تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارت

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارت العربية

ابومهدی المهندس، قیس الخزعلی، حمید الجزائری و چند فرمانده دیگر نیروهای حشد الشعبی در این تجمع حضور یافته و علیرغم ادعاها درباره مسالمت‌آمیز بودن این اعتراضات، چندین فرد مسلح برای ورود به سفارت آمریکا تلاش کرده‌اند.

نیروهای امنیتی عراق برای متفرق کردن این افراد اقدام به شلیک گاز اشک‌آورد کردند. در مقابل تعدادی از تجمع‌کنندگان نیز اقدام به سوزاندن اتاقک‌های نیروهای حفاظت از سفارت آمریکا کردند. شبکه السومریه عراق گزارش کرد گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرده تا زمان بسته شدن سفارت آمریکا یا اخراج سفیر این کشور از بغداد، در مقابل سفارت تحصن خواهد کرد. جعفر الحسینی، سخنگوی این گروه شبه‎نظامی نزدیک به ایران اعلام کرد: «به هیچ وجه قصد ورود یا تعدی به سفارت آمریکا در عراق را نداریم، اما تا زمان بسته شدن سفارت، در آنجا تحصن می‌کنیم.»

علیرغم ادعای گردان‌های حزب‌الله عراق درباره نبود هیچ برنامه‌ای برای اشغال سفارت، تصاویر منتشر شده از تجمع‌ها نشان می‌دهد افراد مسلحی در میان تجمع‌کنندگان حضور دارند که برای ورود به سفارت آمریکا در بغداد می‌کوشند. تعداد تجمع‌کنندگان براساس گزارش‌های شاهدان عینی، صدها نفر برآورد شده است.شبکه السومریه گزارش کرد تجمع‌کنندگان اقدام به برپایی چندین چادر در مقابل سفارت آمریکا کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همين الان تو خاك امريكا هستند! و كسي كاري نميكند!!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع معترضان در مقابل سفارت آمریکا در بغدادصدها معترض عراقی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تجمع اعتراض‌آمیز تظاهرکنندگان عراقی مقابل درب ورودی سفارت آمریکاتظاهر کنندگان عراقی مقابل درب ورودی سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده و خواستار بسته شدن آن و اخراج آمریکایی­‌ها از عراق شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا: در حال احیای بازدارندگی در مقابل ایران هستیمنماینده آمریکا در امور ایران اعلام کرد که در حال احیای سیاست بازدارندگی در مقابل ایران هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اهتزاز پرچم حشدالشعبی در سفارت آمریکا توسط معترضان عراقی/ حضور وزیر کشور عراق در میان تظاهرکنندگان/ زخمی شدن ۲۰ معترض در تیراندازی نیروهای گارد سفارت آمریکا/ اتهام‌زنی سناتور آمریکایی به ایرانتظاهر کنندگان عراقی در مراسم تشیییع شهدای حشدالشعبی به نشانه محکومت نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا، مقابل سفارت ایالات متحده در بغداد تجمع کرده و شعارهای ضدآمریکایی سر دادند. یعنی دوباره اجازه دادند بهشون تیر اندازی کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حمله معترضان به ایست بازرسی سفارت آمریکا در بغداد/ تحصن نامحدود مقابل سفارت تا زمان اخراج سفیرصبح امروز (سه‌شنبه) مراسم مردمی در مرکز بغداد برای تشییع پیکر شهدای حشد شعبی که یکشنبه شب در اثر حمله آمریکا به استان الانبار به شهادت رسیدند به حمله به مقر سفارت آمریکا و تحصن نامحدود تبدیل شد و تاکنون شمار زخمی‌ها به ۲۰ تن رسیده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »