به رغم میل باطنی با ورزش قهرمانی در ایران خداحافظی می‌کنم

23/02/2020 12:49:00 ب.ظ

🔻#زینب_موسوی، یخ‌نورد تیم ملی، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین:به رغم میل باطنی با #ورزش_قهرمانی در ایران خداحافظی می‌کنم/جایی که قدر زحماتم را ندانند، نمی‌مانم این گفت‌وگو را #اینجا_بخوانیم👇

زینب_موسوی, اعتمادآنلاین

🔻 زینب_موسوی ، یخ‌نورد تیم ملی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :به رغم میل باطنی با ورزش_قهرمانی در ایران خداحافظی می‌کنم/جایی که قدر زحماتم را ندانند، نمی‌مانم این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم 👇

زینب کبری موسوی گفت: احساس می‌کنم طی پنج سال حضور در تیم ملی تلاش‌ها و زحماتی که برای این رشته کشیدم دیده نشد و برایش ارزش قائل نشدند. به همین دلیل ترجیح می‌دهم در جایی که برای زحمات و تلاشم ارزش قائل نمی‌شوند حضور نداشته باشم.

زینب کبری موسوی یخ‌نورد و سنگ‌نورد ایرانی از ورزش قهرمانی کناره‌گیری کرد. او در همین رابطه گفته است: به دلیل مسائلی که در حوزه یخ‌نوردی اتفاق افتاد تصمیم گرفتم ورزش قهرمانی را ترک کنم. احساس می‌کنم طی پنج سال حضور در تیم ملی تلاش‌ها و زحماتی که برای این رشته کشیدم دیده نشد و برایش ارزش قائل نشدند. به همین دلیل ترجیح می‌دهم در جایی که برای زحمات و تلاشم ارزش قائل نمی‌شوند حضور نداشته باشم.

اعتمادآنلاین|‌زینب کبری موسوی یخ‌نورد و سنگ‌نورد ایرانی از ورزش قهرمانی کناره‌گیری کرد. او دلایل کناره‌گیری‌اش را بی‌توجهی به تلاش و زحماتش در رشته یخ‌نوردی و فشارهایی که در دوران ورزش حرفه‌ای متحمل شده عنوان کرد. موسوی که متولد سال 1370 است رشته سنگ‌نوردی را از 19 سالگی شروع کرد. او در سال 1393 به صورت حرفه‌ای در زمینه درای تولینگ به ورزش قهرمانی پرداخت. در سال 1395 توانست جزو 10 ورزشکار برتر رنکینگ مسابقات جهانی سرعت (یخ‌نوردی) جای گیرد و نایب‌قهرمانی آسیا را به دست آورد. در سال 1396 توانست نقره و برنز قهرمانی تیمی جهان در کشور فرانسه را به دست آورد. در سال 97 نیز زینب موسوی با مقام نایب‌قهرمانی تیمی مسابقات کمباین یخ‌نوردی به کار خود پایان داد.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

زنده باشی

افزایش شمار مبتلایان به کرونا؛ دست‌کم ۱۸ نفر در ایران و ۷۶ هزار مورد در چیندر حالی که چین روز شنبه از کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا در داخل سرزمین خود خبر داد، گزارش‌های بین‌المللی حاکی از افزایش سرعت شیوع این ویروس در سطح جهانی و افزایش شمار عفونت‌ها در دیگر کشورها از جمله ایران است.

آمریکا: با طالبان در مورد کاهش خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایموزیر امور خارجه آمریکا: پس از چندین دهه درگیری، ما با طالبان در مورد کاهش قابل توجه خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایم. این گامی مهم در مسیری طولانی برای صلح است و من از همه افغان‌ها می‌خواهم که از این فرصت استفاده کنند.

شیوع کرونا در جهان؛ شناسایی سه نفر مشکوک به «کووید-۱۹» در افغانستانکرۀ جنوبی روز یکشنبه مرگ چهارمین فرد مبتلا به «کووید-۱۹»را گزارش داد. شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در این کشور نیز به ۵۵۶ نفر رسید. در ایتالیا شمار مبتلایان به ۱۱۷ نفر رسید.

