسازی روستای کارهان بیگلی فضولی که به مدت 4 روز تحت محاصره بود، عملیاتی را آغاز کردیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

هنرمند افغان با طنز خود به «جنگ» طالبان رفته است«پیام من برای رهبران و پیروان طالبان این است که ما انسا‌ن‌های آزاده هستیم و این قانون را نمی‌پذیریم. فکر می‌کنم اکثریت مردم این حاکمیت را نمی‌پذیرند.» خر فنلاندی طنز نه بی ادبی و وحشی گری چقد از آهنگ تو بگروند اینطور خبرها بدم میاد AnisaShaheed1 This not afghan

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.

شش قدم؛ هفته‌ای که همه مدعیان ناکام بودند - BBC News فارسیهفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، هفته توقف همه مدعیان قهرمانی بود. استقلال در شیراز مقابل فجرسپاسی به تساوی رسید، سپاهان در داربی اصفهان به ذوب‌آهن، رقیب سنتی‌اش باخت. پرسپولیس و گل‌گهر هم موفق به کسب کامل امتیازات نشدند و هر کدام یک امتیاز از آزادی به خانه بردند.

انتقال سپیده قلیان از سلول انفرادی به بند زنان زندان اوین پس از ۲۵ روزخوش به حال تروریست های عرب