ترکیه 7300 سرباز و 2535 وسیله نقلیه نظامی سنگین به ادلب اعزام کرد

20/02/2020 10:52:00 ق.ظ

ترکیه 7300 سرباز و 2535 وسیله نقلیه نظامی سنگین به ادلب اعزام کرد #العربية

العربية

ترکیه 7300 سرباز و 2535 وسیله نقلیه نظامی سنگین به ادلب اعزام کرد العربية

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 20 فوریه اعلام کرد، یک کاروان نظامی ترکیه وارد گذرگاه کفرلوسین در

به گفته دیدبان حقوق بشر به نقل از منابع خود این کاروان از 80 کامیون بزرگ و شماری از خودروهای زرهی و تانک تشکیل شده است.همزمان نیروهای ترکیه چندین نقطه تفتیش و مراقبت و بازرسی نظامی جدید را در روستای بزابور در منطقه «جبل الزویه» و اطراف ادلب تأسیس کردند.

پیش از تمرکز نیروهای ترکیه در مناطق «تپه حضرت ایوب» که بر مناطق «جبل الزاویه» و «سهل الغاب» مشرف است، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای ترکیه بخش‌هایی از جاده بین المللی واستراتژیک حلب-لاذقیه را نیز به کنترل خود درآوردند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

پایان سومین روز مذاکرات هیئت‌های نظامی ترکیه و یونان

تمدید ماموریت نظامی آلمان در افغانستاندولت آلمان اعلام کرد که ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان تا یک سال دیگر تمدید شد. - خبرگزاری آناتولی

حکم بازداشت ۲۲۸ نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن صادر شد۸۰ هزار نفر از افرادی که در چارچوب تحقیقات دولتی پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ دستگیر شده‌اند همچنان در انتظار برپایی جلسات محاکمه در دستگاه قضایی این کشور هستند. این در حالیست که در دوره یاد شده دست کم ۱۵۰ هزار کارمند دولت و پرسنل نظامی این کشور اخراج و یا از انجام فعالیت به طور موقت منع شده‌اند.

ترکیه 229 تروریست خارجی را به کشورهایشان بازگردانده استمدیر کل اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرد که از آغاز عملیات چشمه صلح تاکنون 229 تروریست خارجی بازداشت و به کشورهایشان بازگردانده شدند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار روسای ستاد کل ارتش ترکیه و قطر در آنکارا

دیدار سفیر ترکیه در تهران با اداره کل روابط‌عمومی وزارت علوم ایران

شمال ادلب شد.سومین روز مذاکرات هیئت‌های وزارت‌های دفاع ترکیه و یونان در آتن به پایان رسید.دولت آلمان اعلام کرد که ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان تا یک سال دیگر تمدید شد..

به گفته دیدبان حقوق بشر به نقل از منابع خود این کاروان از 80 کامیون بزرگ و شماری از خودروهای زرهی و تانک تشکیل شده است. همزمان نیروهای ترکیه چندین نقطه تفتیش و مراقبت و بازرسی نظامی جدید را در روستای بزابور در منطقه «جبل الزویه» و اطراف ادلب تأسیس کردند.02. پیش از تمرکز نیروهای ترکیه در مناطق «تپه حضرت ایوب» که بر مناطق «جبل الزاویه» و «سهل الغاب» مشرف است، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای ترکیه بخش‌هایی از جاده بین المللی واستراتژیک حلب-لاذقیه را نیز به کنترل خود درآوردند.2020 برلین/ خبرگزاری آناتولی حضور نظامیان آلمان در چهارچوب نیروهای حمایت قاطع تحت رهبری پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان برای آموزش نیروهای این کشور تا یک سال دیگر تمدید شد. این نهاد حقوق بشری افزود: نیروهای ترکیه همچنین یک پاسگاه نظامی در نزدیکی شهر بسنقول که در جاده معروف به «M4» معروف است را در منطقه موسوم به منطقه امن یا «کاهش تنش» ایجاد کردند. در این پیام توئیتری آمده است که مذاکرات مذکور فردا ادامه خواهد یافت. با ایجاد این مراکز تفتیش و مراقبت تعداد پاسگاه‌های بازرسی و مراقبت ترکیه به 39 مرکز نظامی رسیده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر ارتش ترکیه از دوم فوریه تاکنون بیش از 2535 کامیون سنگین نظامی، تانک، خودروی زرهی ، نفربرهای نظامی، کیوسک‌های ضد گلوله سیار نظامی وارد خاک سوریه کرده است این اسلحه اغلب در منطقه موسوم به منطقه «کاهش تنش» انتقال داده شده است.. در این لایحه آمده است که علی رغم تلاش های زیاد، نیروهای امنیتی افغانستان هنوز توانای تامین امنیت در تمام نقاط این کشور را ندارند. ارتش ترکیه همچنین بیش از 7،300 سرباز ترک را در استان‌های حلب و ادلب مستقر کرده است. طبق گزارش دیدبان حقوق بشر روز گذشته نیروهای ترکیه اماکن جدیدی را در حومه شهر «تل تمر» را تخلیه كردند. نیروهای ترکیه همچنین روز چهارشنبه از روستاهای هراس ، السوده، المناجیر و الشبلیه عقب نشینی کردند. آنها قبل از عقب نشینی اقدام به آتش زدن مقرهای متروکه خود کردند.

دلایل عقب نشینی نیروهای ترکیه از این مناطق هنوز اعلام نشده است. .