تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد

17/08/2020 01:16:00 ب.ظ

«من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبر ملی عمل کنم.»

اعتراضات_بلاروس, اعتراض

تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد اعتراضات_بلاروس جزئیات بیشتر🔽

«من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبر ملی عمل کنم.»

سوتلانا تیخانووسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است رهبری مخالفان را برعهده بگیرد.او همچنین خواستار ایجاد راه‌کار قانونی شد تا انتخابات جدید ریاست جمهوری به شکلی عادلانه برگزار شود.وی در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد از نیروهای امنیتی خواست تا از حمایت از دولت الکساندر لوکاشنکو دست بکشند و وعده داد که در این صورت مشمول عفو قرار می‌گیرند.

ویدئوی تیخانووسکایا یک روز پس از آنکه معترضان بلاروسی شعار «کناره‌گیری» لوکاشنکو را در مینسک، پایتخت فریاد زدند، منتشر شد. در این ویدئو این سیاستمدار اپوزیسیون می گوید: «من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبری ملی عمل کنم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

صدور حکم ۱۷ سال حبس برای یک زندانی کُرد

عکس روز: تقدیم گل برای جلوگیری از خشونت | DW | 15.08.2020عکس روز: معترضان به نتایج انتخابات در بلاروس در تظاهراتی مسالمت‌آمیز در مینسک خواهان اصلاحات سیاسی در این کشور شدند. بسیاری از زنان با اهدای گل به ماموران انتظامی از آنها خواستند که در مقابل معترضان به خشونت متوسل نشوند.

مخالفت قالیباف و رئیسی با طرح دولت برای فروش اوراق سلف نفتی | DW | 16.08.2020روسای قوه مقننه و قضائیه ایران در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با تصمیم دولت برای فروش اوراق سلف نفتی در بورس ایران مخالفت کردند. دولت قصد دارد بخشی از کسری بودجه عظیم خود را از طریق فروش این اوراق به مردم جبران کند.

پیشنهاد سرلشکر باقری برای امارات: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

۱۸۰ سانتی‌متر فاصله؛ آزمونی برای ایمنی آزمون سراسری | DW | 15.08.2020سازمان سنجش آموزش ایران سرانجام تصمیم به برگزاری کنکور گرفت و نحوه اجرای آن در اپیدمی کرونا را اعلام کرد. این آزمون در چهار روز و با انواع تمهیدات از جمله فاصله ۱۸۰ سانتی‌متر برگزار می‌شود. بسیاری هم‌چنان نگرانند.

توافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدی طارمی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimتوافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدى_طارمی روزنامه Abola پرتغال: به نظر می‌رسد پورتو انتخاب نهایی طارمی برای فصل جدید است سران باشگاه پورتو و ریوآوه برای انتقال مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به جمع آبی‌پوشان به توافق رسیده‌اند

Aa سوتلانا تیخانووسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است رهبری مخالفان را برعهده بگیرد.استان‌وایر- آرش نصری، زندانی کرد به ۱۷ سال زندان محکوم شد که در صورت تایید شش سال از این حکم قابل اجرا است.تقدیم گل برای جلوگیری از خشونت معترضان به نتایج انتخابات در بلاروس در تظاهراتی مسالمت‌آمیز در مینسک خواهان اصلاحات سیاسی در این کشور شدند.خبرگزاری فارس روز ۲۶ مرداد (۱۶ اوت) به نقل از ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس از نامه‌ای خبر داد که ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، روسای قوه قضائیه و مقننه به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نوشته‌اند و در آن ضمن اعلام مخالفت خود با تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی در بورس، این تصمیم را مغایر با آنچه در جلسه شورای سران سه قوه مطرح شده بود، دانسته‌اند.

او همچنین خواستار ایجاد راه‌کار قانونی شد تا انتخابات جدید ریاست جمهوری به شکلی عادلانه برگزار شود. وی در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد از نیروهای امنیتی خواست تا از حمایت از دولت الکساندر لوکاشنکو دست بکشند و وعده داد که در این صورت مشمول عفو قرار می‌گیرند. این زندانی در جریان دادگاه تمامی اتهاماتش را رد کرده است. ویدئوی تیخانووسکایا یک روز پس از آنکه معترضان بلاروسی شعار «کناره‌گیری» لوکاشنکو را در مینسک، پایتخت فریاد زدند، منتشر شد. برنزه شوید اما ذوب نشوید! روز ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) در لندن هم مثل همه جاهای اروپا از آسمان آتش می‌بارید. در این ویدئو این سیاستمدار اپوزیسیون می گوید: «من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبری ملی عمل کنم. این زندانی سیاسی پیش‌تر به مدت ۳ سال در اقلیم کردستان اقامت داشته و مدتی نیز به عضویت سازمان خبات کردستان ایران درآمده بود.» این معلم سابق زبان انگلیسی با گسترش اعتراضات ضد دولتی در بلاروس به یکی از چهره‌های پیشروی مخالف آقای لوکاشنکو تبدیل شد. او از دولت انتقاد کرده است که دخالت‌اش در بورس به زیان مردم تمام شده است.

اعتراضاتی که بزرگترین چالش برای مدیریت ۲۶ ساله لوکاشنکو در این کشور است. آرش نصری، شهروند اهل سنندج و ساکن ورامین آذر ماه سال ۱۳۹۷ از سوی نیروهای سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و زندانی شد. نشستن در کنار بستنی‌های غول‌آسا حتما دهان آدم را آب می‌اندازد، اما در دوران کرونا خیلی مفید است و شما را یک دو متری از آدم بغلی دور می‌کند. خانم تیخانووسکایا هفته گذشته به لیتوانی گریخت و گفت که این تصمیم را به‌خاطر امنیت فرزندانش گرفته است. از زمان خروج از کشور، او با انتشار ویدئوهایی خواستار ادامه اعتراضات ضد دولتی در کشور شده است. دومین شب اعتراض‌ها در بلاروس؛ رقیب لوکاشنکو در انتخابات به لیتوانی فرار کرد مخالفان آقای لوکاشنکو می گویند که او در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کرده است تا برای ششمین دوره قدرت را در بلاروس در دست بگیرد. یورگ دوستروالد، هنرمند نقاشی بدن، طبق معمول مدل خود را با دقت تمام به مزرعه گندم پیوند زده است. در مقابل آقای لوکاشنکو این اتهامات را رد می‌کند. جدا از این که مخالفت سران قوه مقننه و قضاییه و مجلس اصولگرا با تصمیمات دولت با چه هدفی صورت می‌گیرد، واقعیت این است که دولت حسن روحانی با کسری بودجه‌ شدیدی روبروست.

کرملین روز یکشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با آقای لوکاشنکو برای کمک به بلاروس اعلام آمادگی کرده است. الکساندر لوکاشنکو از سال ۱۹۹۴ قدرت را در بلاروس در اختیار دارد. بندر خانگی این کشتی در پلیموث در ایالت ماساچوست قرار دارد. هم‌رسانی این مطلب: .