توافق ۲۷ عضو اتحادیه اروپا برای بهبود سطح دستمزدهای پایین

15/09/1400 05:11 ب.ظ

بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد تلاش برای تصویب قوانین جدید اروپایی با هدف بهبود سطح دستمزدهای پایین به توافق رسیدند بیشتر بخوانید🔽

مطابق داده‌های منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) ارقام حداقل دستمزد به دلیل تنوع مکانیزم تعیین آن تفاوت زیادی در میان کشورهای عضو دارد؛ به طوری که طی سال ۲۰۲۰ این رقم از ۳۱۲ یورو در بلغارستان تا دو هزار و ۱۴۲ یورو در لوکزامبورگ متغییر بوده است. #BrusselsBureau پیشنهاد قانونی کمیسیون اروپا که در اکتبر ۲۰۲۰ ارائه شده با وجود تنظیم قوانینی الزام‌آور برای ۲۱ عضو اتحادیه اروپا دارای ضوابط تعیین حداقل دستمزد هستند از تعیین یک کف برای حداقل دستمزدها دراتحادیه اروپا اجتناب کرده است.

این متن پیشنهادی همچنین شش کشور عضو از جمله اتریش، قبرس، دانمارک، فنلاند، ایتالیا و سوئد را که فاقد قانون تعیین حداقل دستمزد هستند، ملزم به تصویب قوانینی از این دست نمی‌کند. بالاترین حداقل دستمزد در کدام کشور اروپایی پرداخت می‌شود؟

بر پایه این پیشنهاد، چانه‌زنی دسته جمعی نیروی کار برای تعیین دستمزدها در قوانین تازه تشویق می‌شود و تمامی ۲۷ عضو اتحادیه اروپا موظف می‌شوند که گزارش سالانه‌ای را در مورد مکانیسم‌های تعیین دستمزد گزارش دهند. headtopics.com

همچنین کشورهایی عضو که دارای قانون تعیین حداقل دستمزد هستند باید نسبت به ارزیابی مجدد و منظم حداقل دستمزدها را با مشارکت شرکای اجتماعی دولت‌ها اقدام کنند. در همین حال، یانز سیگلر کرال، وزیر امور اجتماعی اسلوونی که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت توافق حاصل شده میان اعضا اعلام کرد: «نرخ واقعی کار باید پرداخت شود. ما نمی‌توانیم بپذیریم، افرادی که سرمایه اصلی خود یعنی کار را به طور کامل در میان گذاشته‌اند، همچنان فقیر باشند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان»🔺تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان» معترضان می‌گویند این سازمان «بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را کمتر از بودجه سال‌جاری در نظر گرفته است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید🔻تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید ▪️قیمت دلار آمریکا از مرز ٣٠ هزار تومان گذشت و ارزش یورو و پوند بریتانیا نیز به ترتیب به ۳۴ هزار تومان و ۴۰ هزار تومان رسید. ⬇️بیشتر بخوانید: اگر فشار اسرائیل نبود، تا ب امروز بایدن خائن و حزب او ب رژیم یاغی و تروریستی و نامشروع جمهوری اسلامی پول و امکانات داده بود.فعلا بایدن مایه ننگ آمریکایی ها میباشد و نامحبوب نزد اکثریت مردم ایالات متحد حزب دموکرات آمریکا بداند یا با اسرائیل یا باج ب رژیم و عواقب آن برای آمریکا 😏

دلیل نارضایتی اروپا و آمریکا از اسناد پیشنهادی ایران در مذاکرات چه بود؟دلیل نارضایتی اروپا و آمریکا از پیشنهادات ایران منابع نزدیک به هیات ایرانی: عمده مخالفت و اعتراض کشورهای اروپایی به این دو سند این بوده است که برای بازنگری در متون پیشین فرصتی وجود ندارد و طرف آمریکایی حاضر به اعطای امتیازات مدنظر ایران نخواهد بود

آمریکا، اروپا و ۲۱ کشور دیگر درباره اعدام جمعی‌ نیروهای امنیتی در افغانستان بیانیه صادر کردندایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری درباره این جنایات شدند. دستشون درد نکنه، زحمت کشیدن بیانیه!

حمله تروریستی به پایگاه نظامی در نیجر؛ 29 سرباز کشته شدندحمله تروریستی به پایگاه نظامی در نیجر؛ 29 سرباز کشته شدند بر اساس گزارش رسانه‌های محلی نیجر، روز گذشته در حمله مسلحانه افراد ناشناس به پایگاه نظامی «جی 5» در منطقه تیلابری در غرب این کشور 29 سرباز کشته و 79 تروریست از پای درآمدند.

سرقت بیش از ۹ هزار در منهول فاضلاب در خوزستان طی یک‌سال