تحریم، اقتصاد ایران را قفل و زمین‌گیر کرده

08/06/2021 01:07:00 ب.ظ

اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی، گفت: اگر یک رئیس‌جمهور حداقلی داشته باشیم ویترین جمهوریت ما ترک می‌خورد. هیچ کسی نمی‌تواند ادعا داشته باشد که مشروعیت حداقلی می‌تواند کارساز باشد.

اعتمادآنلاین

📺اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین :وام ازدواج ۵۰۰ میلیون تومانی بیشتر یک شعار است و با واقعیت اقتصاد ایران فرسنگ‌ها فاصله دارد/آقایان از کجا می‌خواهند یارانه را از ۴۵ هزار تومان به ۴۵۰ هزار تومان تغییر دهند؟

اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی، گفت: اگر یک رئیس‌جمهور حداقلی داشته باشیم ویترین جمهوریت ما ترک می‌خورد. هیچ کسی نمی‌تواند ادعا داشته باشد که مشروعیت حداقلی می‌تواند کارساز باشد.

 *در 19 کشور پول بلوکه شده داریم... چرا؟ ما چرا تلاش می‌کنیم که کشتیرانی آزاد شود؟ چرا تلاش می‌کنیم یک کالایی را از خارج از کشور با سیستم ال‌سی بیاوریم؟ چرا الان مدام تلاش می‌کنیم که وضعیت ما و وضعیت بانک‌هایمان سامان پیدا کند. چون تحریم هستیم. تحریم همه چیز را شکسته است. تحریم اقتصاد ایران را قفل و زمین‌گیر کرده است. به همین دلیل اقتصاد ما نمی‌تواند رشد کند.

 

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران همکاری سریع داشته باشد و به پرسش‌های آژانس پاسخ دهد🔺آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران همکاری سریع داشته باشد و به پرسش‌های آژانس پاسخ دهد بریتانیا، فرانسه، و آلمان پیش‌نویس قطعنامه توبیخی را با حمایت آمریکا تهیه کرده بودند؛ اما به دلیل قولی که ایران برای همکاری داد، آن را به رأی نگذاشتند چی شد!؟ خامنه‌ای گفت گوه خورده! خاک....

صدها عضو شبکه جرایم سازمان یافته در عملیات پلیس استرالیا و آمریکا بازداشت شدنداسترالیا می‌گوید ۲۲۴ نفر از جمله اعضای باندهای غیرقانونی دزدی موتورسیکلت را دستگیر کرده و نیوزیلند نیز گفته است ۳۵ نفر را در پیوند با همین شبکه بازداشت کرده است.

ایران هشتمین کشور «فلاکت زده» جهاناستیو هانکه، استاد اقتصاد دانشگاه جان هاپکینز و عضو اندیشکده کاتو از مبتکران «شاخص فلاکت»Misery index، در میان 156 کشور، ایران را در جایگاه هشتم جواب: این سند جنایت آمریکاست و البته همکارانش! چه دور و چه نزدیک!

رئیسی: قاطع، جدی و با اراده وارد میدان شدم/ با مدیریت جهادی می‌توان مشکل بیکاری و مسکن را حل کرد- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیسی: با سیاسی‌کاری‌ها نیروهای انقلاب مأیوس شدند در طول ۴۰ سال گذشته هواها، هوس‌ها و حزب‌بازی‌ها در برخی حوزه‌ها مشکلات جدی ایجاد کرد کار اجرای عدالت به نحوی کند پیش رفت که مردم ناامید شوند راى_می‌دهم البته اینکه مدیریت کلان کشور نیز باید جوابگوی مسایل پیش آمده باشد بلکه از رفع مسئولیت، از خود دست بردارد.

چمران: لیست شورای ائتلاف شورای شهر تهران فرداشب اعلام می‌شود- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimچمران: لیست نهایی شورای ائتلاف در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش فردا شب اعلام می‌شود عکس این چمران را بر عکس بزاریم چقدر مو رو سرش در می ایید

روایتی از جلسه دفاع از رساله دکترای آیت‌الله رئیسی+ فیلم- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim🎥 روایتی از جلسه دفاع از رساله دکتری آیت‌الله رئیسی امیر نظری نوشت: عنوان رساله تعارض اصل و ظاهر بود و آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد راهنمای رساله بودند آیت الله امامی کاشانی نیز به احترام ایشان در جلسه حاضر شده بودند متن کامل: چطور ۱۲ سال حین کار دکتری میخونده؟ مارو ۵ ساله بیرون میکنن از دانشگاه تموم نکنیم🤦🏻‍♂️ چرا ۱۲سال تحصیلش طول کشیده؟زمانیکه معاون قوه قضاییه بوده دانشجوی تمام وقت بوده که این خلاف قانونه.تحصیلات آکادمیک نداشته و با مدارک معادل حوزوی لیسانس ارشد و دکترا گرفته دوستان من خیلی خوب بود که در فضای مجازی این اهانت و تهمت به آقای رئیسی پاسخ داده شد. ولی نگذاریم بانیان وضع موجود، نامزدهای عزیز انقلابی را از اهم موضوعات انتخابات دور کنند و به حاشیه ببرند. موضوع اصلی معیشت مردم و ایران_قوی است. انتخابات_۱۴۰۰

و به همین دلیل اقتصاد ما نمی‌تواند رشد کند   *در 19 کشور پول بلوکه شده داریم.مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید که تمدید نظارت آژانس بر فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران دشوارتر شده است و ایران باید هرچه سریعتر پاسخ ابهامات موجود را بدهد.در جریان این عملیات که از سال ۲۰۱۸ به دست پلیس استرالیا و اف‌بی‌آی طراحی و برنامه‌ریزی شد، مقامات ایالات متحده شبکه پیام‌رسانی «آنوم» (ANOM) را که باندهای جرایم سازمان‌یافته برای ارتباط با یکدیگر از آن استفاده می‌کنند، به کنترل خود در آوردند.فلاکت‌زده‌ترین کشورها رتبه‌بندی کرده است.

.. او از ایران خواست بدون اتلاف وقت، اطلاعات، اسناد، و مدارک را در اختیار آژانس بگذارد و پاسخ پرسش‌های آژآنس را بدهد.   چرا؟ ما چرا تلاش می‌کنیم که کشتیرانی آزاد شود؟ چرا تلاش می‌کنیم یک کالایی را از خارج از کشور با سیستم ال‌سی بیاوریم؟ چرا الان مدام تلاش می‌کنیم که وضعیت ما و وضعیت بانک‌هایمان سامان پیدا کند. آنها درباره همه چیز صحبت می‌کنند، درباره مواد مخدر، خشونت، ضربه زدن به یکدیگر و نیز درباره افراد بی‌گناهی که قرار است به قتل برسند. چون تحریم هستیم. در ابتدا من خیلی روشن گفتم که انتظار دارم در روشن شدن تمامی این مسائل پیشرفت کنیم. تحریم همه چیز را شکسته است.» هانکه در رابطه با رتبه ایران در شاخص فلاکت گفت: «در بین 156کشور رتبه‌بندی شده، ایران در رده هشتم قرار می‌گیرد.

تحریم اقتصاد ایران را قفل و زمین‌گیر کرده است.» رافائل گروسی در گزارش خود با شورای حکام گفته است که بازرسان آژانس چهار محل را شناسایی کرده‌اند که در آنها آثار مواد هسته‌ای پیدا شده است و ایران قبلاً این سایت‌ها را به اطلاع آژانس نرسانده بود. پلیس استرالیا ضمن اجرای بیشترین تعداد احکام جستجو در یک روز در این کشور، ۱۰۴ قبضه سلاح گرم و تقریبا ۴۵ میلیون دلار (تقریبا ۲۹ میلیون یورو) پول نقد از مظنونان کشف و ضبط کرد. به همین دلیل اقتصاد ما نمی‌تواند رشد کند.   در کشوری که درآمد سرانه آن پایین‌تر است و جزو کشورهای بالای 160 کشور هستیم، پایه ارزی پایینی داریم و نقدینگی وحشتناک است، اینها همه آثار تحریم است. او گفت این امر بر خلاف ادعای تعاملی است که علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در نامه خود آورده است. بله، اگر تحریم‌ها برداشته شود آن‌وقت باید ببینیم در نظام بانکی باید چه اصلاحاتی را انجام دهیم، در نظام اداری چه اصلاحاتی را انجام دهیم، در توزیع پول چه کنیم. اینها مسائلی است که بعد از آن می‌تواند به وجود بیاید. تعامل، زمینه روشن کردن علت تمامی مواردی است که ما کشف کرده‌ایم. Advertisement.

ولی وقتی اصل مساله ما دچار مشکل شده و روابط ما با دنیا یک روابط سالم اقتصادی نیست، نمی‌توانیم واقعاً در کشور تولید را بالا ببریم. تولید نیازمند سرمایه است.» او در پاسخ به پرسشی در کنفرانس خبری در مورد احتمال تمدید تفاهم فنی برای ادامه نظارت فعالیت‌های ایران، گفت چنین تمدیدی به مرور زمان دشوارتر می‌شود. عنایت داشته باشید اگر ما بتوانیم به کشور سرمایه خارجی وارد کنیم، در اقتصاد می‌گویند یک واحد سرمایه داخل هر کشوری شود 10 واحد اشتغال ایجاد می‌شود، این پشت صحنه فرمول‌های و مدل‌های ریاضی نهفته است. به همین سادگی به اینها نرسیدند. بریتانیا، فرانسه، و آلمان پیش‌نویس قطعنامه توبیخی را با حمایت آمریکا تهیه کرده بودند؛ اما به دلیل قولی که ایران برای همکاری داد، آن را به رأی نگذاشتند. کار کردند.

یک قاعده ریاضی است که از یک منطقی تبعیت می‌کند. ما منطق اصلی را رها کردیم می‌آییم و می‌گوییم اگر من رئیس‌جمهور بشوم پول ملی ایران را به سومین پول منطقه تبدیل می‌کنم. این یک آرزو است. .