تزریق هورمون به مرغ‌ها شایعه است

08/01/1400 11:36 ق.ظ

مدیر جهاد کشاورزی رشت: *تزریق هورمون به مرغ‌ها شایعه است *وراثت این مرغ‌ها به گونه‌ای است که ظرف ۴۰ روز به مرز بالای دو کیلو گرم می‌رسند *نباید رشد مرغ روز را با مرغ محلی مقایسه کرد

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: تزریق هورمون به مرغ ها شایعه است و نباید رشد مرغ روز را با مرغ محلی مقایسه کرد. وی افزود: رشت سه کشتارگاه صنعتی دارد و نمایندگان جهاد کشاورزی رشت در این کشتارگاه ها مستقر هستند.

اسدی پرور با بیان اینکه شهرستان رشت ۴۰ درصد تولید مرغ مازاد را دارد، ادامه داد: مرغ مازاد تولید شده در شهرستان رشت به سایر استان ها از جمله تهران می رود.

وی افزود: صنعت مرغداری رشت برای تامین مرغ مورد نیاز مردم رو سفید شد و گاهی که وقفه‌ای پیش می‌آمد به دلیل خروج مرغ به صورت غیرمجاز از شهرستان بود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت خاطرنشان کرد: شهرستان رشت روزانه ۱۰۵ تن مرغ تولید می کند و برای گسترش صنعت مرغداری شرایط آب و هوایی مطلوبی دارد.

اسدی‌پرور در خصوص تمهیدات لازم برای تامین مرغ ماه مبارک رمضان از افزایش ۳ تا ۴ درصدی جوجه‌ریزی خبر داد و گفت: مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت. وی گفت: شهرستان رشت ۱۴۳ واحد مرغ گوشتی دارد و مرغ‌های بسیار باکیفیت در این شهرستان تولید می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »