تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی مقابل پورتوریکو باخت

31/08/2019 01:40:00 ب.ظ

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی مقابل پورتوریکو باخت

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی مقابل پورتوریکو باخت

تیم ملی ایران در نخستین مسابقه در جام جهانی بسکتبال در چین در یک بازی پایاپای مقابل پورتوریکو با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ شکست خورد. تیم بسکتبال ایران در گروه سی قرار دارد و با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم گروه است.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسGetty Imagesتیم ملی ایران در نخستین مسابقه در جام جهانی بسکتبال در چین در یک بازی پایاپای مقابل پورتوریکو با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ شکست خورد.تیم بسکتبال ایران در گروه سی قرار دارد و با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم گروه است.

این بازی امروز در شهر گوانگژو چین برگزار شد که پورتوریکو دارای رنکینگ ۱۶ فیبا و ایران دارای رنکینگ ۲۷ هستند.این مسابقات مانند جام جهانی فوتبال با رقابت‌های گروهی آغاز و با مسابقات حذفی پایان می یابد با این تفاوت که تیم های حذف شده در مرحله اول گروهی، برای رده بندی در رتبه های هفدهم تا سی و دوم به رقابت ادامه می دهند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

بسکتبال ایران در جام جهانی: از رقیبان ایران چه می‌دانیم؟تیم بسکتبال ایران در گروه C با اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم‌گروه است. دو پیروزی در این گروه صعود ایران را به مرحله بعدی تضمین می‌کند، جایگاهی که بسکتبال ایران هرگز به آن دست نیافته است. این مطلب نگاهی دارد به حریفان ایران در جام جهانی چین.

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

رویترز: انفجار در سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایرانخبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است. تصاویر ماهواره ای منتشر شده که گفته می شود به یک مرکز فضایی ایران تعلق دارد، نشان دهنده یک ستون دود سیاه بر آمده از محلی شبیه به سکوی پرتاب است. همزمان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به گزارش های منتشر شده می گوید ماهواره ناهید-۱ سالم است.

ترامپ: هیچ نقشی در انفجار سکوی موشک ماهواره‌بر ایران در سمنان نداشتیم«ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. راستش ناهید۱ حالش خوب است و هم اکنون در آزمایشگاه مستقر است.»

محرومیت ۴ ماهه بازیکن تیم ملی فوتبال ایرانسامان قدوس، بازیکن ایرانی-سوئدی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه آمیان فرانسه، با شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا از سوی فیفا ۴ ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده است.

۶ هزار بیمار سی اف در ایران وجود داردتهران- ایرنا- رئیس بنیاد بیماری سی اف ایران در روز جهانی این بیماری گفت: حدود ۶ هزار بیمار سی اف در ایران وجود دارد که این بنیاد بیماری دو هزار نفر از این بیماران را شناسایی کرده است، این بیماری با تخریب ریه همراه است.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Getty Images تیم ملی ایران در نخستین مسابقه در جام جهانی بسکتبال در چین در یک بازی پایاپای مقابل پورتوریکو با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ شکست خورد.Image caption ایران در جام جهانی ۲۰۱۰ تونس را شکست داد تونس یکی از پنج تیم آفریقایی حاضر در جام جهانی است و در آخرین رده‌بندی جهانی بسکتبال، در جایگاه پانزدهم قرار گرفت.به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، هم‌زمان با انتشار شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی تهران به تعهدات بینالمللیاش خواند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید MAXAR Image caption در تصاویر ماهواره ای از مکانی که از آن به عنوان یک پایگاه فضایی ایران نام برده می شود، ستونی از دود دیده می شود خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است.

تیم بسکتبال ایران در گروه سی قرار دارد و با تیم های اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم گروه است. این بازی امروز در شهر گوانگژو چین برگزار شد که پورتوریکو دارای رنکینگ ۱۶ فیبا و ایران دارای رنکینگ ۲۷ هستند. تونس فقط دو بازیکن زیر سی سال دارد. این مسابقات مانند جام جهانی فوتبال با رقابت‌های گروهی آغاز و با مسابقات حذفی پایان می یابد با این تفاوت که تیم های حذف شده در مرحله اول گروهی، برای رده بندی در رتبه های هفدهم تا سی و دوم به رقابت ادامه می دهند. غریب آبادی افزود: برابر این گزارش، ذخیره اورانیوم غنی شده تا ۱۹ اوت، ۲۴۱. این مسابقات همچنین راه گرفتن سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن در رشته بسکتبال است. مایکل رول، گارد تیم مکابی تل‌آویو و صلاح مجری، سنتر ۳۳ ساله تیم دالاس ماوریکس کلیدی‌ترین بازیکنان این تیم هستند. حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی از جمله مهمترین مهره‌های بسکتبال ایران هستند." رویترز همچنین به نقل از یک مقام آمریکایی بدون ارائه جزییات،"شکست در عملیات پرتاب موشک ماهواره بر" به وسیله ایران را تایید کرده است.

. نُه سال پیش در همین روزها بود که ایران در جام جهانی ترکیه در برابر تونس درخشید و با اختلاف۱۳ امتیاز بزرگ‌ترین پیروزی جهانی تاریخ بسکتبال ایران رقم خورد.۵ درصد اعلام شده است و طبق برجام، ایران حداکثر می تواند ۲۰۲.