تشدید بحران در مناسبات دیپلماتیک روسیه و جمهوری چک | DW | 19.04.2021

19/04/2021 08:29:00 ق.ظ

روسیه در واکنش به تصمیم دولت جمهوری چک اقدام به اخراج ۲۰ نفر از شاغلان سفارت آن کشور در مسکو می‌کند. جمهوری چک پیش از آن از اخراج ۱۸ دیپلمات روس به اتهام جاسوسی و فعالیت برای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه خبر داده بود.

جمهوری چک, روسیه

روسیه در واکنش به تصمیم دولت جمهوری چک اقدام به اخراج ۲۰ نفر از شاغلان سفارت آن کشور در مسکو می‌کند. جمهوری چک پیش از آن از اخراج ۱۸ دیپلمات روس به اتهام جاسوسی و فعالیت برای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه خبر داده بود.

روسیه در واکنش به تصمیم دولت جمهوری چک اقدام به اخراج ۲۰ نفر از شاغلان سفارت آن کشور در مسکو می‌کند. جمهوری چک پیش از آن از اخراج ۱۸ دیپلمات روس به اتهام جاسوسی و فعالیت برای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه خبر داده بود.

بحران و تنش در مناسبات دیپلماتیک روسیه و جمهوری چک ابعاد گسترده‌تری یافته است. وزارت امور خارجه روسیه رسما از ۲۰ نفر از پرسنل سفارت جمهوری چک در مسکو درخواست کرده ظرف ۴۸ ساعت خاک آن کشور را ترک کنند.گفته می‌شود که این ۲۰ نفر شامل ۱۶ دیپلمات و چهار نفر از شاغلان سفارت جمهوری چک در مسکو می‌شوند. خبرگزاری روسی تاس اعلام کرده است درخواست اخراج این افراد از خاک روسیه در جلسه ۲۰ دقیقه‌ای مسئولان وزارت امور خارجه روسیه به سفیر جمهوری چک ابلاغ شده است.

به این ترتیب، تعداد پرسنل سفارت جمهوری چک در مسکو به پنج نفر کاهش می‌یابد. تصمیم روسیه به اخراج این افراد در واکنش به تصمیم دولت چک برای اخراج ۱۸ دیپلمات روس اتخاذ می‌شود.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدآندری بابیش، نخست‌وزیر جمهوری چک اعلام کرده بود که دیپلمات‌های روس در پراگ ماموران دو سازمان اطلاعاتی روسیه، SWR (سرویس اطلاعات خارجی) و GRU (اداره اصلی اطلاعات) هستند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

روسیه عقده ای

در پی تشدید بحران کرونا در هند، ورود مسافر از آن کشور به آمریکا محدود می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تبادل آتش راکت و توپخانه در نوار غزه همزمان با تشدید خشونت‌ در بیت‌المقدسواشنگتن با ابراز نگرانی عمیق از اتفاقات اخیر در بخش شرقی بیت‌المقدس (اورشلیم)، «رویکرد و شعارهای افراط‌گرایانهِ همسو با نفرت‌پراکنی و ترویج خشونت» را قاطعانه محکوم کرد. تا زمانی که بایدن سگ پدر به آخوندا چراغ سبز نشون میده همین بساط ادامه داره تو سر خود نیروهای آمریکایی هم دارن راکت میزنند مهم اینه که دولت آمریکا قمبل کرده هر کی میرسه یه انگول ور میداره لبیک یا الله درود بر سربازان اسلام انشاءالله به حول قوه ی اللهی بزودی پیروز خواهید شد

ادامه تجمعات اعتراضی اقشار مختلف مردم در شهرهای ایران در سایه بحران کروناصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی جواب هر اعتراضی رو با گلوله میده ،اما به حای زندگی،فلاکت و فقری رو برامون فراهم کرده که مرگ در برابرش آسایشه.

تایید سه مورد کرونای هندی در بوشهر /تشدید شرایط قرنطینهتایید سه مورد کرونای هندی در بوشهر رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: با تایید و اعلام وزارت بهداشت، نمونه آزمایش کرونای پیشرفته سه نفر از ۲۱ تبعه خارجی که در بوشهر در قرنطینه قرار دارند مثبت اعلام شد

تشدید کم‌سابقه تنش در نوار غزه؛ حماس: ۱۳۰ راکت به سوی تل‌آویو شلیک کردیمبنیامین نتانیاهو پس از اعلام کشته شدن دو شهروند اسرائیلی در حملات راکتی روز سه شنبه بار دیگر گروه‌های فلسطینی مستقر در غزه را به حملاتی غیرقابل تصور تهدید کرد و گفت «حماس به زودی متحمل ضربه‌ای خواهد شد که انتظارش را ندارد.» 130تا برای دیشبه... از صبح تا الان بالای صدتا دیگه زدن... دیر خبر میزنی الان ببین چه خبره 🤣🤣🤣 حالا اروپا باز بره تخمای اردوغان و اسماعیل هنیه رو لیس بزنه

