تاکید رئیس پارلمان لیبی: دولتی جدید از ایالت‌های سه‌گانه تشکیل خواهیم داد

25/09/1398 06:01 ق.ظ

تاکید رئیس پارلمان لیبی: دولتی جدید از ایالت‌های سه‌گانه تشکیل خواهیم داد العربية

عقیله صالح رئیس پارلمان لیبی شامگاه یکشنبه 15 دسامبر 2019 ضمن ابراز مخالفت با دخالت‌های خارجی در عقیله صالح در یک سخنرانی تلویزیونی ضبط شده از ساکنان طرابلس پایتخت لیبی خواست تا در کنار ارتش ملی این کشور به فرماندهی ژنرال حفتر قرار گیرند.

عقیله صالح در این سنخرانی ضمن اشاره به اینکه قانون اساسی جدیدی برای لیبی تهیه و انتخابات عمومی در این کشور برگزار خواهد شد، گفت دولتی جدید شامل ایالت‌های سه‌گانه تشکیل خواهیم داد.

رئیس پارلمان لیبی همچنین ضمن تاکید مخالفت خود با دخالت‌های بیگانه در امور کشورش از کشورهای(عربی) برادر خواست تا از ارتش ملی لیبی و پارلمان منتخب این کشور حمایت کنند. رئیس مجلس نمایندگان لیبی یکشنبه پیش از این در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواست تا یادداشت تفاهم امضا شده میان دولت الوفاق به ریاست فایز السراج و ترکیه را به رسمیت نشناسد.

شبکه «لیبیا» به نقل از عقیله صالح بیان کرد که گفته «دوره دولت الوفاق از مدت ها پیش پایان یافته است و دیگر قادر به امضای معاهدات و ایجاد تعهدهای الزامآور بین‌المللی برای لیبی نیست». رئیس پارلمان لیبی یادداشت تفاهم به امضا رسیده اخیر میان دولت الوفاق و ترکیه را باطل اعلام کرد و گفت این یادداشت تفاهم با توجه به عدم تکمیل روند قانونی اجرایی نخواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دیدار وزیر امور خارجه ترکیه با رئیس دولت وفاق ملی لیبی

دیدار وزیر دفاع ترکیه با رئیس دولت وفاق ملی لیبیخلوصی آکار و فایز السراج طی دیداری در دوحه به گفت‌وگو پیرامون توافق‌نامه تعیین حوزه صلاحیت دریایی ترکیه و لیبی و همکاری نظامی پرداختند

جایزه بین‌المللی کارل به کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی اهدا می‌شود | DW | 14.12.2019کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری آلمانی‌تبار رومانی سال آینده جایزه بین‌المللی کارل شهر آخن آلمان را دریافت خواهد کرد. این جایزه به یوهانیس به دلیل 'مبارزه برای ارزش‌های اروپایی' اعطا می‌شود.

عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق سودان به دو سال حبس محکوم شد | DW | 14.12.2019عمرالبشیر، رئیس جمهوری سابق سودان که ۳۰ سال با سرکوب و خشونت حکومت کرده بود، در آوریل ۲۰۱۸ بعد از اعتراضات مردمی توسط نظامیان برکنار شد. حال دادگاهی در خارطوم او را به اتهام فساد و پولشویی به دو سال حبس محکوم کرده است. 👑 جاوید شاه 👑 خامنه ای هم این روز را خواهد دید البته در کنار بقیه ی سران نظام پس کی نوبت ایران میشه

سفر رئیس مجلس ایران به ترکیهعلی لاریجانی، رئیس مجلس ایران برای شرکت در دوازدهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی به شهر آنتالیای ترکیه آمد. - خبرگزاری آناتولی

اختصاص ماهانه ۴۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای به صیادان/ رئیس اتحادیه صیادی: یک پنجم نیاز صیادان هم تامین نمی‌شود!درحالیکه منابع خبری به نقل از مسئولان محلی اعلام کرده‌اند برای هر قایق صیادی ۴۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای در نظر گرفته شده، رئیس اتحادیه صیادی کل کشور این سهمیه را بسیار کم می‌داند.

امور داخلی کشورش بر تشکیل دولتی جدید شامل ایالت‌های سه‌گانه این کشور تاکید کرد.

عقیله صالح در یک سخنرانی تلویزیونی ضبط شده از ساکنان طرابلس پایتخت لیبی خواست تا در کنار ارتش ملی این کشور به فرماندهی ژنرال حفتر قرار گیرند.

عقیله صالح در این سنخرانی ضمن اشاره به اینکه قانون اساسی جدیدی برای لیبی تهیه و انتخابات عمومی در این کشور برگزار خواهد شد، گفت دولتی جدید شامل ایالت‌های سه‌گانه تشکیل خواهیم داد.

رئیس پارلمان لیبی همچنین ضمن تاکید مخالفت خود با دخالت‌های بیگانه در امور کشورش از کشورهای(عربی) برادر خواست تا از ارتش ملی لیبی و پارلمان منتخب این کشور حمایت کنند.

رئیس مجلس نمایندگان لیبی یکشنبه پیش از این در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواست تا یادداشت تفاهم امضا شده میان دولت الوفاق به ریاست فایز السراج و ترکیه را به رسمیت نشناسد.

شبکه «لیبیا» به نقل از عقیله صالح بیان کرد که گفته «دوره دولت الوفاق از مدت ها پیش پایان یافته است و دیگر قادر به امضای معاهدات و ایجاد تعهدهای الزامآور بین‌المللی برای لیبی نیست».

رئیس پارلمان لیبی یادداشت تفاهم به امضا رسیده اخیر میان دولت الوفاق و ترکیه را باطل اعلام کرد و گفت این یادداشت تفاهم با توجه به عدم تکمیل روند قانونی اجرایی نخواهد شد.

شایان ذکر است که یادداشت تفاهم میان دولت الوفاق لیبی و ترکیه علاوه بر نقض قانون دریاها به تایید شورای نمایندگان لیبی نرسیده است.

ترکیه اواخر ماه گذشته توافق امنیتی و نظامی گسترده‌ای را با دولت الوفاق لیبی به امضا رساند و دو طرف به طور جداگانه یادداشت تفاهی را درباره مرزهای دریایی امضا کردند که از سوی تعدادی از کشورها از جمله مصر و یونان به عنوان نقض قانون بینالملل شناخته شد.

برغم اینکه توافق دریایی به سازمان ملل متحد ارسال شده تا درباره آن موافقت شود، توافق نظامی اما به پارلمان ترکیه ارجاع داده شده است.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز یکشنبه درباره توافق نظامی میان ترکیه و دولت الوفاق لیبی اعلام کرد که « پارلمان پس از تصویب آن را اجرایی خواهد کرد».