تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت - BBC News فارسی

02/01/2021 12:52:00 ب.ظ

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت

بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است. این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود.

۲ ساعت پیشمنبع تصویر،Getty Imagesبر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است.این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته میلادی شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود.

در سال ۲۰۲۰ سطح تولید نفت روسیه به حدود ۱۰/۲۷ میلیون بشکه در روز رسید؛ یک سال پیش از آن (در سال ۲۰۱۹) تولید نفت این کشور ۱۱/۲۵ میلیون بشکه در روز بود.البته با اتفاقات بازار نفت و کاهش سطح تقاضای جهانی این افت قابل انتظار بود.از ماه آوریل سال گذشته، روسیه همراه سایر تولیدکنندگان بزرگ نفتی (ملقب به اوپک پلاس) بطور داوطلبانه بیش از ۲ میلیون بشکه در روز از تولید نفت خود کاست؛ هدف از این اقدام تثبیت قیمتها در بازار بی‌مشتری نفت بود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روحانی: سال گذشته از نظر درآمد نفتی بدترین سال در 60 سال گذشته بودرئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود. - خبرگزاری آناتولی

نقش پررنگ سرمایه‌گذاری‌ ترکیه در بخش بهداشت در سال 2020 در روند مبارزه با کروناسرمایه گذاری و افتتاح چندین طرح بزرگ بهداشتی و بیمارستانی طی سال 2020 در ترکیه نقش پررنگی در روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا ایفا کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در سال 2020اتباع ایرانی با خرید بیش از 7 هزار واحد مسکن جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در سال 2020 در ترکیه را به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی

کرونای انگلیسی در کشور رو به افزایش/ پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سالعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور و همچنین در پیش بودن پنجشنبه آخر سال، گفت: از مردم می‌خواهیم با قرائت فاتحه‌ای از دور برای عزیز از دست رفته خود از رفتن به آرامستان‌ها خودداری کنند؛ چراکه آثار تجمع در پنجشنبه آخر سال پس از ۱۵ روز در موارد بستری و پس از یک ماه در موارد مرگ و میر نمود خواهد یافت.

عده‌ای ۴۰ سال است نمی‌گذارند تولید نفت از ۴ میلیون بشکه بالاتر برودوزیر نفت اظهار داشت: عده‌ای ۴۰ سال است تلاش کرده‌اند نگذارند تولید نفت ایران از ۴ میلیون بشکه بالاتر رود که الحمدالله موفق بوده‌اند.

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت ۲ ساعت پیش منبع تصویر، Getty Images بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است.رئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود.سرمایه گذاری و افتتاح چندین طرح بزرگ بهداشتی و بیمارستانی طی سال 2020 در ترکیه نقش پررنگی در روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا ایفا کرد.اتباع ایرانی با خرید بیش از 7 هزار واحد مسکن جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در سال 2020 در ترکیه را به خود اختصاص دادند.

این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته میلادی شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود. در سال ۲۰۲۰ سطح تولید نفت روسیه به حدود ۱۰/۲۷ میلیون بشکه در روز رسید؛ یک سال پیش از آن (در سال ۲۰۱۹) تولید نفت این کشور ۱۱/۲۵ میلیون بشکه در روز بود.03. البته با اتفاقات بازار نفت و کاهش سطح تقاضای جهانی این افت قابل انتظار بود.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی درحالی با آغاز شیوع ویروس کرونا بخش بهداشت و درمان بسیاری از کشورهای جهان با مشکلات زیادی در ارائه خدمات به بیماران مواجه شدند که ترکیه توانست با سرمایه گذاری و افتتاح چندین طرح بزرگ بهداشتی و بیمارستانی طی سال 2020 با قدرت به روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا ادامه دهد. از ماه آوریل سال گذشته، روسیه همراه سایر تولیدکنندگان بزرگ نفتی (ملقب به اوپک پلاس) بطور داوطلبانه بیش از ۲ میلیون بشکه در روز از تولید نفت خود کاست؛ هدف از این اقدام تثبیت قیمتها در بازار بی‌مشتری نفت بود. ایران نه تنها از کمک‌های معمول جهانی برای مبارزه با این همه‌گیری محروم بود، بلکه حتی امکان دسترسی به ثروت‌های خود نیز در بانک‌های خارجی را، نداشت. بر اساس توافق اخیر اوپک پلاس، از ابتدای سال جاری میلادی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه بر تولید افزوده شده است؛ انتظار می‌رود روسیه تولید خود را از ابتدای امسال ۱۲۵ هزار بشکه در روز افزایش دهد.3 درصد کاهش نسبت به سال قبل آن در مجموع 40 هزار و 812 واحد بوده است.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گفته است کشورش حامی افزایش تدریجی تولید (۵۰۰ هزار بشکه دیگر از ماه فوریه) است. من در طول 42 سالی که از انقلاب می‌گذرد، از نظر تنگنا و محدودیتِ اقتصادی، سالی به سختی و دشواری سال 1399، به یاد ندارم. بیمارستان اورژانس (شرایط بحرانی) لفکوشه پایتخت جمهوری تُرک قبرس شمالی نیز توسط وزارت بهداشت ترکیه در نوامبر سال گذشته میلادی افتتاح شد. .