تاجیکستان صادرات برقش را به افغانستان ۹۰ درصد کاهش داد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شرکت برق افغانستان می‌گوید کشور تاجیکستان به دلیل کمبود آب، صادرات برقش به این کشور را از ۳۵۰ مگاوات به ۴۰ مگاوات کاهش داده است. از این برق وارداتی ۱۲ ولایت بهره مند می‌شدند. شرکت برق برای حل مشکل این کمبود با کشور ازبکستان برای صادر کردن ۲۰۰ مگاوات برق بیشتر به افغانستان به تفاهم رسیده است.

شرکت برق افغانستان اعلام کرده که تاجیکستان به دلیل کمبود آب، صادرات برقش را به این کشور را کاهش داده است.

به گفته او، برای حل این مشکل شرکت برق افغانستان در ظرف کمتر از دو ساعت با کشور ازبکستان به تفاهم رسید تا ۲۰۰ مگاوات برق از آن کشور وارد کند. آقای توحیدی می‌گوید گفت‌وگوها برای بیشتر کردن این برق وارداتی نیز ادامه دارد.شرکت برشنا در حالی از به میان آمدن مشکل کاهش صادرات برق تاجکستان به افغانستان صبح امروز خبر داد که در چند روز گذشته بسیاری از شهروندان کابل از نبود برق برای ساعات طولانی شاکی اند.پرچوی/نوبتی شدن برق برای شهروندان کابل مشکل ساز شده است.

چهار درصد از تولید داخلی از طریق نیروگاه حرارتی و انرژی تجدیدپذیر و بقیه نیز در نیروگاه های آبی تولید می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجلس یازدهم به جای فحاشی به مجلس قبل از عملکرد خود دفاع کند/ برخی نمایندگان به جای ارائه راهکار برای مشکلات کشور از توهین به گذشتگان لذت می‌برندکنشگر سیاسی اصولگرا با اشاره به الفاظی که نمایندگان مجلس یازدهم برای مجلس دهم به کار می‌برند، تاکید کرد: مجلس یازدهم به جای فحاشی به مجلس قبل باید از عملکرد خودش دفاع کند اما به جای ارائه راهکار برای مشکلات کشور از توهین به مجلس دهم لذت می‌برد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جان باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیدتهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در نقاط مختلف کشورسازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از امروز تا پنجشنبه (۶ تا ۹ مردادماه) هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معاون وزیر بهداشت ایران: وضعیت اصلا خوب نیست؛ تهران منبع پخش بیماری به کل کشور استهشدارهای مقامات بهداشتی ایران نسبت به گسترش مجدد ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد و امروز ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران گفته است که 'تقریبا کل کشور وضعیت قرمز دارد' و 'وضعیت اصلا خوب نیست' و تهران را منبع پخش کرونا در کل کشور خواند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: قله دماوند متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری استپیرو انتشار خبری مبنی بر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تکذیب این خبر گفت: قله دماوند و کوهپایه‌ای که با حضور هیات ویژه در مورد آن سند صادر و در سامانه کاداستر ثبت گردیده، متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و مالکیت آن نیز تثبیت شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »