تحریم، اقتصاد ایران را قفل و زمین‌گیر کرده

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

📺اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین:وام ازدواج ۵۰۰ میلیون تومانی بیشتر یک شعار است و با واقعیت اقتصاد ایران فرسنگ‌ها فاصله دارد/آقایان از کجا می‌خواهند یارانه را از ۴۵ هزار تومان به ۴۵۰ هزار تومان تغییر دهند؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چرا؟ ما چرا تلاش می‌کنیم که کشتیرانی آزاد شود؟ چرا تلاش می‌کنیم یک کالایی را از خارج از کشور با سیستم ال‌سی بیاوریم؟ چرا الان مدام تلاش می‌کنیم که وضعیت ما و وضعیت بانک‌هایمان سامان پیدا کند. چون تحریم هستیم. تحریم همه چیز را شکسته است. تحریم اقتصاد ایران را قفل و زمین‌گیر کرده است. به همین دلیل اقتصاد ما نمی‌تواند رشد کند.در کشوری که درآمد سرانه آن پایین‌تر است و جزو کشورهای بالای 160 کشور هستیم، پایه ارزی پایینی داریم و نقدینگی وحشتناک است، اینها همه آثار تحریم است.

اینها مسائلی است که بعد از آن می‌تواند به وجود بیاید. ولی وقتی اصل مساله ما دچار مشکل شده و روابط ما با دنیا یک روابط سالم اقتصادی نیست، نمی‌توانیم واقعاً در کشور تولید را بالا ببریم. تولید نیازمند سرمایه است. عنایت داشته باشید اگر ما بتوانیم به کشور سرمایه خارجی وارد کنیم، در اقتصاد می‌گویند یک واحد سرمایه داخل هر کشوری شود 10 واحد اشتغال ایجاد می‌شود، این پشت صحنه فرمول‌های و مدل‌های ریاضی نهفته است. به همین سادگی به اینها نرسیدند. کار کردند. یک قاعده ریاضی است که از یک منطقی تبعیت می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران همکاری سریع داشته باشد و به پرسش‌های آژانس پاسخ دهد🔺آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران همکاری سریع داشته باشد و به پرسش‌های آژانس پاسخ دهد بریتانیا، فرانسه، و آلمان پیش‌نویس قطعنامه توبیخی را با حمایت آمریکا تهیه کرده بودند؛ اما به دلیل قولی که ایران برای همکاری داد، آن را به رأی نگذاشتند چی شد!؟ خامنه‌ای گفت گوه خورده! خاک....
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدها عضو شبکه جرایم سازمان یافته در عملیات پلیس استرالیا و آمریکا بازداشت شدنداسترالیا می‌گوید ۲۲۴ نفر از جمله اعضای باندهای غیرقانونی دزدی موتورسیکلت را دستگیر کرده و نیوزیلند نیز گفته است ۳۵ نفر را در پیوند با همین شبکه بازداشت کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران هشتمین کشور «فلاکت زده» جهاناستیو هانکه، استاد اقتصاد دانشگاه جان هاپکینز و عضو اندیشکده کاتو از مبتکران «شاخص فلاکت»Misery index، در میان 156 کشور، ایران را در جایگاه هشتم جواب: این سند جنایت آمریکاست و البته همکارانش! چه دور و چه نزدیک!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رئیسی: قاطع، جدی و با اراده وارد میدان شدم/ با مدیریت جهادی می‌توان مشکل بیکاری و مسکن را حل کرد- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیسی: با سیاسی‌کاری‌ها نیروهای انقلاب مأیوس شدند در طول ۴۰ سال گذشته هواها، هوس‌ها و حزب‌بازی‌ها در برخی حوزه‌ها مشکلات جدی ایجاد کرد کار اجرای عدالت به نحوی کند پیش رفت که مردم ناامید شوند راى_می‌دهم البته اینکه مدیریت کلان کشور نیز باید جوابگوی مسایل پیش آمده باشد بلکه از رفع مسئولیت، از خود دست بردارد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چمران: لیست شورای ائتلاف شورای شهر تهران فرداشب اعلام می‌شود- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimچمران: لیست نهایی شورای ائتلاف در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش فردا شب اعلام می‌شود عکس این چمران را بر عکس بزاریم چقدر مو رو سرش در می ایید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روایتی از جلسه دفاع از رساله دکترای آیت‌الله رئیسی+ فیلم- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim🎥 روایتی از جلسه دفاع از رساله دکتری آیت‌الله رئیسی امیر نظری نوشت: عنوان رساله تعارض اصل و ظاهر بود و آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد راهنمای رساله بودند آیت الله امامی کاشانی نیز به احترام ایشان در جلسه حاضر شده بودند متن کامل: چطور ۱۲ سال حین کار دکتری میخونده؟ مارو ۵ ساله بیرون میکنن از دانشگاه تموم نکنیم🤦🏻‍♂️ چرا ۱۲سال تحصیلش طول کشیده؟زمانیکه معاون قوه قضاییه بوده دانشجوی تمام وقت بوده که این خلاف قانونه.تحصیلات آکادمیک نداشته و با مدارک معادل حوزوی لیسانس ارشد و دکترا گرفته دوستان من خیلی خوب بود که در فضای مجازی این اهانت و تهمت به آقای رئیسی پاسخ داده شد. ولی نگذاریم بانیان وضع موجود، نامزدهای عزیز انقلابی را از اهم موضوعات انتخابات دور کنند و به حاشیه ببرند. موضوع اصلی معیشت مردم و ایران_قوی است. انتخابات_۱۴۰۰
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »