تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد اعتراضات_بلاروس جزئیات بیشتر🔽

سوتلانا تیخانووسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است رهبری مخالفان را برعهده بگیرد.وی در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد از نیروهای امنیتی خواست تا از حمایت از دولت الکساندر لوکاشنکو دست بکشند و وعده داد که در این صورت مشمول عفو قرار می‌گیرند.

ویدئوی تیخانووسکایا یک روز پس از آنکه معترضان بلاروسی شعار «کناره‌گیری» لوکاشنکو را در مینسک، پایتخت فریاد زدند، منتشر شد. در این ویدئو این سیاستمدار اپوزیسیون می گوید: «من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبری ملی عمل کنم.» این معلم سابق زبان انگلیسی با گسترش اعتراضات ضد دولتی در بلاروس به یکی از چهره‌های پیشروی مخالف آقای لوکاشنکو تبدیل شد. اعتراضاتی که بزرگترین چالش برای مدیریت ۲۶ ساله لوکاشنکو در این کشور است.

خانم تیخانووسکایا هفته گذشته به لیتوانی گریخت و گفت که این تصمیم را به‌خاطر امنیت فرزندانش گرفته است. از زمان خروج از کشور، او با انتشار ویدئوهایی خواستار ادامه اعتراضات ضد دولتی در کشور شده است.مخالفان آقای لوکاشنکو می گویند که او در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کرده است تا برای ششمین دوره قدرت را در بلاروس در دست بگیرد. در مقابل آقای لوکاشنکو این اتهامات را رد می‌کند.

کرملین روز یکشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با آقای لوکاشنکو برای کمک به بلاروس اعلام آمادگی کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدور حکم ۱۷ سال حبس برای یک زندانی کُرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: تقدیم گل برای جلوگیری از خشونت | DW | 15.08.2020عکس روز: معترضان به نتایج انتخابات در بلاروس در تظاهراتی مسالمت‌آمیز در مینسک خواهان اصلاحات سیاسی در این کشور شدند. بسیاری از زنان با اهدای گل به ماموران انتظامی از آنها خواستند که در مقابل معترضان به خشونت متوسل نشوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت قالیباف و رئیسی با طرح دولت برای فروش اوراق سلف نفتی | DW | 16.08.2020روسای قوه مقننه و قضائیه ایران در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با تصمیم دولت برای فروش اوراق سلف نفتی در بورس ایران مخالفت کردند. دولت قصد دارد بخشی از کسری بودجه عظیم خود را از طریق فروش این اوراق به مردم جبران کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهاد سرلشکر باقری برای امارات: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۱۸۰ سانتی‌متر فاصله؛ آزمونی برای ایمنی آزمون سراسری | DW | 15.08.2020سازمان سنجش آموزش ایران سرانجام تصمیم به برگزاری کنکور گرفت و نحوه اجرای آن در اپیدمی کرونا را اعلام کرد. این آزمون در چهار روز و با انواع تمهیدات از جمله فاصله ۱۸۰ سانتی‌متر برگزار می‌شود. بسیاری هم‌چنان نگرانند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدی طارمی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimتوافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدى_طارمی روزنامه Abola پرتغال: به نظر می‌رسد پورتو انتخاب نهایی طارمی برای فصل جدید است سران باشگاه پورتو و ریوآوه برای انتقال مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به جمع آبی‌پوشان به توافق رسیده‌اند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »