توافق رهبران فرانسه و بریتانیا بر جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی از کانال مانش؛ ۵ قاچاقچی بازداشت شدند

04/09/1400 11:26 ق.ظ

توافق رهبران فرانسه و بریتانیا بر جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی از کانال مانش؛ ۵ قاچاقچی بازداشت شدند جزئیات بیشتر🔽

یکی از سخنگویان نخست وزیری بریتانیا با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که طرفین ضمن تاکید بر ضرورت اقدام مشترک در بستن راه مهاجرت غیرقانونی از مسیر دریای مانش، بر تعقیب و پیگرد قانونی قاچاقچیانی که مسئول اصلی به خطر افتادن جان انسان‌ها هستند نیز به توافق رسیدند. یکی از سخنگویان نخست وزیری بریتانیا با صدور بیانیه ای تصریح کرد که طرفین ضمن تاکید بر ضرورت اقدام مشترک در بستن راه مهاجرت غیرقانونی از مسیر دریای مانش، بر تعقیب و پیگرد قانونی قاچاقچیانی که مسئول اصلی به خطر افتادن جان انسانها هستند نیز به توافق...

یکی از سخنگویان نخست وزیری بریتانیا با صدور بیانیه ای تصریح کرد که طرفین ضمن تاکید بر ضرورت اقدام مشترک در بستن راه مهاجرت غیرقانونی از مسیر دریای مانش، بر تعقیب و پیگرد قانونی قاچاقچیانی که مسئول اصلی به خطر افتادن جان انسانها هستند نیز به توافق رسیده‌اند.

در همین حال ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه که برای بررسی اوضاع به کاله سفر کرده صبح پنجشنبه از بازداشت دستکم ۵ قاچاقچی در ارتباط با حادثه مرگبار چهارشنبه خبر داد. مرگبارترین حادثه سالهای اخیر در کانال مانش؛ بیش از ۳۰ مهاجر بر اثر واژگونی قایق جان باختند

لندن و پاریس در همکاری با کشورهای همسایه هلند و بلژیک و همچنین دیگر کشورهای اروپایی در صددند به توافق خود را عمل کنند. «کاله» در شمال فرانسه سال‌های سال است که نقطه عزیمت مهاجران بیشماری است که برای رفتن به بریتانیا خود را از اقصی نقاط دنیا و از راه‌های مختلف به شمال فرانسه می‌رسانند. اسکان آنها همواره در کاله با مشکلاتی همراه بوده است و مقامات فرانسوی تاکنون بارها اقدام به برچیدن اردوگاه‌ها و متفرق کردن پناهجویان کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بریتانیا پس از سه دهه بابت ماجرای گروگانگیری مسافران بریتیش ایرویز در کویت عذرخواهی کردوزیر امور خارجه بریتانیا با این حال گزارش‌های پیشین را در این خصوص که هیچ مامور ویژه‌ای در میان مسافرین پرواز ۱۴۹ شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به مقصد کویت حضور نداشته‌اند، تایید کرد. فقط خدا می‌داند چه مردم خوبی هستند کویتیها

فرمان بایدن مبنی بر آزادسازی ۵۰ میلیون بشکه از ذخایر راهبردی؛ قیمت نفت کاهش یافتکاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که آمریکا و شماری از کشورهای دیگر از جمله چین برای مقابله با افزایش قیمت نفت بخشی از ذخایر راهبردی نفت خود را استفاده خواهند کرد. جزئیات بیشتر🔽 کاخ سفید از جانب خودش حرف بزند. دیگر کشورها خودشان زبان دارند. این خبر صلیبچیها از بیخ و بن کذب و دروغه.هند و چین و دیگر کشورهای پر مصرف و ذخیره کنندگان نفت، همه به درخواست آمریکا جواب رد دادند. Please expel SIV applicants from Afghanistan before they are killed by the Taliban please help us🙏🏻🙏🏻🙏🏻😭😭😭 POTUS KamalaHarris SecBlinken USEmbassyKabul US4AfghanPeace

انتقاد شدید از کمیته المپیک و ادامه نگرانی‌ها از وضعیت پنگ شوای | DW | 23.11.2021در پی تماس ویدیویی رئیس کمیته بین‌المللی المپیک با تنیس‌باز مشهور و ناپدیدشده چینی، پنگ شوای، نگرانی از وضعیت واقعی این ورزشکار ادامه دارد. نهادهای حقوق بشری نیز کمیته المپیک را مورد انتقاد شدید قرار داده‌اند.

پول ملی ترکیه بعد از دفاع اردوغان از سیاست‌های مالی دولت به سقوط آزاد ادامه دادسقوط ارزش لیر در روز سه‌شنبه به دنبال اظهار نظر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، در دفاع از کاهش شدید نرخ بهره و قول او برای پیروزی در «جنگ اقتصادی برای استقلال» رخ داد. بهترین کاری میشه کرد باید اتحادیه کشورهای آسیایی ایجاد کرد و دلار آمریکا رو در آسیا حذف کرد از بلای تحریم واینجور چیزها خلاص شد.

سانحه اتوبوس مسافربری در بلغارستان ۴۶ کشته بر جای گذاشت | DW | 23.11.2021در پی واژگونی و سپس آتش گرفتن یک اتوبوس مسافربری در بلغارستان ۴۶ نفر کشته شدند. بسیاری از آنها کودک بودند. این اتوبوس از ترکیه به بلغارستان در حرکت بوده و اکثر مسافران آن شهروندان مقدونیه شمالی بودند.

تاکید بر ادامه همکاری‌ها با پیدا کردن زمینه‌های مشترک/ برنامه‌های خود را با نگاه بر تولید انرژی پاک ادامه می‌دهیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: موضوعاتی وجود دارد که ما و رئیس سازمان آنرژی اتمی ایران آن را بررسی می‌کنیم. می‌خواهیم برنامه‌های خود را با نگاه بر تولید انرژی پاک ادامه دهیم. شاید باورتون نشه ولی این واقعیه سال 97 به ما وعده حمایت از اشتغال دادن مام یه کاری رو با کلی خرج و بدهی استارت زدیم الان که 3-4 سال شده هنوزم خبری از حمایت نیست :) توجه (کسی که خواست اشغال زایی کنه جانباز50%درصد شیمیایی هست )

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای جلوگیری از عبور مهاجران از کانال مانش توافق کردند. موافقت رهبران این دو کشور یک روز پس از آن صورت می گیرد که دستکم ۳۱ پناهجو، در یکی از تلخ‌ترین حوادث سال‌های اخیر در کانال مانش، جان خود را از دست دادند. منابع محلی فرانسوی تاکنون کشته شدن ۲۷ نفر را که جسدشان پیدا شده است، تایید کرده‌اند.

یکی از سخنگویان نخست وزیری بریتانیا با صدور بیانیه ای تصریح کرد که طرفین ضمن تاکید بر ضرورت اقدام مشترک در بستن راه مهاجرت غیرقانونی از مسیر دریای مانش، بر تعقیب و پیگرد قانونی قاچاقچیانی که مسئول اصلی به خطر افتادن جان انسانها هستند نیز به توافق رسیده‌اند.

در همین حال ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه که برای بررسی اوضاع به کاله سفر کرده صبح پنجشنبه از بازداشت دستکم ۵ قاچاقچی در ارتباط با حادثه مرگبار چهارشنبه خبر داد.

مرگبارترین حادثه سالهای اخیر در کانال مانش؛ بیش از ۳۰ مهاجر بر اثر واژگونی قایق جان باختند

لندن و پاریس در همکاری با کشورهای همسایه هلند و بلژیک و همچنین دیگر کشورهای اروپایی در صددند به توافق خود را عمل کنند.

«کاله» در شمال فرانسه سال‌های سال است که نقطه عزیمت مهاجران بیشماری است که برای رفتن به بریتانیا خود را از اقصی نقاط دنیا و از راه‌های مختلف به شمال فرانسه می‌رسانند. اسکان آنها همواره در کاله با مشکلاتی همراه بوده است و مقامات فرانسوی تاکنون بارها اقدام به برچیدن اردوگاه‌ها و متفرق کردن پناهجویان کرده‌اند. بسیاری از این افراد با سپردن جان خود به دست قاچاقچیان انسان و با آرزوی وارد شدن به جزیره بریتانیا، در حالی که اکثرا زن و کودکان خردسال آنها را همراهی می‌کنند، دل به دریا می‌زنند. تعداد زیادی از این افراد جان خود را در این مسیر پرخطر از دست می‌دهند.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دستکم ۷۸۰۰ مهاجر نجات داده شده‌اند. با این حال سرمای پاییزی هم مانع از اشتیاق این افراد برای پاگذاشتن به خاک بریتانیا نشده است. لندن می گوید تنها در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۲۲ هزار مهاجر با عبور از مانش وارد بریتانیا شده‌اند که تعداد قابل توجهی از آنها ایرانی هستند.