توقیف نفت‌کش بریتانیا کاملا مطرود است/ جامعه جهانی باید اقدام‌های بازدارنده انجام دهد

01/05/1398 01:15:00 ب.ظ

یاوه‌گویی عادل الجبیر: توقیف نفت‌کش بریتانیا کاملا مطرود است/ جامعه جهانی باید اقدام‌های بازدارنده انجام دهد

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی مضحک مدعی شد که توقیف نفت‌کش بریتانیا نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، «عادل الجبیر» ‌وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی با طرح مواضعی بی‌اساس در توئیتیر مدعی شد که هر نوع آسیبی به دریانوردی بین‌المللی نقض قانون بین‌المللی به شمار می‌رود..خبر داد.خبر داد.ایران.

وی در گزافه‌گوئی‌هایی مدعی شد که ایران باید بداند رفتارهایش در نقض قوانین بین‌المللی که شامل حمله به کشتی‌ها از جمله نفت‌کش بریتانیا شده موضوعی کاملا مرود و غیر قابل قبول است و جامعه جهانی باید علیه چنین اعمالی اقدام‌های بازدارنده انجام دهد...یک روز بعد و در عصر جمعه ۲۸ تیرماه٬ پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جقله نادان در بغل غول ایستادی برای ما شاخ و شانه می‌کشی بدبخت عقب افتاده محجور یادت بماند که این دوران تمام می‌شود جامعه جهانی که ضرب المثل فارسی رو میگن : چیزی که عوض داره گله نداره ، تو تلاشت و بکن ببین تو جامعه ملخ خوارها میتونی ائتلافی دست پا کنی؟ جمهوری اسلامی انقدر بدبخت و حقیر عرب‌هاست که همین امروز سعودی ها یکمی رو خوش نشون بدن اخوندها مثل سگ شروع میکنند موس موس کردن (البته به سگ‌ها توهین نشه ) عادل_الجبير عربستان ظریف

بریتانیا به سازمان ملل: نفتکش توقیف شده توسط ایران در دریای عمان حرکت می‌کردبریتانیا به سازمان ملل: نفتکش توقیف شده توسط ایران در دریای_عمان حرکت می‌کرد خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۹ تیر گزارش داد، دولت بریتانیا در این نامه که امروز ارسال شده می‌گوید این اقدام ایران مصداق «دخالت غیرقانونی» در دریانوردی در آب‌های بین المللی است. اینجی واس ماست یعنی کلش واس ماست می خوای رد بشی باید بسلفی

وزیر خارجه بریتانیا با همتایان آلمانی و فرانسوی درباره توقیف نفتکش توسط جمهوری اسلامی گفتگو کردجرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا با همتایان آلمانی و فرانسوی درباره «توقیف نفتکش بریتانیا گفتگو کرد. یکشنبه شب دفتر وزیر خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و ژان ایو لو سیاه چاله ای که خود اروپایی ها با حمایت و تقویت جمهوری اسلامی در این چهل سال درست کردند . که به وقتش میفهمند که این همه دزدی و بالا کشیدن سرمایه های خاورمیانه نتیجه اش بود .موجی عزیم از مهاجران .سوری ،افغان ، یمنی ، ایرانی و ... به اروپا ، اعتراض جلیقه زدها و به زودی انگلیس . و سه نفری بعد از صرف یک قلیون دو سیب و چایی نبات محل را ترک کردند. احتمالا به این نتیجه رسیدند که: عجب غلطی کردیم.حرف آمریکا را گوش کردیم،توش موندیم.

گمانه‌زنی درباره 'پیامدهای حقوقی' توقیف نفتکش بریتانیا | DW | 22.07.2019یک استاد ایرانی حقوق بین‌الملل می‌گوید ادامه توقیف نفتکش بریتانیایی می‌تواند برای جمهوری اسلامی پیامد منفی داشته باشد. او احتمال می‌دهد 'اظهارات غیرکارشناسانه' در حمایت از اقدام ایران، به سود بریتانیا تمام شود. یقین داشته باشید که به ضرر جمهوری اسلامی تمام میشود،مگر تا به حال مرتکب عملی شده اند که در نهایت سودی برایشان داشته باشد(بغیر از JCPOA) ایی استاد ایرانی خبر نداره ایی نفتکش_انگلیسی پوس تخمه هاشو ریخته خلیج_فارس هر وقت میریم ساحل یا آب خورِ یا پوس تخمه !! کاملاً قانونی توقیف شده . یک استاد ایرانی!

YouTubeسر جدتون يه فكرى به حال ترجمه همزمان بكنيد.هيچي متوجه نميشيم راسته مزدک_میرزایی می خواد برای شما کار کنه؟

توقیف نفتکش‌ها؛ جلسه کبرا به ریاست نخست وزیر بریتانیا تشکیل می‌شودجلسه کبرا، کمیته اضطراری دولت بریتانیا، برای بررسی گام‌های بعدی این کشور در ارتباط با توقیف نفتکش استینا ایمپرو از سوی ایران، به ریاست ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تشکیل می‌شود. توقیف کشتی بریتانیایی دو هفته بعد از توقیف نفتکش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق به دست نیروهای بریتانیایی صورت گرفت. سیاستمدار ها ساده ترین مشکلات رو به پیچیده ترین شکل حل میکنن، اگر واقعا موضوع نفتکش و کاهش تنش هاست کشتی ایران رو آزاد کنید کشتی انگلیس پس بگیرید. جلسه کبری و شورای امنیت فقط تنش بیشتر میکنه تو این چهل سال هر غلطی خواستید کردید بالاتر جنگ خوب نیست ما هشت سال جنگیدیم الان دوره ماست باید واحد پول دنیا ریال شود وسلام چند روز هی دارن تشکیل جلسه میدن...آخر که چی...

ناتو به توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران واکنش نشان دادناتو با صدور بیانیه‌ای به توقیف نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز واکنش نشان داد.