تاکید وزیر خارجه مالزی بر توافق تجارت آزاد با ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تاکید وزیر خارجه مالزی بر توافق تجارت آزاد با ترکیه وزیر خارجه مالزی بر تقویت مناسبات با ترکیه به ويژه در خصوص تجارت آزاد تاکید کرد.

آنکارا/خبرگزاری آناتولی

سيف الدين عبدالله، وزير امور خارجه مالزی که به آنکارا سفر کرده، امروز دوشنبه در یک نشست مشترک با مولود چاووش‌اوغلو، همتای ترکیه‌ای خود با بيان اينكه در مورد موضوعات مختلف از جمله همكاری‌های اقتصادی، افزايش مبادلات تجاری بين دو كشور و تكميل و امضای سريع معاهده تجارت آزاد گفت و گو كردند، افزود: «شركت‌های دو کشور درصدد افزایش سرمايه‌گذاری‌های خود هستند. به‌ویژه شركت‌های تركيه‌ای فعال در صنايع دفاعی در بسياری از مناقصات ما شركت و برخی را برنده شده‌اند».

سیف الدین همچنین با تاکید بر اینکه مالزی به ترکیه به عنوان یک کشور برادر نگاه می‌کند، تصریح کرد: «ما از نزدیک رهبری اردوغان را در داخل امت اسلامی دنبال می‌کنیم. ترکیه واقعا نوعی رهبری را بر عهده داشته و فکر می‌کنم مسلمانان باید با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند. البته بسترهای رسمی مانند سازمان همکاری اسلامی نیز برای این همکاری وجود دارد. ترکیه در این بسترها نیز بسیار محبوب بوده و نقش اصلی را در موضوعاتی مانند افغانستان و فلسطین ایفا می‌کند».

وی با اشاره به اینکه یک سازمان غیردولتی دفتر خود را در کابل پایتخت افغانستان افتتاح کرده، گفت: «ما آماده همکاری بسیار نزدیک با سازمان‌های ترکیه به‌ویژه در بازسازی افغانستان هستیم.سیف الدین افزود که ترکیه و مالزی برای حمایت از افغانستان و افغان‌ها به عنوان دو کشور برادر کارهای زیادی باید انجام دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه عربستان سعودی: افغانستان با یک بحران انسانی جدی مواجه استوزیر امور خارجه عربستان سعودی اظهار داشت که مردم افغانستان با یک بحران انسانی جدی مواجه هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار وزیر خارجه پاکستان به وخامت اوضاع در افغانستانشاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان از وخامت اوضاع انسانی در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی نیز بر حمایت از مردم این -میخواهدافکار عمومی را از روی پرونده_اتمی آخوندهای ایران منحرف کند. -اوضاع افغانستان رامگر پاکستان و قطر با دلارهای سري ایران ، به این نقطه نرساندند؟، پس دیگر وزیرخارجه پاکستان به چه کسی داردمیگویدکه وضعیت افغانستان وخیم است؟ -پاکستان نگفت که آخوندهای ایران چه نقشی داشتند..
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تاکید چاووش‌اوغلو به اهمیت کمک‌های بشردوستانه به افغانستانتاکید چاووش‌اوغلو به اهمیت کمک‌های بشردوستانه به افغانستان وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که بحران انسانی در افغانستان افزایش یافته و کمک‌های بشردوستانه به این کشور باید بدون وقفه انجام شود.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید چاووش‌اوغلو بر حمایت سازمان همکاری اسلامی از افغانستانوزیر امور خارجه ترکیه بر لزوم حمایت کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از افغانستان و جلوگیری از فروپاشی اقتصاد این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مردم فلسطین و آزادی قدس تاکید کرددر دیدار با وزیر خارجه فلسطین امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مردم فلسطین و آزادی قدس تاکید کرد امیر عبداللهیان: اول ثابت کن ایرانی هستی خیلی دلت فلسطین رو می خواد تو با خانواده ات از ایران گورتو گم کن برو فلسطین از ارث پدری ات هر غلطی برای فلسطین کن باشه ببخشید به ایسنا بی ادبی نوشتم چون دیدم برای عبداللهیان خلایق هر چه لایق اش بود نثار اش کردم به ایسنا نگفتم امیر عبداللهیان: اول از خودت خانواده ات اجدادت بگو که قبل انقلاب در کجای جایگاه بودید از خودت بگو تا همه بدانند که فقیر بیچاره درمانده گدا گشنه بدبخت بودید ایرانی هم نیستید دین هم ندارید خداوند هم نمی دانید کیست چیست شماها نسل های مغول های چینی های وحشی ها هستید ایسنا عذر می خوام با شماها نبودم باید بگم تا دیگران که میان خودی نشان بدن بدانند مانند عبداللهیان خانواده هاشون جهان منطقه فلسطین همه گدا گشنه ها بدبخت ها بیچاره گان ایران و ایرانی ها هستند ایران ارباب سرور جهان منطقه رژیم ایران است همین بس برای عبداللهیان بفهم نادان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید پاکستان بر لزوم اقدامات ملموس برای صلح و ثبات افغانستانوزیر امور خارجه پاکستان بر لزوم انجام اقدامات ملموس و به‌موقع برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »