تأثیر واکسیناسیون کرونا بر عادت ماهانه 'اندک است' | DW | 27.01.2022

07/11/1400 05:59:00 ب.ظ

بررسی‌های مطالعاتی در آمریکا و نروژ نشان می‌دهد واکسیناسیون کرونا می‌تواند بر عادت ماهانه زنان تأثیر بگذارد. اما طبق نتایج این پژوهش‌ها، این تأثیرات کم و موقت‌ است.

بررسی‌های مطالعاتی در آمریکا و نروژ نشان می‌دهد واکسیناسیون کرونا می‌تواند بر عادت ماهانه زنان تأثیر بگذارد. اما طبق نتایج این پژوهش‌ها، این تأثیرات کم و موقت‌ است. نتایج این پژوهش‌ها در مجله تخصصی BMJ منتشر شده است.

در مطالعاتی که در آمریکا انجام شده عادت ماهانه هزاران زن در شش چرخه با استفاده از یک اپلیکیشن خاص زیر نظر گرفته شده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

۲هزار و ۴۰۰ نفر از حدود ۴هزار داوطلب در این بررسی تحقیقاتی علیه کرونا واکسینه شده و بقیه واکسن دریافت نکردند. دوز اول تأثیری بر سیر عادت ماهانه نداشت. اما بعد از تزریق دوز دوم این دوره پریودیک به طور متوسط یک روز دیرتر شروع شد.

به‌ویژه در ۳۵۸ زنی که هر دو واکسن را در طول یک چرخه قاعدگی دریافت کرده بودند این تأخیر مشهود بود. در مورد اکثر این زنان عادت ماهانه دو روز دیرکرد داشت. در ۱۱ درصد از افراد این گروه نیز تأخیر قاعدگی بیش از این بود. headtopics.com

__shakiba_ مال واكسنه 😂😂

در تمامی این زنان عادت ماهانه بعد از دو چرخه به حال عادی برگشت. مطالعه مشابه در نروژ در یک بررسی پژوهشی دیگر در نروژ نیز از ۵هزار و ۶۸۸ زن در مورد تغییراتی که احتمالا بعد یا قبل از واکسیناسیون حس کرده‌اند پرسش شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تأثیر ۶۰ درصدی معدل سال‌های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دانش‌آموزان در کنکوردر جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت الله رئیسی مصوب شد: تأثیر ۶۰ درصدی معدل سال‌های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم دانش‌آموزان در کنکور پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در روسیه پشت کنکوری ها چطور؟

تصاویر «اغراق شده» یاسر عرفات از موزه این رهبر فقید فلسطینی حذف شدتصاویری از صورت رهبر فقید فلسطینی که در موزه او در رام‌الله به نمایش گذاشته بود، انتقادات و واکنش‌های گسترده‌ای را در فضای مجازی فلسطینی‌ها پدید آورده بود. یک سوال از شما کلمه ((فقید)) رو خودتون عمدا بکار بردید یا از زبان اونا گفتید ؟! عرفات در تاریخ نام ماند.

هشدار آمریکا به بلاروس درباره حمله به اوکراین از خاک این کشور | DW | 26.01.2022دولت آمریکا به بلاروس هشدار داد که در صورت کمک به روسیه در حمله به اوکراین، اقدامات تلافی جویانه‌ای انجام خواهد داد. بلاروس و روسیه سرگرم برگزاری مانور مشترک نظامی هستند.

آمار ابتلای روزانه به کرونا در آلمان به۲۰۰هزار نفر رسید | DW | 27.01.2022درست دو سال بعد از شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در موسسه‌ای در مونیخ آلمان، آمار مبتلایان جدید به این ویروس در این کشور به بیش از ۲۰۰هزار تن رسیده است.

جیک سالیوان: در صورت شکست مذاکره با ایران گزینه‌های دیگر آماده است | DW | 27.01.2022مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل در یک جلسه ویدیویی درباره روند مذاکرات بازگشت به برجام گفت و گو کردند. سالیوان در این دیدار تاکید کرد در همکاری با اسرائیل استفاده از گزینه‌های دیگر علیه ایران ممکن است. گزینه دیگر اینست که در برابر اراده ملت ایران سر تسلیم فرود آورید. موووز🍌🍌

وکیل علی یونسی: موکلم با یک قاچاقچی در سلول بند ۲۰۹ است | DW | 27.01.2022مصطفی نیلی، وکیل علی یونسی، دانشجوی نخبه زندانی به امتداد نیوز گفت موکلش به همراه یک قاچاقچی مواد مخدر و یک متهم به فساد مالی در یک سلول نگهداری می‌شود.