تمدید قطعنامه تحریم تسلیحاتی لیبی در سایه تشدید نبردها در لیبی | DW | 06.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

قطعنامه منع ارسال تسلیحات به لیبی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در شرایطی تمدید شده است که دولت قانونی 'وفاق ملی' لیبی موفق شده فرودگاه طرابلس و برخی از شهرهای لیبی را از چنگ نیروهای خلیفه حفتر، ژنرال شورشی، خارج کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قطعنامه منع ارسال تسلیحات به لیبی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در شرایطی تمدید شده است که دولت قانونی"وفاق ملی" لیبی موفق شده فرودگاه طرابلس و برخی از شهرهای لیبی را از چنگ نیروهای خلیفه حفتر، ژنرال شورشی، خارج کند.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در آستانه تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور و فائز سراج، نخست‌وزیر لیبی در مورد تحولات این کشور تلفنی گفتوگو کردند. صدراعظم تاکید کرد که آلمان از مذاکرات میان طرف‌های درگیر در لیبی حمایت می‌کند.آلمان در مناقشه لیبی به عنوان کشور میانجی نقش مهمی به عهده گرفته است.

طبق گزارش سازمان ملل شبهنظامیان گروه واگنر، که مزدور شناخته میشوند، در زمینه پشتیبانی فنی، تجهیزات نظارت بر حریم هوایی، تقویت دستگاه‌های الکترونیکی و عملیات تک‌تیراندازی از نیروهای حفتر موسوم به "ارتش ملی" لیبی حمایت کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخست‌وزیر لیبی: از شرکت‌های ترکیه‌ای می‌خواهیم در روند بازسازی لیبی مشارکت کنندنخست‌وزیر لیبی: از شرکت‌های ترکیه‌ای می‌خواهیم در روند بازسازی لیبی مشارکت کنند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش لیبی منطقه «الداوون» در جنوب طرابلس را آزاد کردارتش لیبی منطقه «الداوون» در جنوب طرابلس را آزاد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشف تجهیزات نظامی صدها میلیون دلاری امارات از مواضع شبه‌نظامیان حفتر در لیبیارتش لیبی در انبارهای اسلحه شبه‌نظامیان خلیفه حفتر کودتاگر تجهیزات نظامی صدها میلیون دلاری که امارات متحد عربی در اختیار آنها گذاشته بود را کشف و ضبط کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش لیبی: به شبه‌نظامیان حفتر اجازه ایجاد آشفتگی در شهرها را نخواهیم دادسخنگوی ارتش لیبی اعلام کرد به شبه‌نظامیان فراری حفتر اجازه نخواهیم داد تا در شهرهای بنی ولید، مزده و نسمه آشفتگی ایجاد کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در رسانه‌های آمریکا؛ هشدار سلمان رشدی به ظهور دیکتاتوری در آمریکا چیست؟سلمان رشدی، رمان‌نویس معروف بریتانیایی در یادداشتی به رفتارهای دونالد ترامپ به اعتراضات اخیر در آمریکا واکنش نشان داده و در واشنگتن پست یادداشتی با این عنوان نوشته: 'من ظهور و سقوط دیکتاتورهای زیادی را دیده‌ام، آمریکا حواست باشه'. حالا از فردا عرزشیا طرفدار و خایمال همین سلمان رشدی هم میشن! چه اتفاقی قراره تو دنیا بیفته هنوز میخواین باور کنیم این خزعبلات را؟! خاک تو سرتون با این رسانه دوزاری.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

افزایش سرعت باد در هفته آینده/ ماندگاری هوای خنک در نوار شمالی کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش سرعت باد در کشور طی هفته آینده که احتمال خیزش گرد و خاک در برخی نقاط کشور را به دنبال خواهد داشت، ‌از ورود جریانات خنک شمالی در نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: از این رو تا اواسط هفته آینده هوای خنک در این مناطق ماندگار خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »