تاکید پاپ بر لزوم دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا - BBC News فارسی

06/10/1399 01:47 ق.ظ

تاکید پاپ بر لزوم دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا

پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک از رهبران جهان خواسته است تا دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا را تسهیل کنند. پاپ فرانسیس که جمعه در سالروز میلاد مسیح صحبت می کرد، نسبت به برقراری موانع در برابر درمان کویید-۱۹ هشدار داد. سخنان پاپ فرانسیس یه این نگرانی اشاره داشت که کشورهای ثروتمند در حال خریداری مقادیر زیادی از واکسن های ویروس کرونا هستند و کشورهای فقیر به همین علت از دسترسی به آن محروم شده اند. پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک از رهبران جهان خواسته است تا دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا را تسهیل کنند. پاپ فرانسیس که جمعه در سالروز میلاد مسیح صحبت می کرد، نسبت به برقراری موانع در برابر درمان کویید-۱۹ هشدار داد.

همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا پاپ به جای سخنرانی عمومی سالانه در میدان سن پیتر واتیکان، به صورت آنلاین سخنرانی کند. پاپ در سخنرانی خود گفت: "باشد که پسر خدا روح همکاری بین المللی، به خصوص در زمینه خدمات بهداشتی را در رهبران سیاسی و حاکمان احیا کند تا دسترسی به واکسن ها و درمان تضمین شود."

سخنان پاپ فرانسیس یه این نگرانی اشاره داشت که کشورهای ثروتمند در حال خریداری مقادیر زیادی از واکسن های ویروس کرونا هستند و کشورهای فقیر به همین علت از دسترسی به آن محروم شده اند. به گفته پاپ فرانسیس، بحران بهداشتی حاضر نشان می دهد که نیاز به اتحاد جهانی بیشتر از هر زمان دیگری ضروری است. headtopics.com

یک مقدار از ثروت واتیکان مایه بذاره شاید به آرزوش برسه

واكسن_میسازیم

پاپ در ادامه گفت:‌ "در برابر چالشی که هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد، ما نمی توانیم دیوار بنا کنیم. همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم."

ادامه مطلب:
bbcpersian »

وزیران خارجه آمریکا و تروئیکای اروپا بر لزوم حفظ محدویدت‌های هسته‌ای بر ایران تاکید کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چهارتا عمله آمریکا یک گوهی خورده اند آخر هر کدام از این کشورها که ده ها پایگاه نظامی آمریکا در آنها مستقر است و دولتشان را آمریکا تعیین مکند که کشور نیستند مستمره هستند و دولتشان عمله آمریکاست قيافه ها رو خداوكيلي غلط کردند! کلاهبرداری کافی است ایران هرگز دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیست خجالت بکشید کلاهبردارها! و بجای سخنان صد من یک غاز،تحریم های غیر قانونی و ناجوانمردانه را از سر مردم ایران بردارید شما مرام ندارید برای اینکه ریاکارید و بقول خود وفا نمی کنید

تاکید انجمن ایمونولوژی ایران بر لزوم 'خرید فوری' واکسن کرونا | DW | 02.01.2021انجمن ایمونولوژی ایران هشدار داده که هر گونه تاخیر در خرید واکسن کرونا موجب بروز 'خسارات جبران‌ناپذیر' می‌شود. یکی از مسئولان یک روز پیش از آن گفته بود ایران برای خرید واکسن اقدام کرده اما زمان دریافت آن هنوز مشخص نیست. کیرشونیم لعنت بر کرونا و این واکسن ایرانی و خارجی اش که این وضعیت را برای ما بوجود آورده

تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم تحقیقات درباره جنایت اخیر اسرائیل علیه فلسطینیان

تاکید اسپانیا بر لزوم عضویت ترکیه در اتحادیه اروپاوزیر امور خارجه اسپانیا گفت ترکیه برای اتحادیه اروپا یک همسایه عادی نیست و باید دستورکار مثبتی برای حل اختلاف میان ترکیه با این نهاد یافت. - خبرگزاری آناتولی باید که ترکیه در اتحادیه اروپا جای بریتانیا را پر کند

آمریکا بر لزوم حل مساله هسته‌ای ایران از طریق مذاکره تاکید کردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با ابراز نگرانی از اینکه ایران از تعهدات برجامی خود فاصله گرفته، بر لزوم حل مساله هسته‌ای ایران از طریق گفت‌وگو تاکید کرد. دردو بلای ترامپ تو سرتون دیدس های ترسو اگه میترسید گوه خوردید اومدید بجا این کسه شرا های دوهزاری که خودتم میدونی لاجرزم نمیخوره از مردم حمایت کنید اشغالا اظهار عجز پیش ستمگر ز ابلهی ست! اشک کباب موجب دود آتش است... آنقدر دولت اشغالگر کاخ سفید به آخوندها رو بدهد آنقدر پاچه مالی آخوندها را بکنند تا آخوندها پررو تر شده و مرتب پیشروی کنند! خاک عالم بر سر آن سیاستمدار آمریکایی که حاضر است با اما التروریست جهانی مذاکره و صلح کند!!!

همه گیری ویروس کرونا باعث شد سخنرانی پاپ به صورت آنلاین انجام شود

پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک از رهبران جهان خواسته است تا دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا را تسهیل کنند.

پاپ فرانسیس که جمعه در سالروز میلاد مسیح صحبت می کرد، نسبت به برقراری موانع در برابر درمان کویید-۱۹ هشدار داد.

همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا پاپ به جای سخنرانی عمومی سالانه در میدان سن پیتر واتیکان، به صورت آنلاین سخنرانی کند.

پاپ در سخنرانی خود گفت: "باشد که پسر خدا روح همکاری بین المللی، به خصوص در زمینه خدمات بهداشتی را در رهبران سیاسی و حاکمان احیا کند تا دسترسی به واکسن ها و درمان تضمین شود."

سخنان پاپ فرانسیس یه این نگرانی اشاره داشت که کشورهای ثروتمند در حال خریداری مقادیر زیادی از واکسن های ویروس کرونا هستند و کشورهای فقیر به همین علت از دسترسی به آن محروم شده اند.

به گفته پاپ فرانسیس، بحران بهداشتی حاضر نشان می دهد که نیاز به اتحاد جهانی بیشتر از هر زمان دیگری ضروری است.

پاپ در ادامه گفت:‌ "در برابر چالشی که هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد، ما نمی توانیم دیوار بنا کنیم. همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم."

پاپ فرانسیس همچنین خواهان توجه به قربانیان همه گیری ویروس کرونا از جمله زنان قربانی خشونت خانگی به خاطر شرایط قرنطینه شد.

پاپ همچنین برای صلح و آرامش در سوریه، یمن، لیبی، قره باغ، سودان جنوبی، نیجریه، کامرون و عراق دعا کرد.ن