بی‌خبری از وضعیت پدر پویا بختیاری؛ بازداشت چند ساعته‌ خانواده معترض او

07/06/1399 05:43:00 ب.ظ

بی‌خبری از وضعیت پدر پویا_بختیاری؛ بازداشت چند ساعته‌ خانواده معترض او مهرداد بختیاری به صدای آمریکا گفت،‌ در این بازداشت ماموران امنیتی حتی به مادر ۸۰ ساله آقای بختیاری نیز رحم نکرده و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مهرداد بختیاری به صدای آمریکا گفت،‌ در این بازداشت ماموران امنیتی حتی به مادر ۸۰ ساله آقای بختیاری نیز رحم نکرده و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

به گفته آقای بختیاری پس از چهار ساعت بازداشت و بازجویی از اعضای خانواده و متهم کردن آنها به «تشویش اذهان عمومی» همه افراد خانواده بدون تودیع وثیقه و یا تعهد آزاد شده‌اند.

این اولین بار نیست که برخی از اعضای خانواده پویا بختیاری از جان‌باختگاه اعتراضات آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شوند، پیشتر برخی اعضای این خانواده در آستانه چهلم جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

افزایش فشار‌های امنیتی بر خانواده جانباختگان اعتراضات؛ از بازداشت خانواده پویا بختیاری تا ضبط مدارک خواهر مصطفی کریم بیگی افزایش فشار‌های امنیتی بر خانواده جانباختگان اعتراضات؛ از بازداشت خانواده پویا بختیاری تا ضبط مدارک خواهر مصطفی کریم بیگی headtopics.com

پویا بختیاری از جان باختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ در ایران است. او در دومین روز اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به همراه دیگر اعضای خانواده خود به راهپیمایی رفته بود که هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

حمایت از تولید و اشتغال بخش مهمی از نقشه راه فصل هشتم تدبیر استرئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید عزم قطعی دارد که با حداکثر استفاده از فرصت یکساله پیش‌رو، با همکاری فعالان اقتصادی بخش خصوصی و اقتصاددانان کشور و با اجرای نقشه راه اقتصادی دولت، هدف تامین ثبات در اقتصاد را تحقق بخشد.

تداوم وضعیت قرمز کرونا در استان مازندران/شناگاه‌ها تعطیل استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با تاکید براینکه این استان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: در شرایط و ایام عزاداری امام حسین (ع) و همچنان با توجه به شرایط قرمز در استان بسیاری از خدمات عمومی از جمله اقامتگاه ها، تفرج گاهها و مواردی از این قبیل نیز به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا تعطیل شده است.

وضعیت در رامسر فراتر از قرمز/ ۸۳۳ بیمار کرونایی در مازندران بستری هستندبا وجود آنکه مسئولان ستاد استانی مقابله با کرونا معتقد هستند میزان مرگ و میر در مازندران در موج دوم شیوع ویروس کرونا حدود ۲ درصد کاهش یافت اما وضعیت بسیاری از شهرستان ها این استان قرمز است و این وضعیت در برخی شهرستان ها همانند رامسر از قرمز نیز فراتر رفته است.

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است

وزیر خارجه فرانسه: لبنان بدون اصلاحات ممکن است از بین برودرئیس‌جمهوری فرانسه با ارسال طرحی به مقامات لبنان، اصلاحات سیاسی و اقتصادی لازم برای دریافت اختصاص کمک‌های خارجی به این کشور را تشریح کرد.

آیا تامین جهیزیه برای ازدواج از سوی خانواده زن اجباری است؟