تحریم نبودن دارو و تجهیزات پزشکی مضحک‌ترین دروغ عرصه بین‌الملل است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیر بهداشت: تحریم نبودن دارو و تجهیزات پزشکی مضحک‌ترین دروغ عرصه بین‌الملل است در حال حاضر برای واردات دارو و نقل و انتقال پول هم مشکل داریم و این حقایقی است که نمی‌توان کتمان کرد

طاهر موهبتی روز شنبه ۲۲ آذر با حضور در دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه علی رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و مشکلات اعتباری در کنترل ویروس کرونا رضایت بخش عمل کرده‌ایم، اظهار کرد: سرانه هزینه سلامت برای هر فرد ایرانی در سال ۴۱۵ دلار است این درحالی است که این سرانه در آمریکا ۹۸۰۰ دلار و در انگلیس ۴۰۰۰ دلار است.

این مسئول اضافه کرد: اگر به همه محدودیت‌های موجود اعمال تحریم‌ها را هم اضافه کنیم متوجه می‌شویم که حفظ سلامت مردم با چه دشواری‌هایی همراه است. موهبتی با بیان اینکه به مدد تلاش همکاران در بخش بهداشت و درمان، همکاری ارزشمند مردم و رسانه‌ها توفیقات ارزشمندی داشتیم، گفت: کشورهای دیگر با اینکه به لحاظ منابع مالی جلوتر از ما هستند اما موفقیت‌های ایران را کسب نکردند.

معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اگر کمی صبوری کنیم هم مردم و هم پرسنل بخش بهداشت و درمان از این سختی‌ها عبور می‌کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرند نبافید

گه خوردید که با الحاق به سازمان مبارزه با پولشویی مخالفت کردید. البته ایشون که کاره ای نیست، رهبر جاکشتون گه خورد با شما!

مضحک شمایی که مردم را ابله فرض کردی! مگر برادران کمونیست چین، میلیاردها دلار از پول ایران را به بهانه‌ی تحریمها بلوکه نکردند؟ مگر نه اینکه واکسن چینی میخواهید وارد کنید؟ کافیست چندصد میلیون دلار از همان پولها برای خرید واکسن چینی هزینه کنید تا زحمتِ نقل‌و‌انتقال پول را هم نکشید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها