تظاهرات مردم بلژیک در اعتراض به ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

هزاران نفر در پایتخت بلژیک٬ نسبت به رای دادگاه قانون اساسی برای ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هزاران نفر در پایتخت بلژیک٬ نسبت به رای دادگاه قانون اساسی برای ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل اعتراض کردند.به دنبال فراخوان سازمان‌های مختلف غیردولتی٬ حدود 4 هزار نفر در بروکسل نسبت به احتمال ممنوعیت روسری در یک مدرسه عالی از سوی دادگاه قانون اساسی بلژیک تجمع اعتراضی برگزار کردند.به دنبال فراخوان سازمان‌های مختلف غیردولتی٬ حدود 4 هزار نفر در بروکسل نسبت به احتمال ممنوعیت روسری در یک مدرسه عالی از سوی دادگاه قانون اساسی بلژیک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع در میدان «مونت دس آرتس» بروکسل برگزار شد و تظاهرکنندگان شعارنوشته‌هایی را که روی برخی نوشته بود:"روسری یک حق انسانی است"،"دست خود را از روسری من بردار"،"آزادی ما کجاست؟"،"در آموزشم دخالت نکن"،"حق من" و"کافیست"٬ حمل می‌کردند. در بیانیه‌ای پایانی این تظاهرات تاکید شد:"زنان مسلمان در بلژیک به دلیل اعتقادات مذهبی خود مورد تبعیض قرار گرفته‌اند. خواسته‌های زنان مسلمان هنگام تهیه قوانین و مقررات در بلژیک در اولویت قرار گرفته و باید با تسامح بیشتری با مسلمانان برخورد شود".

گفتنی است دادگاه قانون اساسی بلژیک در ماه ژوئن گذشته حکم خود در پرونده «ممنوعیت تمامی سمبل‌های دینی» در مدرسه عالی «فرانسیسکو فرر» را صادر کرد.پرونده مذکور با شکایت دانش آموزان مسلمان این مدرسه باز شده و دادگاه صلح بروکسل نظر دادگاه قانون اساسی در این باره را خواسته بود. برخی سازمان‌های حقوق بشر نیز در واکنش به این حکم آن را مغایر با حقوق انسانی عنوان کرده‌اند. رای نهایی در دادگاه صلح بروکسل صادر خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 6159 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید🔺ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید ⚡️در ادامه کاهش ارزش پول ملی در ایران، قیمت هر دلار آمریکا بر اساس نرخ‌های اعلام شده برخی صرافی‌های داخل ایران روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه به بیش از ۲۲ هزار تومان رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

به دنبال لغو محدودیت‌ها، شمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در عربستان سعودی و امارات افزایش یافت🔺به دنبال لغو محدودیت‌ها، شمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در عربستان سعودی و امارات افزایش یافت ⚡️شمار مبتلایان به ویروس_کرونا در عربستان سعودی از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت و این آمار در کشور همسایه آن، امارات متحده عربی، نیز از ۵۰ هزار مورد فراتر رفته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار برجامی ایران در نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اروپاسخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین هشدار داده که این کشور در قبال هرگونه «زیاده‌خواهی» و «رفتارهای غیرمسئولانه» اروپا، «اقدامات لازم و متناسب» را اتخاذ خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل: رسیدگی به پرونده قتل خاشقجی در ترکیه عادلانه‌‌تر استگزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور قتل‌های فراقانونی تاکید کرد که رسیدگی به پرونده قتل خاشقجی در ترکیه شفاف‌تر و عادلانه‌تر از عربستان سعودی است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زور روسیه به ایران و آمریکا چربید/برگزاری رقابت های جهانی کشتی ۲۰۲۰ در صربستانعلی‌رغم مخالفت کشورهای ایران و آمریکا برای برگزاری رقابت‌های جهانی بزرگسالان طی سال جاری میلادی، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد قصد برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی ۲۰۲۰ را در صربستان دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »