تمرین هوایی اسرائیل در یونان برای مقابله با حزب‌الله و نیروی قدس سپاه

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

نیروی هوایی اسرائیل از شرکت‌کنندگان دائمی و اصلی در بزرگ‌ترین رزمایش هوایی اروپاست که از سال ۱۳۹۴ به صورت بین‌المللی توسط نیروی هوایی یونان برگزار می‌شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مرحله رزمی بزرگ‌ترین رزمایش هوایی اروپا به نام «اینیوخوس ۲۰۲۲» (ارابه‌ران ۲۰۲۲) روز دوشنبه هشتم فروردین ۱۴۰۱ به مرکزیت پایگاه هوایی آندراویدا در غرب یونان آغاز شد.

اسکادران‌های ۲۰۱ و ۲۵۳ نیروی هوایی اسرائیل که در اردیبهشت سال گذشته نقش مهمی در عملیات یازده‌روزه جهت انهدام زرادخانه راکتی حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه ایفا کردند، همچنین در سال‌های اخیر در ده‌ها عملیات برون‌مرزی علیه سپاه قدس و شبه‌نظامیان وابسته به آن در سوریه شرکت کرده‌اند. همان‌طور که در مقدمه ذکر شد، این اسکادران‌ها در جریان عملیات یازده‌روزه جهت مقابله با تهدید راکت‌های غیرهدایت‌شوندهٔ گروه‌های افراط‌گرای فلسطینی در نوار غزه چون حماس و جهاد اسلامی فلسطین در سال گذشته مورد استفاده واقع شدند. عمده تسلیحات مورد استفاده آن‌ها جهت مقابله با انبارهای زیرزمینی حماس در نوار غزه بمب‌های سنگرشکن ساخت ایالات متحده آمریکا بود.

هر یک از جنگنده‌های سوفای شرکت‌کننده در رزمایش، ضمن مجهز بودن به دو مخزن سوخت اضافی (هر کدام با قابلیت حمل ۳۷۰ گالون سوخت)، یک تیر موشک مشقی هدایت حرارتی پایتون ۵، یک غلاف هدفگیری لایتنینگ ۲ و یک غلاف ناوبری داشتند.جهت پایش و فرماندهی و نظارت عملیات‌های هوایی صورت‌گرفته توسط خلبانان و ناوبرهای این جنگنده‌ها، نیروی هوایی اسرائیل روز هشتم فروردین یکی از دو فروند هواپیمای ناچشون ایتام خود را به پایگاه هوایی آندراویدا اعزام کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمره قبولی ایران در مهار کرونا / استخدام نیروی غیرمتخصص ممنوعپروژه‌های ناتمام بهداشتی و بیمارستانی، دستور توقف ساخت و سازهای لاکچری، لزوم در اولویت قرار گرفتن «بهداشت»، تلاش برای مقوله «جمعیت» و ضرورت تحول در تشکیلات معاونت درمان از جمله مباحثی بود که وزیر بهداشت با حضور در معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت بر آنها تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صدور مرگ از مبدا تهران؛ قسمت چهارم: سپاه و صدور ترور از طریق حزب الله🎞حزب الله لبنان قدرتمندترین متحد ایران در خارج کشور است که در اوائل دهه ۸۰ میلادی، توسط سپاه تأسیس و سازمان دهی شد و تا امروز یکی از مجریان اصلی سیاست‌های جمهوری اسلامی، از جمله ترورهای_برونمرزی جمهوری اسلامی است. اطلاع_رسانی راستی_آزمایی حزب الله خاری بر چشمان صهیونیسم و صهیونیسم پرستان خود صهیونیسم گوساله پرست هستن دوستدارانشان دگه چی باید گفت اسراییل ها باید شنا کردن یاد بگیرن تا قطب جنوب کنار پنگوئن ها زتدگی کنن دگه این قوم روی زمین خاکی نباید حرکت کنن نجاست با اب برطرف میشه قطب هم رد پاهاشون تمیز میکنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرنوشت نخست‌وزیران پیشین در انتظار «عمران خان»/ تفاوت ایران و پاکستان در مقابله با باج‌خواهی آمریکایی‌ها در چیست؟پاکستان مجهز به بمب‌های هسته‌ای در برابر شرارت آمریکایی‌ها به گوشه رینگ رفته است، درحالی‌که ایران با تکیه بر اراده و بدون تعارف سیاسی، دشمن را مجبور کرده است تا بساطش را از منطقه جمع کند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

نظامیان اسرائیل 2 فلسطینی را در قدس بازداشت کردندنظامیان اسرائیل 2 فلسطینی را در منطقه باب العامود قدس اشغالی بازداشت کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طی حمله نظامیان اسرائیل به باب العامود قدس 19 فلسطینی زخمی شدندنظامیان اسرائیل با یورش به منطقه باب العامود قدس اشغالی 19 فلسطینی را مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »