تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارت

31/12/2019 02:19:00 ب.ظ

تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارت #العربية

العربية

تجمع فرماندهان حشدالشعبی در مقابل سفارت آمریکا و تلاش افراد مسلح برای ورود به سفارت العربية

تصاویر جدیدی که از تجمع اعتراضی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد منتشر شده، نشان می‌دهد فالح الفیاض،

تعدادی از عراقی‌های هوادار حشد الشعبی و حزب‌الله عراق روز سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 با در دست داشتن پرچم‌های این دو گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران، به سفارت آمریکا در بغداد حمله کرده و پس از سوزاندن یکی از درب‌های سفارت، وارد حیاط خارجی آن شدند. این افراد در اعتراض به حمله جنگنده‌های آمریکایی به مواضع حزب‌الله در عراق و سوریه تجمع کردند.

خبرنگار العربیه و الحدث گزارش کرد تجمع‌کنندگان با محکوم کردن حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران اقدام به شکستن دوربین‌های حفاظتی و درب خارجی سفارت کرده و پرچم آمریکا را آتش زدند.نیروهای امنیتی عراق برای متفرق کردن این افراد اقدام به شلیک گاز اشک‌آورد کردند. در مقابل تعدادی از تجمع‌کنندگان نیز اقدام به سوزاندن اتاقک‌های نیروهای حفاظت از سفارت آمریکا کردند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

همين الان تو خاك امريكا هستند! و كسي كاري نميكند!!

تجمع معترضان در مقابل سفارت آمریکا در بغدادصدها معترض عراقی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند. - خبرگزاری آناتولی

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

تجمع اعتراض‌آمیز تظاهرکنندگان عراقی مقابل درب ورودی سفارت آمریکاتظاهر کنندگان عراقی مقابل درب ورودی سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده و خواستار بسته شدن آن و اخراج آمریکایی­‌ها از عراق شدند.

آمریکا: در حال احیای بازدارندگی در مقابل ایران هستیمنماینده آمریکا در امور ایران اعلام کرد که در حال احیای سیاست بازدارندگی در مقابل ایران هستند. - خبرگزاری آناتولی

اهتزاز پرچم حشدالشعبی در سفارت آمریکا توسط معترضان عراقی/ حضور وزیر کشور عراق در میان تظاهرکنندگان/ زخمی شدن ۲۰ معترض در تیراندازی نیروهای گارد سفارت آمریکا/ اتهام‌زنی سناتور آمریکایی به ایرانتظاهر کنندگان عراقی در مراسم تشیییع شهدای حشدالشعبی به نشانه محکومت نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا، مقابل سفارت ایالات متحده در بغداد تجمع کرده و شعارهای ضدآمریکایی سر دادند. یعنی دوباره اجازه دادند بهشون تیر اندازی کنند.

حمله معترضان به ایست بازرسی سفارت آمریکا در بغداد/ تحصن نامحدود مقابل سفارت تا زمان اخراج سفیرصبح امروز (سه‌شنبه) مراسم مردمی در مرکز بغداد برای تشییع پیکر شهدای حشد شعبی که یکشنبه شب در اثر حمله آمریکا به استان الانبار به شهادت رسیدند به حمله به مقر سفارت آمریکا و تحصن نامحدود تبدیل شد و تاکنون شمار زخمی‌ها به ۲۰ تن رسیده است.

ابومهدی المهندس، قیس الخزعلی، حمید الجزائری و چند فرمانده دیگر نیروهای حشد الشعبی در این تجمع حضور یافته و علیرغم ادعاها درباره مسالمت‌آمیز بودن این اعتراضات، چندین فرد مسلح برای ورود به سفارت آمریکا تلاش کرده‌اند.صدها معترض عراقی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند.Aa صدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب الله در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.به گزارش ایلنا به نقل از المیادین،‌ تظاهر کنندگان عراقی مقابل درب اصلی سفارت آمریکا در بغداد تجمع کرده و خواستار تعطیلی این سفارت و اخراج نیروهای آمریکایی از عراق شدند.

