تخصیص ارز به ۵۲ میلیارد دلار رسید/ مدت زمان تخصیص و تأمین ارز کاهش می‌یابد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

معاون ارزی بانک مرکزی اعلام کرد: میزان تخصیص ارز از ابتدای سال جاری تا بیستم آبان ماه به حدود ۵۲ میلیارد دلار رسید که از این میزان ۴۲ میلیارد دلار آن تأمین شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، محمد آرام در جلسه ارزی با محوریت «تجارت خارجی، تخصیص و تأمین ارز و ترخیص» که با حضور رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس سازمان توسعه تجارت و نمایندگان سازمان گمرک و معاونین ارزی و بین‌الملل شبکه بانکی در بانک مرکزی برگزار شد، افزود: از مجموع ۴۲ میلیارد دلار ارز تامین شده از ابتدای سال جاری تا بیستم آبان ماه، سهم وزارت صمت ۲۶.۶ میلیارد دلار، سهم وزارت جهاد کشاورزی ۱۰.۴ میلیارد دلار و سهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲.۷ میلیارد دلار بوده است.

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به پرتفوی ارزی تامین شده در این مدت گفت: در حوزه ارز ترجیحی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی، حدودا ۱۲ میلیارد دلار، در نیما ۲۰ میلیارد دلار و در حوزه ارز اشخاص حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز تأمین شده است. لذا می‌توان این گونه نتیجه گیری کرد که ترکیب مذکور، ‌ متوازن است و نیمی از ارز تامین شده ناشی از ارز نیما و نیمی دیگر ارز ترجیحی و ناشی از ارز حاصل صادرات غیر نفتی است.

آرام همگن سازی ارزهای تولیدی و ارزهای مصرفی از دیگر برنامه‌های بانک مرکزی در حوزه ارزی عنوان کرد و افزود : بر این اساس با اتکا به نقشه ارزی صادراتی کشور و متناسب با ارزهای مصرفی، ‌ ارزهای مورد نظر تولید و تبدیل می شود تا این گونه در یک ارز با مازاد عرضه یا مازاد تقاضا مواجه نشویم. همچنین این امر موجب تسهیل تخصیص ارز و کاهش مدت زمان دسترسی به ارز می شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش ۳۸ درصدی صادرات صنایع معدنی در ۷ ماهه امسالصادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی طی ۷ ماهه ۱۴۰۲، با افزایش ۳۸ درصد وزنی و ۷.۵ درصد ارزشی، به بیش از ۷.۴ میلیارد دلار رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تخصیص ۵۰۰ میلیارد اعتبار به ساخت مرکز درمان سرطان دانشگاه علوم پزشکی مشهدسرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تخصیص۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و بهره‌برداری از مرکز درمان سرطان بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سقوط دلار جهانی در برابر روبلدلار در افتتاحیه معاملات روز دوشنبه (۱۳ نوامبر) در بورس مسکو به ۹۲.۱۹ روبل رسید و یورو بدون تغییر در ۹۸.۵۵ روبل باقی ماند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فکری مچ ویسی را در آبادان خوابانددیدار دو تیم نفت آبادان و هوادار به سود شاگردان محمود فکری به پایان رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قیمت دلار در افغانستان به پایین‌ترین حد در ۶ سال گذشته رسید؛ هر افغانی ۷۰۰ تومان شدهر دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد ارز افغانستان در مقابل ۶۷.۸۰ افغانی معامله شد، پایین‌ترین نرخی که از نوامبر ۲۰۱۷ تا کنون ثبت شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیاردی صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی در اکوسیستم کسب‌وکارهای اجتماعیمدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری نوآوری اجتماعی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و همچنین تسهیلات مالی ۱۰ میلیارد تومانی به منتخبین دومین رویداد نوپیا خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »