تنش میان یونان و ترکیه در مدیترانه؛ آتن: آماده عملیات دریایی هستیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تنش میان یونان و ترکیه در شرق مدیترانه؛ آتن: آماده هرگونه عملیات دریایی هستیم

توافق اخیر میان مصر و یونان برای تعیین حدود دریایی میان دو کشور امضا شده و به نظر می‌رسد این موافقتنامه پاسخی مستقیم به توافق همکاری نوامبر گذشته میان ترکیه و دولت وفاق ملی در لیبی باشد.

ترکیه در واکشن به توافق تعیین حدود دریایی میان مصر و یونان آنرا فاقد اعتبار خوانده و تاکید کرده است که این اقدام در راستای حذف ترکیه از شرق مدیترانه صورت گرفته است. کشف حوزه‌ها و منابع گسترده گازی در شرق مدیترانه طی سالهای اخیر بسیاری از کشورهای مشرف به آب‌های این منطقه از جمله یونان، مصر، ترکیه، قبرس و اسرائیل را برای دستیابی به سهم بیشتر به تکاپو انداخته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه: توافقنامه دریایی مصر و یونان در مدیترانه شرقی فاقد اعتبار است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو نهنگ‌ سفید در پناهگاه جدید دریایی در ایسلند رها شدنددو نهنگ سفید که از شانگهای به ایسلند منتقل شده بودند پس از گذراندن مراحل آماده‌سازی برای بازگشت به دریا، در خلیج کلتویک ایسلند رهاسازی شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت آمریکا در میان انتقادات چین به تایوان رفتمقامات آمریکایی علت این سفر را موفقیت‌های تایوان درغلبه بر کرونا عنوان کرده‌اند. چین اما تایوان را بخشی از سرزمین خود می‌داند و خشم خود را در واکنش به این سفر اعلام کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه نقض قطعنامه 1701/ تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به حریم هوایی و دریایی لبنان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimتجاوز رژیم صهیونیستی به حریم هوایی و دریایی لبنان رژیم صهیونیستی در ادامه نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، حریم هوایی و دریایی لبنان را بار دیگر مورد تجاوز قرار داد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه: توافقنامه دریایی مصر و یونان در مدیترانه شرقی فاقد اعتبار است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه فعالیت‌های اکتشافی کشتی اوروچ رئیس ترکیه در مدیترانهبا ادامه فعالیت‌های اکتشافی کشتی اوروچ رئیس ترکیه در مدیترانه شرقی ناوتکس جدیدی اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »