امارات, بحرین, اسرائیل, راستی_آزمایی

امارات, بحرین

توافق ابراهیم؛ دومین ضربه منطقه‌ای به ایران پس از کشته شدن سلیمانی

16/09/2020 02:49:00 ب.ظ

با امضای «توافق صلح ابراهیم» میان امارات و بحرین با اسرائیل ، اینک دو کشور از همسایگان جنوبی ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند. در این میان امارات اهمیت بیشتری برای جمهوری اسلامی دارد. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

. با این همه برقراری رابطه هم‌زمان امارات و بحرین با اسرائیل، نوعی غافل‌گیری در جمهوری اسلامی پدید آورده است. به غیر از افزایش تعداد کشورهای مسلمان که موجودیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و با آن رابطه سیاسی و اقتصادی دارند، این دو کشور اولین ممالک اسلامی هستند که تابوی ایجاد رابطه با اسرائیل را پس از سه دهه می‌شکنند.

ایران به اولین مدال طلا در المپیک توکیو دست یافت - BBC News فارسی گفت‌وگوی اختصاصی تسنیم با جواد فروغی؛ از سوریه تا توکیو/ طلایی ایران مدالش را به چه‌کسی تقدیم کرد؟- اخبار رشته های ورزشی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim المپیک 2020 توکیو| تیراندازی؛ پنجمین رشته مدال‌آور ایران در المپیک/ فروغِ طلای تیرانداز ایرانی- اخبار رشته های ورزشی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

 چنین تصمیمی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و طرح ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین بیشتری در سرزمین‌های اشغالی، نوعی جسارت در میان رهبران کشورهای اسلامی لازم داشت که امارات پیش‌قدم آن شد.در صورتی که برقراری رابطه امارات و بحرین با اسرائیل موجب شکسته شدن مانع روانی در میان دیگر رهبران کشورهای اسلامی برای به رسمیت شناختن اسرائیل شود و سودان، مراکش، عمان و پاکستان، دولت‌های بعدی در این مسیر باشند، دومین ضربه به سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی در کمتر از یک سال اخیر، شدیدتر خواهد بود.

ادامه مطلب: ایران وایر »

پیروزی آرمین هادی‌پور در نخستین گام المپیک/ صعود به یک چهارم نهایی

آرمین هادی‌پور در اولین دیدار خود در المپیک توکیو مقابل حریف کلمبیایی با نتیجه ۲۲ بر ۱۹ به برتری دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن ارزیابی‌های کاملاً متفاوتی در مورد توافق هسته‌ای ایران ارائه دادندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ترامپ : ایران پس از انتخابات آمریکا با من توافق می‌کندرئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که رسیدن به توافقی جدید میان تهران و واشنگتن جزئی از منافع ایران است.

بحرین و رژیم صهیونیستی توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردند بحرین و رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه توافق عادی‌سازی روابط را امضا کردند. این بخاطر بی عرضگی سپاه در شکست وناتوانی انتقام شهید سلیمانی از امریکا بود

ترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندندترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندند

امارات و بحرین در کاخ سفید با اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند - BBC News فارسیامروز سه‌شنبه در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند.

تحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینندتحلیلگران توافق صلح اسرائیل و بحرین را به منزله «یک سپر حفاظتی علیه ایران» می‌بینند بعضی اسرائیل ی‌ها معتقدند اکنون فقط مساله زمانی است که طول خواهد کشید تا پادشاهی سعودی نیز با اسرائیل به توافق صلح برسد.