توافق ابراهیم؛ دومین ضربه منطقه‌ای به ایران پس از کشته شدن سلیمانی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با امضای «توافق صلح ابراهیم» میان امارات و بحرین با اسرائیل، اینک دو کشور از همسایگان جنوبی ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند. در این میان امارات اهمیت بیشتری برای جمهوری اسلامی دارد. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

با این همه برقراری رابطه هم‌زمان امارات و بحرین با اسرائیل، نوعی غافل‌گیری در جمهوری اسلامی پدید آورده است. به غیر از افزایش تعداد کشورهای مسلمان که موجودیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و با آن رابطه سیاسی و اقتصادی دارند، این دو کشور اولین ممالک اسلامی هستند که تابوی ایجاد رابطه با اسرائیل را پس از سه دهه می‌شکنند.

چنین تصمیمی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و طرح ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین بیشتری در سرزمین‌های اشغالی، نوعی جسارت در میان رهبران کشورهای اسلامی لازم داشت که امارات پیش‌قدم آن شد. در صورتی که برقراری رابطه امارات و بحرین با اسرائیل موجب شکسته شدن مانع روانی در میان دیگر رهبران کشورهای اسلامی برای به رسمیت شناختن اسرائیل شود و سودان، مراکش، عمان و پاکستان، دولت‌های بعدی در این مسیر باشند، دومین ضربه به سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی در کمتر از یک سال اخیر، شدیدتر خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن ارزیابی‌های کاملاً متفاوتی در مورد توافق هسته‌ای ایران ارائه دادندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ : ایران پس از انتخابات آمریکا با من توافق می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که رسیدن به توافقی جدید میان تهران و واشنگتن جزئی از منافع ایران است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بحرین و رژیم صهیونیستی توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردندبحرین و رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردند. این بخاطر بی عرضگی سپاه در شکست وناتوانی انتقام شهید سلیمانی از امریکا بود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندندترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امارات و بحرین در کاخ سفید با اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند - BBC News فارسیامروز سه‌شنبه در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینندتحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینند بعضی اسرائیلی‌ها معتقدند اکنون فقط مساله زمانی است که طول خواهد کشید تا پادشاهی سعودی نیز با اسرائیل به توافق صلح برسد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »