اعتراضات_بلاروس, اعتراض, تقلبات انتخاباتی, سیاست بلاروس, نقش زنان

اعتراضات_بلاروس, اعتراض

تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد

«من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبر ملی عمل کنم.»

17/08/2020 01:16:00 ب.ظ

تیخانووسکایا برای رهبری اپوزیسیون بلاروس اعلام آمادگی کرد اعتراضات_بلاروس جزئیات بیشتر🔽

«من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبر ملی عمل کنم.»

سوتلانا تیخانووسکایا، رقیب الکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است رهبری مخالفان را برعهده بگیرد.او همچنین خواستار ایجاد راه‌کار قانونی شد تا انتخابات جدید ریاست جمهوری به شکلی عادلانه برگزار شود.وی در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد از نیروهای امنیتی خواست تا از حمایت از دولت الکساندر لوکاشنکو دست بکشند و وعده داد که در این صورت مشمول عفو قرار می‌گیرند.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

ویدئوی تیخانووسکایا یک روز پس از آنکه معترضان بلاروسی شعار «کناره‌گیری» لوکاشنکو را در مینسک، پایتخت فریاد زدند، منتشر شد. در این ویدئو این سیاستمدار اپوزیسیون می گوید: «من آماده‌ام که مسئولیت را برعهده بگیرم و در این دوره به‌عنوان رهبری ملی عمل کنم.»

این معلم سابق زبان انگلیسی با گسترش اعتراضات ضد دولتی در بلاروس به یکی از چهره‌های پیشروی مخالف آقای لوکاشنکو تبدیل شد. اعتراضاتی که بزرگترین چالش برای مدیریت ۲۶ ساله لوکاشنکو در این کشور است.خانم تیخانووسکایا هفته گذشته به لیتوانی گریخت و گفت که این تصمیم را به‌خاطر امنیت فرزندانش گرفته است. از زمان خروج از کشور، او با انتشار ویدئوهایی خواستار ادامه اعتراضات ضد دولتی در کشور شده است. headtopics.com

دومین شب اعتراض‌ها در بلاروس؛ رقیب لوکاشنکو در انتخابات به لیتوانی فرار کردمخالفان آقای لوکاشنکو می گویند که او در انتخابات ریاست جمهوری تقلب کرده است تا برای ششمین دوره قدرت را در بلاروس در دست بگیرد. در مقابل آقای لوکاشنکو این اتهامات را رد می‌کند.کرملین روز یکشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفتگو با آقای لوکاشنکو برای کمک به بلاروس اعلام آمادگی کرده است.

الکساندر لوکاشنکو از سال ۱۹۹۴ قدرت را در بلاروس در اختیار دارد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

صدور حکم ۱۷ سال حبس برای یک زندانی کُرد

عکس روز: تقدیم گل برای جلوگیری از خشونت | DW | 15.08.2020عکس روز: معترضان به نتایج انتخابات در بلاروس در تظاهراتی مسالمت‌آمیز در مینسک خواهان اصلاحات سیاسی در این کشور شدند. بسیاری از زنان با اهدای گل به ماموران انتظامی از آنها خواستند که در مقابل معترضان به خشونت متوسل نشوند.

مخالفت قالیباف و رئیسی با طرح دولت برای فروش اوراق سلف نفتی | DW | 16.08.2020روسای قوه مقننه و قضائیه ایران در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با تصمیم دولت برای فروش اوراق سلف نفتی در بورس ایران مخالفت کردند. دولت قصد دارد بخشی از کسری بودجه عظیم خود را از طریق فروش این اوراق به مردم جبران کند.

پیشنهاد سرلشکر باقری برای امارات: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

۱۸۰ سانتی‌متر فاصله؛ آزمونی برای ایمنی آزمون سراسری | DW | 15.08.2020سازمان سنجش آموزش ایران سرانجام تصمیم به برگزاری کنکور گرفت و نحوه اجرای آن در اپیدمی کرونا را اعلام کرد. این آزمون در چهار روز و با انواع تمهیدات از جمله فاصله ۱۸۰ سانتی‌متر برگزار می‌شود. بسیاری هم‌چنان نگرانند.

توافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدی طارمی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimتوافق ریوآوه و پورتو برای انتقال مهدى_طارمی روزنامه Abola پرتغال: به نظر می‌رسد پورتو انتخاب نهایی طارمی برای فصل جدید است سران باشگاه پورتو و ریوآوه برای انتقال مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به جمع آبی‌پوشان به توافق رسیده‌اند