توافق ابراهیم؛ دومین ضربه منطقه‌ای به ایران پس از کشته شدن سلیمانی

16/09/2020 02:49:00 ب.ظ

امارات, بحرین

با امضای «توافق صلح ابراهیم» میان امارات و بحرین با اسرائیل ، اینک دو کشور از همسایگان جنوبی ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند. در این میان امارات اهمیت بیشتری برای جمهوری اسلامی دارد. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

. با این همه برقراری رابطه هم‌زمان امارات و بحرین با اسرائیل، نوعی غافل‌گیری در جمهوری اسلامی پدید آورده است. به غیر از افزایش تعداد کشورهای مسلمان که موجودیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و با آن رابطه سیاسی و اقتصادی دارند، این دو کشور اولین ممالک اسلامی هستند که تابوی ایجاد رابطه با اسرائیل را پس از سه دهه می‌شکنند.

 چنین تصمیمی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و طرح ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین بیشتری در سرزمین‌های اشغالی، نوعی جسارت در میان رهبران کشورهای اسلامی لازم داشت که امارات پیش‌قدم آن شد.در صورتی که برقراری رابطه امارات و بحرین با اسرائیل موجب شکسته شدن مانع روانی در میان دیگر رهبران کشورهای اسلامی برای به رسمیت شناختن اسرائیل شود و سودان، مراکش، عمان و پاکستان، دولت‌های بعدی در این مسیر باشند، دومین ضربه به سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی در کمتر از یک سال اخیر، شدیدتر خواهد بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن ارزیابی‌های کاملاً متفاوتی در مورد توافق هسته‌ای ایران ارائه دادندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ترامپ : ایران پس از انتخابات آمریکا با من توافق می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که رسیدن به توافقی جدید میان تهران و واشنگتن جزئی از منافع ایران است.

بحرین و رژیم صهیونیستی توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردند بحرین و رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردند. این بخاطر بی عرضگی سپاه در شکست وناتوانی انتقام شهید سلیمانی از امریکا بود

ترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندندترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندند

امارات و بحرین در کاخ سفید با اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند - BBC News فارسیامروز سه‌شنبه در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند.

تحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینندتحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینند بعضی اسرائیل ی‌ها معتقدند اکنون فقط مساله زمانی است که طول خواهد کشید تا پادشاهی سعودی نیز با اسرائیل به توافق صلح برسد.

است .Share via Email Print this page پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طی روزهای آخر هفته در مورد توافق هسته‌ای ایران اظهار نظر کردند و ارزیابی‌های کاملاً متفاوتی را در این رابطه ارائه دادند.به گزارش ایسنا، به نقل از تله‌تریدر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در دفتر بیضی کاخ سفید مدعی شد که ایران در مدت زمان کوتاهی پس از انتخابات آمریکا در ماه نوامبر تلاش می‌کند تا به توافقی با ایالات متحده دست پیدا کند.به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز،   این مراسم با حضور رهبران آمریکا، رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین در کاخ سفید به امضا رسید.

 با این همه برقراری رابطه هم‌زمان امارات و بحرین با اسرائیل، نوعی غافل‌گیری در جمهوری اسلامی پدید آورده است. به غیر از افزایش تعداد کشورهای مسلمان که موجودیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و با آن رابطه سیاسی و اقتصادی دارند، این دو کشور اولین ممالک اسلامی هستند که تابوی ایجاد رابطه با اسرائیل را پس از سه دهه می‌شکنند. پرزیدنت ترامپ روز شنبه در مصاحبه با جنین پیرو از شبکه فاکس نیوز گفت: «بزرگترین چیزی که مانع کار ما شد توافق وحشتناکی بود که اوباما با ایران به نتیجه رساند.  چنین تصمیمی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و طرح ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین بیشتری در سرزمین‌های اشغالی، نوعی جسارت در میان رهبران کشورهای اسلامی لازم داشت که امارات پیش‌قدم آن شد. رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به توافقی با ایران دست خواهد یافت که برای هر دو طرف"منصفانه" خواهد بود. در صورتی که برقراری رابطه امارات و بحرین با اسرائیل موجب شکسته شدن مانع روانی در میان دیگر رهبران کشورهای اسلامی برای به رسمیت شناختن اسرائیل شود و سودان، مراکش، عمان و پاکستان، دولت‌های بعدی در این مسیر باشند، دومین ضربه به سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی در کمتر از یک سال اخیر، شدیدتر خواهد بود.» او تأکید کرد که وقتی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بود «او به آنها [به ایران] ۱۵۰ میلیارد دلار پرداخت، [و] ۱. کشته شدن .