به شهر مرکبات سفر کنید و طعم طبیعت را بچشید

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

در پاییز و زمستان به شهر مرکبات سفر کنید و طعم طبیعت را در قائم‌شهر مزه کنید.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ناصرالدین‌شاه نیز در سفرنامه خود درباره قائم‌شهر نوشته است: بالای تپه متن‌کلا به ناهار افتادیم بسیار جای خوبی است. امروز کوه دماوند و کّل کوه‌های برف‌دار لاریجان و نوا و کجور - نور همه پیداست بسیار بسیار با صفاست. از این تپّه ده واس‌کس پیداست خانه‌های سفالی تک‌تک درخت‌های مرکبات جنگل خیلی خوب و با صفا می‌نمود. از متن‌کلا رفتم لیون پسرهای عبّاسخان بیگلربیگی آمدند به قدر ده نفر بودند.

قرار دارد، ببینید. درختان قدیمی سر به فلک کشیده، سر سبز و سرزنده در کنار دریاچه نظامی منظره‌ای سحرانگیز ایجاد کرده‌اند که محو آن خواهید شد. قائم‌شهر را شهر مرکبات هم می‌نامند و در هر گوشه و کنار شهر چشم بدوانید با درختان پرتقال و لیمو روبه رو می‌شوید و فقط کافی است دستتان را دراز کنید تا بتوانید یکی از این میوه‌های پرآب و شیرین را بچینید. حتا بیشترین حجم تولید مرکبات کشور در استان مازندران مربوط به قائم‌شهر است.می‌شود. جشنواره‌ای که فقط محلی برای ارائه محصولات و مرکبات محلی نیست بلکه تورهایی طراحی شده که گردشگران بتوانند با حضور در باغ‌ها و در میان درختان، خودشان میوه بچینند و عطر پرتقال، لیمو و نارنگی را پای درخت حس کنند.

در جشنواره مرکبات قائم‌شهر علاوه بر آشنایی با فرصت‌های کشاورزی منطقه، با فرهنگ و آداب و رسوم مردم نیز آشنا خواهید شد. ضمن آنکه محصولات محلی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و می‌توانید در کنار سایر اقوام به نظاره موسیقی سنتی و روش پخت نان محلی و... بنشینید.فسنجان و مرغ ترش گرفته تا ناردونی، مالابیج، بشته واش و اکبرجوجهسوغات از شکر قرمز تا پنجه کشنیز تولید می‌شود که معمولان مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد.

تندیر نان، سوهان کنجد، برنجک، پیس گندله، کوماج، نان قالاچ، پشت زیک، برنجک (بهار دونه)، نان محلی مانند پنجه کشاگر دوست داشته باشید از صنایع‌دستی محلی نیز خریداری کنید بهتر است بدانید که بیش از ۲۵ نوعدر قائم‌شهر تولید می‌شود که معروف‌ترین آن گره چینی است. البته انواع بافته‌های داری مانند گلیم و جاجیم و البته سفال و چرم نیز از دیگر صنایع‌دستی قائم‌شهر است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رحمتی: به AFC اطلاعات غلط داده‌اند/ تا ظهر به استقلال وقت می‌دهم مشکلم را حل کند!رحمتی: *به AFC اطلاعات غلط داده‌اند *تا ظهر به استقلال وقت می‌دهم مشکلم را حل کند! مهدی رحمتی با انتشار نامه‌ای در صفحه مجازی خود اعلام کرد که اموالش توقیف شده و به خاطر استقلال ممنوع المعامله است. او مدیران این باشگاه را تهدید به شکایت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسیدپیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

3 شهر جدید به طرح ملی مسکن تهران اضافه شد/ ثبت‌نام مجدد در زنجان- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون وزیر راه: ‌ اسلامشهر، شهریار و دماوند از جمله شهرهایی هستند که توانستیم برای طرح ملی مسکن تامین زمین را انجام دهیم ثبت‌نام مجدد طرح_ملی_مسکن به تامین زمین بستگی دارد این قابلیت به خصوص در زنجان وجود دارد اینکه دولت اعلام کند که قرار است 400 هزار واحد, آن هم ظرف 2 سال ساخته شود به هیچ وجه رافع نیازهای کشور نیست. ما سالی 8-- هزار واحد مسکونی جدید نیاز داریم.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سیل مهاجرت طبقه متوسط ایران به ترکیهدر سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۰ هزار ایرانی به این کشور همسایه گریخته‌اند. بخش عمده‌ای از این گروه مهاجران تحصیل کرده و کارآفرینان سکولار بوده‌اند که ترکیه را مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری همچنین فرار از قوانین سخت اسلامی می‌دیدند. خوش به حالشون ره میخانه و مسجد کدام است که هر دو بر من مسکین حرام است قدرت خدا نه توان وایسادن تو ایران عزیزرو دارم نه پای رفتن به ترکیه نازنین:))) کاش به جا ترکیه آمریکا همسایه ما بود.معرکه بود.دیگه نمیرفتیم ترکیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسابقه بابانوئل‌ها در پاریس برای کمک به کودکان بیمارامسال پول حاصل از برگزاری این مسابقه که ۱۱ هزار یورو بود، به چهار موسسۀ حامی کودکان مبتلا به سرطان اهدا شد. 🌸💙💛🌼💜💚🦋🤗😇🌞🌛
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرقد یک «امامزاده» در ایران به آتش کشیده شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »