تحولات سیاسی در استرالیا در پی حاکم شدن حزب کارگر

04/03/1401 02:00 ق.ظ

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر جدید استرالیا می‌گوید قصد دارد «تحولات بنیادی» در سیاست کشور خود ایجاد کند، که شامل افزایش اقدامات اقلیمی، تقویت حقوق بومیان، و

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر جدید استرالیا می‌گوید قصد دارد «تحولات بنیادی» در سیاست کشور خود ایجاد کند، که شامل افزایش اقدامات اقلیمی، تقویت حقوق بومیان، و به گزارش خبرگزاری فرانسه، دوشنبه 23 مه، آلبانیز که اخیرا اسکات موریسون، نخست وزیر پیشین استرالیا و عضو ائتلاف محافظه کار لیبرال-ملی را شکست داد، از سال 2019 رهبر حزب چپ میانهٔ کارگر استرالیا بوده است.

آلبانیز قول داده به «جنگ‌های اقلیمی» بر سر استفاده از سوخت‌های فسیلی یا مراقبت از طبیعت خاتمه دهد. وی همچنین وعده افزایش منابع انرژی‌ تجدیدپذیر، ارائه تخفیف برای خودروهای الکتریکی، کمک به پروژه‌های تولید انرژی خورشیدی، و فراهم آوردن مکانیسمی برای جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای را داده است.

دولت جدید استرالیا همچنین قول داده به منظور گسترش حقوق جامعه بومیان این کشور، همه‌پرسی برای تغییر قانون اساسی برگزار کند. کنشگران جامعه بومیان استرالیا خواهان در اولویت قرار گرفتن در پارلمان این کشور هستند تا هرگاه که قرار است قانونی تصویب می‌شود که وضعیت آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پارلمان ابتدا با آنها رایزنی کند.

آلبانیز همچنین مصمم است تا پایان سال جاری یک سازمان نظارتی فدرال ضد فساد «قدرتمند، شفاف و مستقل» ایجاد کند. وی در دورانی که در آپوزیسیون دولت بود، دولت موریسون را «بسته‌ترین، غیرشفاف‌ترین، ناعادلانه‌ترین و حقه‌بازترین دولت تاریخ استرالیا» نامیده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اتوبوس‌ها در محاصره آتش در گاراژی در هرفوردشایر بریتانیاشش دستگاه اتوبوس در گاراژی در بخش پاترزبار شهرستان هرفورد شایر در میدلند غربی بریتانیا دچار حریق شدند.

کشته شدن ۱۵ نفر در تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس - BBC News فارسییک جوان مسلح ۱۸ ساله ۱۴ دانش آموز و یک آموزگار را در دبستان راب در شهر اووالد کشت. فرماندار تگزاس گفت که مظنون مسلح به سلاح دستی بوده است. رسانه‌های محلی می‌گویند ممکن است او در آغاز تیراندازی مادربزرگ خود را کشته باشد. از جمله اتفاقاتی که فقط در امریکا اتفاق میوفته لعنت به طرفداران آزادی سلاح 😡 آمریکا نمیتونه حتی مدرسه هاشو مدیریت کنه چطور پا میشه میاد اینور کره ی زمین تو مسائل کشورهای دیگه فضولی میکنه..بابا اول برو خودتو جمع کن

«افزایش تدابیر امنیتی» در سفارتخانه‌های اسرائیل در پی مرگ افسر سپاه در تهرانرسانه‌های اسرائیل روز سه‌شنبه گزارش دادند در پی کشته شدن یک افسر سپاه در تهران، دولت اسرائیل تدابیر امنیتی در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در سراسر جهان را افزایش داده است. پس چرا این ترور را محکوم نمی کنید غلامان حلقه به گوش غرب رستوران ابوظبی یادشون رفته بود

تهاجم روسیه به اوکراین؛ کشف ۲۰۰ جسد در زیرزمینی در ماریوپل و ادامه نبرد در شرقبندر ماریوپل در حاشیه دریای آزوف هفته‌ها زیرحملات سنگین ارتش روسیه بود

پشت پرده یک ماجرای چریکی در مستطیل سبز/ اسم رمز اغتشاش در خوزستان چگونه اعلام شد؟پشت پرده یک ماجرای چریکی در مستطیل سبز/ اسم رمز اغتشاش در خوزستان چگونه اعلام شد؟ سعیدحجاریان تئورسین اصلاحات جمله معروفی دارد که باید حرف‌های سخت را از زبان سلبریتی‌ها گفت تا هزینه آن کم شود! وریا_غفوری گزارش کامل را در مشرق بخوانید: باید تو دهن آن سلبریدی زد که با امنیت ملی بازی میکند و در پازل طراحی های دشمن در بزنگاه سیگنال شورش میدهد متاسفانه در فتنه بنزین با این سلبریدی ها برخورد نشد

یک دیپلمات روسیه در سازمان ملل در اعتراض به جنگ اوکراین استعفاء دادیک دیپلمات روسیه در اقدامی کم‌سابقه و در اعتراض به تهاجم کشورش به اوکراین از نمایندگی این کشور در دفتر سازمان ملل در ژنو سوئیس استعفاء داد. بوریس باندارف که در صفحه شخصی... افرین به شرافت این شخص!

تحکیم روابط با آمریکا و بریتانیا در برابر تخاصم فزاینده چین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دوشنبه 23 مه، آلبانیز که اخیرا اسکات موریسون، نخست وزیر پیشین استرالیا و عضو ائتلاف محافظه کار لیبرال-ملی را شکست داد، از سال 2019 رهبر حزب چپ میانهٔ کارگر استرالیا بوده است.آلبانیز قول داده به «جنگ‌های اقلیمی» بر سر استفاده از سوخت‌های فسیلی یا مراقبت از طبیعت خاتمه دهد. وی همچنین وعده افزایش منابع انرژی‌ تجدیدپذیر، ارائه تخفیف برای خودروهای الکتریکی، کمک به پروژه‌های تولید انرژی خورشیدی، و فراهم آوردن مکانیسمی برای جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای را داده است.

دولت جدید استرالیا همچنین قول داده به منظور گسترش حقوق جامعه بومیان این کشور، همه‌پرسی برای تغییر قانون اساسی برگزار کند. کنشگران جامعه بومیان استرالیا خواهان در اولویت قرار گرفتن در پارلمان این کشور هستند تا هرگاه که قرار است قانونی تصویب می‌شود که وضعیت آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پارلمان ابتدا با آنها رایزنی کند.

آلبانیز همچنین مصمم است تا پایان سال جاری یک سازمان نظارتی فدرال ضد فساد «قدرتمند، شفاف و مستقل» ایجاد کند. وی در دورانی که در آپوزیسیون دولت بود، دولت موریسون را «بسته‌ترین، غیرشفاف‌ترین، ناعادلانه‌ترین و حقه‌بازترین دولت تاریخ استرالیا» نامیده بود.

در باب سیاست بین‌الملل، نخست وزیر جدید استرالیا می‌گوید که «شالوده» سیاست خارجی این کشور اتحاد با ایالات متحده است. وی هوادار «آکوس» یا اتحاد میان استرالیا، بریتانیا و آمریکاست که بر مبنای آن قرار است نیروی دریایی استرالیا به زیردریایی‌های هسته‌ای پیشرفته مجهز شود.

آلبانیز قول داده روابط استرالیا در منطقه آسیا و اقیانوسیه را توسعه بخشد، و می‌گوید در برخورد با موضع «تهاجمی‌» چین در منطقه، دولت جدید همچنان از «ارزش‌های استرالیایی» دفاع خواهد کرد. در این راستا، وی روز سه‌شنبه در نشست پیمان دفاعی کشورهای چهارگانه موسوم به «کواد» در توکیو به همراه رهبران آمریکا، ژاپن و هند شرکت کرد.