تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت - BBC News فارسی

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت

02/01/2021 12:52:00 ب.ظ

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت

بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است. این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود.

۲ ساعت پیشمنبع تصویر،Getty Imagesبر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است.این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته میلادی شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود.

راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد «اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه پاسداران شد یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است

در سال ۲۰۲۰ سطح تولید نفت روسیه به حدود ۱۰/۲۷ میلیون بشکه در روز رسید؛ یک سال پیش از آن (در سال ۲۰۱۹) تولید نفت این کشور ۱۱/۲۵ میلیون بشکه در روز بود.البته با اتفاقات بازار نفت و کاهش سطح تقاضای جهانی این افت قابل انتظار بود.از ماه آوریل سال گذشته، روسیه همراه سایر تولیدکنندگان بزرگ نفتی (ملقب به اوپک پلاس) بطور داوطلبانه بیش از ۲ میلیون بشکه در روز از تولید نفت خود کاست؛ هدف از این اقدام تثبیت قیمتها در بازار بی‌مشتری نفت بود.

بر اساس توافق اخیر اوپک پلاس، از ابتدای سال جاری میلادی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه بر تولید افزوده شده است؛ انتظار می‌رود روسیه تولید خود را از ابتدای امسال ۱۲۵ هزار بشکه در روز افزایش دهد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

روحانی: سال گذشته از نظر درآمد نفتی بدترین سال در 60 سال گذشته بودرئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود. - خبرگزاری آناتولی

نقش پررنگ سرمایه‌گذاری‌ ترکیه در بخش بهداشت در سال 2020 در روند مبارزه با کروناسرمایه گذاری و افتتاح چندین طرح بزرگ بهداشتی و بیمارستانی طی سال 2020 در ترکیه نقش پررنگی در روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا ایفا کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در سال 2020اتباع ایرانی با خرید بیش از 7 هزار واحد مسکن جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در سال 2020 در ترکیه را به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی

کرونای انگلیسی در کشور رو به افزایش/ پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سالعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور و همچنین در پیش بودن پنجشنبه آخر سال، گفت: از مردم می‌خواهیم با قرائت فاتحه‌ای از دور برای عزیز از دست رفته خود از رفتن به آرامستان‌ها خودداری کنند؛ چراکه آثار تجمع در پنجشنبه آخر سال پس از ۱۵ روز در موارد بستری و پس از یک ماه در موارد مرگ و میر نمود خواهد یافت.

عده‌ای ۴۰ سال است نمی‌گذارند تولید نفت از ۴ میلیون بشکه بالاتر برودوزیر نفت اظهار داشت: عده‌ای ۴۰ سال است تلاش کرده‌اند نگذارند تولید نفت ایران از ۴ میلیون بشکه بالاتر رود که الحمدالله موفق بوده‌اند.