ترکیه در مبارزه با شیوع ویروس کووید-19 با اقدامات جمعی زودتر از اروپا عمل کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالیکه کشورهای اروپایی تدابیر مربوط به اقدامات جمعی را 39 تا 54 روز پس از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای خود اتخاذ کردند، ترکیه از نخستین روز شیوع این ویروس وارد عمل شد.

در پی پاندمی شدن ویروس کرونا که ابتدا در چین مشاهده شده بود، بسیاری از کشورهای جهان تدابیری برای کاهش و جلوگیری از شیوع این ویروس اتخاذ کردند.

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه حدود 40 تا 47 روز پس از دیگر کشورهای اروپایی در تاریخ 11 مارس مشاهد شد.از آنجایی که در مدارس و دانشگاه‌ها گروه‌های بزرگ دانش آموزان و دانشجویان در کنار یکدیگر هستند و این ویروس از طریق هوا نیز قابل انتقال است، یکی از اولین اقدامات در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بود.

سلجوق با بیان اینکه برنامه‌های درسی از طریق «شبکه اطلاع رسانی آموزش» یا تلویزیون دولتی تی.آر.تی ارائه خواهد شد، تصریح کرد:«این شبکه در این دوره نقش مهمی ایفا و منازل را تبدیل به کلاس خواهد کرد. برای استفاده از"شبکه اطلاع رسانی آموزش" اینترنت 3 گیگ رایگان ارائه خواهد شد. تمامی تدابیر لازم برای عدم توقف آموزش اتخاذ کرده‌ایم. همچنین مهد کودک‌ها و پیش دبستانی‌ها نیز تعطیل خواهند بود».

در 24 مارس مقرر شد سوپرمارکت‌ها و مارکت‌ها بین ساعت 09.00 تا 21.00 به ارائه خدمات به مشتریان بپردازند.اگرچند دولت تصمیم خاصی برای تعطیلی مراکز تجاری و پاساژهای بزرگ نگرفت ولی بسیاری از مراکز خرید در شهرهای بزرگ به دلیل حساسیت موضوع و جلوگیری از شیوع ویروس تصمیم گرفتند از 21 مارس بطور موقت در خود را به روی مردم ببندند. در این دوره از این مغازه‌ها اجاره بها دریافت نخواهد شد.

براساس توافقی که میان دولت فدرال آلمان و مقامات ایالات این کشور در 16 مارس حاصل شد، برگزای جلسات و گردهمایی در تمام عبادتگاه‌ها ممنوع اعلام شد. محمد محرم قصاب‌اوغلو، وزیر ورزش و امور جوانان ترکیه در 19 مارس از تعویق لیگ های فوتبال، بسکتبال، والیبال و هندبال خبر داد. وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در 21 مارس اعلام کرد که تمام پروازها به 46 کشور خارجی متوقف شده است. بدین ترتیب تعداد پروازهای متوقف شده به 68 کشور افزایش یافت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پلیس ترکیه در خط مقدم مبارزه با کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمک داوطلبانه پزشکان سوری به روند مبارزه با کرونا در ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تدابیر بهداشتی در ارتش ترکیه برای مقابله با کروناتدابیر بهداشتی اتخاذ شده در واحد‌های نظامی ارتش ترکیه برای مقابله با ویروس کرونا با دقت اجرایی می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توئیتر یک میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا اختصاص داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا درمورد طرح فاصله‌گذاری هوشمندتهران - ایرنا - کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند را که از ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران به اجرا در می‌آید، برای اطلاع عموم مردم منتشر کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: پیش از کشورهای اروپایی برای مقابله با کرونا اقدام کردیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »