تعقیب و گریز بانک مرکزی و نرخ دلار آزاد؛ یورو ۱۵ هزار تومان

26/01/2020 08:42:00 ب.ظ

نرخ عرضه ارز در سامانه رسمی بانک مرکزی ایران به بالاترین سطح در ۴۷ روز گذشته رسید.

دلار آمریکا, یورو

نرخ عرضه ارز در سامانه رسمی بانک مرکزی ایران به بالاترین سطح در ۴۷ روز گذشته رسید.

نرخ عرضه ارز در سامانه رسمی بانک مرکزی ایران به بالاترین سطح در ۴۷ روز گذشته رسید.

قیمت رسمی و آزاد هر یورو نیز در طی خرید و فروش‌های روز یکشنبه به ترتیب ۱۴ هزار و ۹۰۰ و ۱۵ هزار و ۱۵ تومان بود.پیشتر و در جریان معاملات روز ۱۹ آذر ماه گذشته، بانک مرکزی ایران با افزایش نرخ رسمی دلار تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ و افزایش عرضه در این نرخ، بهای ۱۴ هزار و ۲۲۰ تومانی بازار آزاد را وادار به عقب‌نشینی کرد. اجرای این سیاست در دو روز گذشته شکاف قیمتی میان بازار آزاد و رسمی را حدود ۴۰۰ تومان کاهش داده ولی هنوز موجب توقف صعود نرخ‌ها در بازار آزاد نشده است.

فعالان بازار ارز، رشد سالانه تقاضای ارز در دو ماه پایانی سال، افزایش کسری بودجه دولت و نگرانی از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی(FATF) را از دلایل عمده اقتصادی افزایش نرخ ارز می‌دانند.۸ عامل سرنوشت‌ساز دلار در ۳ ماه آخر سال؛ خط مقاومت بازار شناسایی شد

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازاربازار سکه و ارز نخستین شنبه بهمن‌ماه را در شرایطی آغاز کرد که قیمت سکه طرح جدید اندکی کاهش داشت و فاصله قیمت خرید و فروش ارز نیز زیاد شد.

افزایش شمار قربانیان زلزله شرق ترکیه به ۲۰ کشته و ۱۰۱۵ زخمیسازمان مدیریت بحران و حوادث اضطراری ترکیه از افزایش تعداد قربانیان زلزله در شرق این کشور به ۲۰ کشته و هزار و ۱۵ زخمی خبر داد.

پستچی ژاپنی ۲۴ هزار نامه و بسته پستی را به خانه‌اش برده بوداین فرد ۶۱ ساله که سال گذشته از اداره پست ژاپن اخراج شد در مورد دلیل عدم توزیع این نامه ها و بسته های پستی گفت: «زحمت توزیعشان زیاد بود.» به تنهایی گند زد به تمام تصور مردم ایران از وجدان کاری ژاپنی ها ژاپنی؟!؟!مطمئنین؟!؟ بعیده از ژاپنیا! چرا؟

اوتسا مشفق نویسنده ایرانی‌تبار، وجدان بیدار آمریکا در عصر گلوبالیسم | DW | 25.01.2020اوتسا مشفق Ottessa Moshfegh نویسنده ۳۸ ساله ایرانی‌تبار آمریکایی برای ایرانیان ناشناخته است، اما با زبان و شیوه‌ای کاملا متفاوت تحسین منتقدان و رسانه‌های آمریکا و اروپا را برانگیخته است.

موسوی: رفتار غیر قانونی و غیرانسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان نقض فاحش حقوق بشر استسخنگوی وزارت خارجه: رفتار غیر قانونی و غیرانسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان نقض فاحش حقوق بشر است قطعا این رفتار دولت آمریکا قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است اما کشتار۱۵۰۰ایرانی در خیابان نقض حقوق بشرنیست؟یاساقط کردن عمدی هواپیمای مسافربری در پایتخت. آمریکا میخواد خداروشکر همه آقازادهها رو بیرون کنه. بازپرسی در مرز هر کشوری بنظر من از خارجی‌ها و دو تابعیتیها و حتی کسانی که تابعیت اون کشور را دارند قانونی ست. deportirgovernmentchildren راست میگه انصافا. باید به سبک رژیم چوسلامی اینها رو‌گروگان بگیره و با باجگیری از دولتها و خانوادشون اقتدار نشون بده!

فعال‌تر شدن قرنطینه‌ انسانی در مرزهای کشور برای پیشگیری از 'کرونا'مدیر کل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: در همه مرزهای جاده‌ای کشور قرنطینه‌های انسانی داریم که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آن جا مستقر بوده و بیماری مسافران و همه افرادی که از مرزها تردد می‌کند را رصد و معاینه می‌کند که البته برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا این قرنطینه‌ها فعال‌تر و جدی‌تر شده است. 😂😂😂 آره هرکسی مریض بود سریع میبرن دفنش میکنن گور پدر آدم دروغگو بله 😂😂😂

بانک مرکزی ایران که روز شنبه با افزایش ۳۵۰ تومانی بهای عرضه دلار سعی کرد ضمن کاهش شکاف قیمتی موجود میان بازار آزاد و رسمی، نرخ دلار آزاد را نیز با افزایش عرضه در قیمت بالای دو بازار کاهش دهد، طی مبادلات روز یکشنبه نیز ناگزیر شد قیمت فروش دلار را در شبکه رسمی صرافی‌های بانکی ۵۰ تومان دیگر افزایش دهد و به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان برساند، با این وجود بهای دلار در بازار آزاد تهران همچنان به صعود خود ادامه داد و از مرز ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان عبور کرد.به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۵۰۲ هزار و۵۶۰ تومان قیمت دارد.به گزارش ایلنا به نقل از  آناتولی، مدیریت بحران و حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) اعلام کرد که شمار قربانیان حادثه زلزله در شرق این کشور به ۲۰ کشته و هزار و ۱۵ زخمی رسیده است.این پستچی سابق ممکن است به دلیل عدم توزیع نامه ها و بسته های پستی تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

قیمت رسمی و آزاد هر یورو نیز در طی خرید و فروش‌های روز یکشنبه به ترتیب ۱۴ هزار و ۹۰۰ و ۱۵ هزار و ۱۵ تومان بود. پیشتر و در جریان معاملات روز ۱۹ آذر ماه گذشته، بانک مرکزی ایران با افزایش نرخ رسمی دلار تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ و افزایش عرضه در این نرخ، بهای ۱۴ هزار و ۲۲۰ تومانی بازار آزاد را وادار به عقب‌نشینی کرد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان است. اجرای این سیاست در دو روز گذشته شکاف قیمتی میان بازار آزاد و رسمی را حدود ۴۰۰ تومان کاهش داده ولی هنوز موجب توقف صعود نرخ‌ها در بازار آزاد نشده است. وزیر بهداشت ترکیه نیز اعلام کرد که حدود ۳۰ نفر زیر آوار هستند که احتمال افزایش تعداد جان باختگان زمین لرزه را افزایش می‌دهد. فعالان بازار ارز، رشد سالانه تقاضای ارز در دو ماه پایانی سال، افزایش کسری بودجه دولت و نگرانی از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی(FATF) را از دلایل عمده اقتصادی افزایش نرخ ارز می‌دانند. فاصله قیمت خرید و فروش ارز زیاد شد ارز ابتدای هفته را با افزایش قیمت آغاز کرد و از سوی دیگر فاصله خرید و فروش دلار و یورو از سوی صرافی‌ها افزایش یافت؛ به گونه‌ای که این نرخ که هر روز به طور متوسط ۱۰۰ تومان بود امروز ۲۰۰ تومان شد. ۸ عامل سرنوشت‌ساز دلار در ۳ ماه آخر سال؛ خط مقاومت بازار شناسایی شد با وجود تعطیلی پایان هفته بازار جهانی طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در داد و ستدهای روز یکشنبه بازار تهران تا ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بالا رفت. وی همچنین احتمالا به پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۵۰۵ هزار تومان فراتر رفت. همچنین نرخ خرید و فروش یورو در این صرافی‌ها به ترتیب ۱۴ هزار و ۶۵۰ و ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است که نسبت به نرخ قبلی بازار ۲۵۰ تومان در نرخ خرید و ۳۵۰ تومان در فروش افزایش قیمت مشاهده می‌شود. .