تعدادی از عراقی‌های هوادار حشد الشعبی و حزب‌الله عراق روز سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 با در دست داشتن پرچم‌های این دو گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران، به سفارت آمریکا در بغداد حمله کرده و پس از سوزاندن یکی از درب‌های سفارت، وارد حیاط خارجی آن شدند. این افراد در اعتراض به حمله جنگنده‌های آمریکایی به مواضع حزب‌الله در عراق و سوریه تجمع کردند.12. خبرنگار العربیه و الحدث گزارش کرد تجمع‌کنندگان با محکوم کردن حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران اقدام به شکستن دوربین‌های حفاظتی و درب خارجی سفارت کرده و پرچم آمریکا را آتش زدند. این تجمع دو روز پس از حمله هوایی مواضع کتائب حزب الله در سوریه و عراق برگزار می‌شود که در جریان آن دست‌کم ۲۵ نفر کشته شدند. نیروهای امنیتی عراق برای متفرق کردن این افراد اقدام به شلیک گاز اشک‌آورد کردند. معترضان پس از اقامه نماز میت بر افراد کشته شده در حملات هوایی اخیر آمریکا به استان الانبار به سمت سفارت این کشور در منطقه سبز بغداد حرکت کردند. در مقابل تعدادی از تجمع‌کنندگان نیز اقدام به سوزاندن اتاقک‌های نیروهای حفاظت از سفارت آمریکا کردند.

تصاویری از حضور قیس الخزعلی، و هادی العامری، فرماندهان شبه‌نظامیان عصائب اهل الحق و بدر منتشر شده که تجمعات مقابل سفارت آمریکا را مدیریت می‌کنند. به گفته مدیر اداره تحرکات حشدالشعبی عراق بر اثر این حملات 28 عضو حزب‌الله عراق کشته و 55 تن دیگر زخمی شده‌اند. گفته می‌شود تظاهرکنندگان دوربین‌های سفارت را شکسته‌اند. ابومهدی المهندس و حمید الجزائری، فرمانده شبه‌نظامیان خراسانی نیز به تجمعات مقابل سفارت پیوستند. شبکه العهد عراق در کانال تلگرامی خود تصویری از مشارکت فالح الفیاض، رئیس شورای حشد الشعبی نیز منتشر کرد و که در تجمع اعتراضی به آنچه «تجاوز آمریکا» توصیف شده، حضور دارد. شبکه السومریه عراق گزارش کرد گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرده تا زمان بسته شدن سفارت آمریکا یا اخراج سفیر این کشور از بغداد، در مقابل سفارت تحصن خواهد کرد. جعفر الحسینی، سخنگوی این گروه شبه‎نظامی نزدیک به ایران اعلام کرد: «به هیچ وجه قصد ورود یا تعدی به سفارت آمریکا در عراق را نداریم، اما تا زمان بسته شدن سفارت، در آنجا تحصن می‌کنیم.

» شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع جنازه 25 پیکارجوی کشته شده حزب‌الله که در حملات هوایی آمریکا کشته شده‌اند، توانستند بدون هیچ مشکلی از همه موانع منطقه به شدت محافظت شده الخضراء گذشته و به سفارت آمریکا برسند. در مقابل سفارت، نیروهای امنیتی عراق قصد ممانعت از معترضان را داشتند ولی با واکنش خشونت‌بار آنها مواجه شدند. خبرنگار العربیه گزارش کرد که این افراد اقدام به پرتاب سنگ به سوی سفارت آمریکا کردند. همزمان اخباری درباره خروج ماثیو مولر، سفیر آمریکا در عراق از سفارت و انتقال به مقصدی نامعلوم منتشر شد. علیرغم ادعای گردان‌های حزب‌الله عراق درباره نبود هیچ برنامه‌ای برای اشغال سفارت، تصاویر منتشر شده از تجمع‌ها نشان می‌دهد افراد مسلحی در میان تجمع‌کنندگان حضور دارند که برای ورود به سفارت آمریکا در بغداد می‌کوشند.

تعداد تجمع‌کنندگان براساس گزارش‌های شاهدان عینی، صدها نفر برآورد شده است.شبکه السومریه گزارش کرد تجمع‌کنندگان اقدام به برپایی چندین چادر در مقابل سفارت آمریکا کرده‌اند. پس از بالا گرفتن انتقادات از حمله هوایی آمریکا به مواضع حزب‌الله، آمریکا دولت عراق را متهم کرد که اقدامات کافی برای محافظت از منافع آمریکا در این کشور را انجام نمی‌دهد. یک مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا به روزنامه‌نگاران در واشنگتن گفت: «به دولت عراق بارها هشدار دادیم و اطلاعاتی در اختیار آنها قرار دادیم تا آنها مسئولیت خود برای حمایت از ما به عنوان مهمان را انجام دهند.» این مقام آمریکایی تاکید کرد که ارتش آمریکا و دیپلمات‌های این کشور بنا به «دعوت دولت عراق» در این کشور حضور دارند و «وظیفه دولت عراق است که از ما حمایت کند ولی اقدامات مناسب برای این کار را انجام نداد.

» .