سفارت روسیه در پراگ، ۱۸ آوریل ۲۰۲۱ بحران و تنش در مناسبات دیپلماتیک روسیه و جمهوری چک ابعاد گسترده‌تری یافته است.جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید سخنگوی کاخ سفید روز جمعه ۱۰ اردیبهشت اعلام کرد به دنبال تشدید بحران همه‌گیری کرونا در هند و احتمال ورود گونه‌های جهش‌یافته خطرناک این ویروس به ایالات متحده، محدودیت‌هایی بر ورود مسافران از آن کشور به آمریکا اعمال خواهد شد.Aa نوار غزه و شهرهای یهودی‌نشین واقع در خاک اسرائیل جمعه شب و بامداد شنبه بار دیگر شاهد تبادل آتش راکت و توپخانه میان گروه‌های فلسطینی و نظامیان اسرائیل بود.May 7, 2021 سه تشکل صنفی فرهنگیان در استان‌های خراسان شمالی، یزد، و سقز نیز با انتشار بیانیه‌های جداگانه خواستار برخورد قضایی با سرکوب‌کنندگان اعتراضات شدند.

وزارت امور خارجه روسیه رسما از ۲۰ نفر از پرسنل سفارت جمهوری چک در مسکو درخواست کرده ظرف ۴۸ ساعت خاک آن کشور را ترک کنند. گفته می‌شود که این ۲۰ نفر شامل ۱۶ دیپلمات و چهار نفر از شاغلان سفارت جمهوری چک در مسکو می‌شوند. این تصمیم چند روز پس از گفت‌وگوی تلفنی پرزیدنت بایدن و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، اعلام می‌شود. خبرگزاری روسی تاس اعلام کرده است درخواست اخراج این افراد از خاک روسیه در جلسه ۲۰ دقیقه‌ای مسئولان وزارت امور خارجه روسیه به سفیر جمهوری چک ابلاغ شده است. در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که یکی از راکت‌ها توسط سپر موشکی گنبد آهنین این کشور رهگیری و منهدم شده و دو راکت نیز در نزدیکی موانع امنیتی حائل میان خاک اسرائیل و نوار غزه فرود آمد. به این ترتیب، تعداد پرسنل سفارت جمهوری چک در مسکو به پنج نفر کاهش می‌یابد. به گزارش آسوشیتدپرس، تجهیزات بهداشتی و درمانی، کیت آزمایش فوری ابتلا به ویروس، اکسیژن، و موادی که به هند برای تسریع روند تولید داخلی واکسن کووید۱۹ کمک خواهد کرد، از جمله کمک‌هایی است که ایالات متحده تاکنون برای هند فرستاده است. تصمیم روسیه به اخراج این افراد در واکنش به تصمیم دولت چک برای اخراج ۱۸ دیپلمات روس اتخاذ می‌شود. خبرهای دیگر .

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید آندری بابیش، نخست‌وزیر جمهوری چک اعلام کرده بود که دیپلمات‌های روس در پراگ ماموران دو سازمان اطلاعاتی روسیه، SWR (سرویس اطلاعات خارجی) و GRU (اداره اصلی اطلاعات) هستند. هند بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون جمعیت دارد. ارتش اسرائیل می‌گوید چند فروند از این راکت‌ها را با سپر دفاعی و موشکی رهگیری و منهدم کرده است. جمهوری چک دیپلمات‌های روس را متهم به دست داشتن در انفجارهای سال ۲۰۱۴ در انبار مهمات وربیتچ کرده است. در جریان آن انفجارها، دو نفر کشته شدند.۷ میلیون افزایش یافت و شمار جان‌باختگان این بیماری نیز به ۲۰۸ هزار و ۳۳۰ تن رسیده است. تلاش برای دستگیری دو شهروند روس در ارتباط با انفجارهای سال ۲۰۱۴ ادامه دارد. این حملات راکتی که گفته می‌شود پر حجم‌ترین حملات شبانه فلسطینان از یک سال گذشته تاکنون بوده یک روز پس از درگیری‌های شدید میان گروه‌های راست افراطی یهودی و فلسطینان در بیت المقدس صورت گرفته که با دخالت پلیس اسرائیل بر میزان خشونت‌ آن افزوده شد و بیش از ۱۲۰ زخمی برجای گذاشت. گفته می‌شود که این دو فرد همان کسانی هستند که در سوءقصد به جان سرگئی اسکریپال، مامور سابق سازمان اطلاعات روسیه، در بریتانیا دست داشته‌اند. خبرهای دیگر .

ایالات متحده آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا از اقدام جمهوری چک در ارتباط با اخراج دیپلمات‌های روس حمایت و پشتیبانی کرده‌اند. در همین زمینه: .. بالاگرفتن خشونت میان فلسطینیان و گروه‌های افراطی یهودی در بیت‌المقدس واکنش‌هایی را نیز از سوی برخی کشورها و نیز نهاد‌های بین‌المللی به همراه داشت.