تاکید عبدالله و خلیل‌زاد بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان

14/09/1398 11:37 ق.ظ

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان و نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان طی دیداری در کابل بر کاهش خشونت‌ها در این کشور تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان و نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان طی دیداری در کابل بر کاهش خشونت‌ها در این کشور تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان در کاخ سپیدار کابل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش"دفتر ریاست اجرایی افغانستان"٬‌ در این دیدار عبدالله و خلیل‌زاد بر تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار٬ کاهش خشونت‌ها به عنوان پیش‌شرط آغاز مذاکرات با گروه طالبان تاکید کردند.

همچنین طرفین مذاکرات بین‌الافغانی را تنها راه مناسب برای دستیابی به صلح پایدار در افغانستان دانستند. برخی از اعضای ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی، رهبران جهادی و احزاب سیاسی، شخصیت‌های ملی و نمایندگان اقوام در افغانستان و لیزا کورتس مشاور دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در این دیدار حضور یافتند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تاکید اقتصاددان ایتالیایی بر استفاده از امکان سرمایه‌گذاری در ترکیه

تاکید دبیر کل ناتو بر اهمیت اتحاد در این سازمانینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو گفت علی رغم همه اختلافات و تفاوت‌ها به وظیفه اصلی خود جهت حفاظت از یکدیگر ادامه خواهیم داد. - خبرگزاری آناتولی

حمله به کاروان نظامی ترکیه در شمال سوریه چندین کشته بر جای گذاشترسانه‌های دولتی و دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر 2019 گزارش دادند که حمله با یک

افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند🔺افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند ⚡️مقامات افغانستان اعلام کردند افراد مسلح روزچهارشنبه ۱۳ آذرماه در حمله‌ای به یک خودرو در جلال آباد واقع در شرق افغانستان ۶ نفر از جمله رئیس یک سازمان کمک رسانی ژاپنی را کشته‌اند. Ulan bu ülkeye yardım etmek yaramaz 😢 دیروز روحانی(کفتار خاکستری) از خودش برای دیدار از ژاپن دعوت کرد امروز به نهاد خیریه ژاپنی حمله شده شش نفر را کشتند شاید سیگنال باشه که ... مغز بویناک اشرف !به جلال آباد رفت اورا نکشتند اما ریس یکموسسه خیریه جاپانی را با پنج نفر همکارانش کشتند از تمام پلان های ترور ها و کشتن ها مغز بویناک اطلاع دارد او میخواهد وضع افغانستان را بی امنیت نشان بدهدتا عساکر خارجی در افغانستان باشند و اشرف در ارگ دربار و دزدی کند ؟

آلمان: امیدواریم نتیجه انتخابات افغانستان در اسرع وقت اعلام شودوزیر دفاع آلمان در کابل ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در آینده نزدیک اعلام شود. - خبرگزاری آناتولی

حمله مرگبار به خودروی یک موسسه ژاپنی در شرق افغانستانمقام‌های محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند صبح امروز خودروی یک موسسه ژاپنی در شهر جلال آباد هدف حمله مسلحانه قرار گرفته است. گفته شده در این رویداد پنج افغان کشته و یک شهروند ژاپن که رئیس این موسسه است، زخمی شدند. مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان و نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان طی دیداری در کابل بر کاهش خشونت‌ها در این کشور تاکید کردند.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان در کاخ سپیدار کابل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش"دفتر ریاست اجرایی افغانستان"٬‌ در این دیدار عبدالله و خلیل‌زاد بر تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار٬ کاهش خشونت‌ها به عنوان پیش‌شرط آغاز مذاکرات با گروه طالبان تاکید کردند.

همچنین طرفین مذاکرات بین‌الافغانی را تنها راه مناسب برای دستیابی به صلح پایدار در افغانستان دانستند.

برخی از اعضای ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی، رهبران جهادی و احزاب سیاسی، شخصیت‌های ملی و نمایندگان اقوام در افغانستان و لیزا کورتس مشاور دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در این دیدار حضور یافتند.

گفتنی است ترامپ در تاریخ 5 سپتامبر امسال به دلیل حمله تروریستی در کابل که منجر به مرگ 12 تن از جمله یک سرباز آمریکایی شد، مذاکرات با طالبان را متوقف کرد.