جامعه ایرانی مایل به "فرزندآوری" است اما این 7 عامل مانع شده‌اند!- اخبار خانواده و جوانان - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 51%

موانع فرزندآوری در جامعه ایرانی کشور در سه دهه آینده با افت شدید شاخصه‌های جمعیتی رو‌به‌رو خواهد شد با وجود اینکه جامعه ایرانی بیش از تعداد فرزندانی که دارد، مایل به فرزندآوری است اما موضوعاتی در حوزه جمعیت مانع هستند كاهش_جمعيت

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس دو مطالعه ملی نگرش‌سنجی که در سال‌های 82 و 94 انجام گرفت، مشخص شده که؛ این نکته نشان می‌دهد که موانعی بر سر راه زوجین قرار دارد که مانع از برآورده شدن این تمایل می‌شود.

از سوی دیگر باید توجه داشت که 20 درصد جمعیت کشور که ظرفیت باروری دارد با "ناباوری" درگیر است! مسئله افزایش طلاق و توجه به جایگاه و شأن مادری در میان مردم نیز از مواردی است که حتماً باید در مسئله فرزندآوری و جمعیت مورد توجه قرار گیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه "حاجی بابایی" به "قالیباف" درباره "بذرپاش"- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه حاجی بابایی به قالیباف درباره بذرپاش: پس از برگزاری مجدد دو جلسه اعضای کمیسیون و بررسی برخی انتقادات، بار دیگر درستی فرایند انتخاب رئیس دیوان محاسبات مورد تایید اعضای کمیسیون بودجه مجلس قرار گرفته است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برای پرداخت "پاداش پایان خدمت معلمان" مدارس را نمی‌فروشیم!/ پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان از شهریور- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود 48 هزار و 300 نفر بازنشسته قطعی در سال 98 داریم که برای پرداخت پاداش و مرخصی ذخیره این تعداد باید 5 هزار و 400 میلیارد تومان هزینه کنیم؛ هیچ برنامه‌ای برای فروش املاک جهت پرداخت پاداش پایان خدمت نداریم.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اولین تصاویر از پشت صحنه سریال "سلمان فارسی"- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاولین تصاویر از پشت صحنه فاز جدید سریال تلویزیونی 'سلمان فارسی' به کارگردانی داود میرباقری منتشر شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ایرانی‌ها هر 3 روز اندازه وزن برج میلاد پسماند تولید می‌کنند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: روزانه در کشور حدود 58 هزار تن پسماند تولید می شود؛ این بدان معنی است که ایرانی‌ها هر سه روز یک بار به انداره وزن برج میلاد پسماند تولید می‌کنند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دیوان محاسبات شرط سنی برای انتصاب مدیران مدارس را غیرقانونی دانست- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات تعیین سقف سنی 'تا 45 سال' برای انتصاب مدیران مدارس را غیرقانونی اعلام کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: مساله شکست طرح رای پُستی اثبات شده است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: مساله شکست طرح رای پُستی اثبات شده است رای گیری پُستی در چند ایالت این کشور ثابت کرد که این روش به شکست منجر می‌شود Election2020
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »