تشکیل یگان ویژه واحد زنان برای برخورد با «ناامن‌کنندگان شهرها»

08/02/1400 11:54:00 ق.ظ

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از تشکیل واحدهای عملیاتی زنان و حضور آن‌ها در مأموریت‌های پیش روی یگان‌های ویژه خبر داد و گفت: « حضور زنان در واحدهای عملیات خلاءهای گذشته در برخورد با ناامن کنندگان شهرها را مرتفع خواهد کرد.» اخبار_ایران تهران یگان_ویژه_زنان

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کرمی بی‌آنکه در مورد «ناامن‌کنندگان شهرها» توضیحات بیشتری بدهد در جمع کارکنان واحد زنان یگان‌های ویژه ناجا اعلام کرد واحدهای عملیاتی زنان در تهران و ۹ استان کشور در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز خواهند...

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کرمی بی‌آنکه در مورد «ناامن‌کنندگان شهرها» توضیحات بیشتری بدهد در جمع کارکنان واحد زنان یگان‌های ویژه ناجا اعلام کرد واحدهای عملیاتی زنان در تهران و ۹ استان کشور در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و سایر استان‌ها نیز در آینده نزدیک شاهد فعالیت‌های آن‌ها خواهند بود.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا آنچه را که «زیرساخت‌های فرهنگی و اعتقادی» توصیف کرده است از الزامات تشکیل واحد زنان دانست. این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به لزوم ساماندهی، آموزش و تجهیز واحد زنان در یگان‌های ویژه سراسر کشور بر مواردی همچون »آمادگی‌های عملیاتی، جسمانی و علمی- بصیرتی» را از اولویت‌های اصلی فرماندهان برای تشکیل یگان ویژه عملیاتی زنان توصیف کرد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند حضور یگان‌های ویژه زنان ابزاری در جهت سرکوب گسترده‌تر زنان در روزهای پیش رو خواهد بود. نیروهای زن مشغول به کار در نیروی انتظامی تاکنون عموما برای دستگیری زنانی که برای مبارزه با حجاب اجباری تلاش می‌کنند و در خیابان‌ها بدون حجاب ظاهر می‌شوند وارد عمل شده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.