شاهد عینی: وضعیت رسیدگی به موارد مشکوک به کرونا در ایراناز مخاطبان در کانال تلگرام پرسیده‌ایم که از مشاهدات و تجربیات خود در ارتباط با شیوع کرونا در ایران به ما بگویند

توصیه ترکی فیصل به ایران: به شریکی سازنده در منطقه تبدیل شویدترکی فیصل یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان و رییس سابق سازمان اطلاعات این کشور در گفت‌وگو با یورونیوز از ایران خواست به یک شریک سازنده در منطقه تبدیل شود. توصيه بنده به ترکی_فیصل! شما گُ زيادى نخور و آدم باش و از پاچه_خورى دست بردار و به فكر مردم خودت باش مثلا به کشورهای همسایه‌مون حمله نکنیم؟ ما شریک دزد نمیشیم. نه_مرسی

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به 76288 نفر رسید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimتعداد مبتلایان به کرونا در جهان به ۷۶۲۸۸ نفر رسید کرونا در ایتالیا هم قربانی گرفت رئیس جمهور الجزایر: سوریه باید به اتحادیه عرب بازگردد

/ تمام زندگی شعارم عشق و عدالت و انسانیت بوده/ حس کردم ورزش قهرمانی مرا از این اخلاقیات دور کرده/ جایی که قدر زحماتم را ندانند، نمی‌مانم زینب کبری موسوی یخ‌نورد و سنگ‌نورد ایرانی از ورزش قهرمانی کناره‌گیری کرد.بنا بر اعلام مقامات چین، تا پایان روز جمعه ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» در این کشور به ثبت رسیده است؛ این در حالیست که یک روز پیش از آن شمار مبتلایان ۸۸۹ نفر بوده است.21.Aa دولت افغانستان روز یکشنبه از شناسایی سه فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) خبر داد.

او در همین رابطه گفته است: به دلیل مسائلی که در حوزه یخ‌نوردی اتفاق افتاد تصمیم گرفتم ورزش قهرمانی را ترک کنم. احساس می‌کنم طی پنج سال حضور در تیم ملی تلاش‌ها و زحماتی که برای این رشته کشیدم دیده نشد و برایش ارزش قائل نشدند. بنا بر آخرین گزارش‌ها، شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در چین به ۷۶۲۸۸ افزایش یافته و شمار مرگ و میر‌ها نیز به ۲۳۴۵ نفر رسیده است. به همین دلیل ترجیح می‌دهم در جایی که برای زحمات و تلاشم ارزش قائل نمی‌شوند حضور نداشته باشم. این گامی مهم در مسیری طولانی برای صلح است و من از همه افغان‌ها می‌خواهم که از این فرصت استفاده کنند. اعتمادآنلاین| ‌ زینب کبری موسوی یخ‌نورد و سنگ‌نورد ایرانی از ورزش قهرمانی کناره‌گیری کرد. در کرۀ جنوبی ۱۴۲ مورد جدید آلوده به کرونا ثبت شده و به این ترتیب شمار مبتلایان به این بیماری به ۳۴۶ نفر رسیده است. او دلایل کناره‌گیری‌اش را بی‌توجهی به تلاش و زحماتش در رشته یخ‌نوردی و فشارهایی که در دوران ورزش حرفه‌ای متحمل شده عنوان کرد. بنا بر اعلام پکن تا پایان روز شنبه ابتلای ۶۴۸ نفر دیگر از ساکنان این کشور به بیماری «کووید-۱۹» تایید شده است اما از این تعداد تنها ۱۸ مورد در خارج از استان هوبئی به ثبت رسیده است که کمترین میزان طی یک ماه گذشته محسوب می‌شود.

  موسوی که متولد سال 1370 است رشته سنگ‌نوردی را از 19 سالگی شروع کرد. اخبار ضد و نقیض دربارۀ میزان شیوع ویروس کرونا در ایران در ایران خبرها حاکی از گسترش ویروس کرونا است. او در سال 1393 به صورت حرفه‌ای در زمینه درای تولینگ به ورزش قهرمانی پرداخت. در سال 1395 توانست جزو 10 ورزشکار برتر رنکینگ مسابقات جهانی سرعت (یخ‌نوردی) جای گیرد و نایب‌قهرمانی آسیا را به دست آورد. مقامات ایران تعداد موارد مشکوک مبتلا به «کووید-۱۹» در بیمارستانهای ایران را نیز ۲۴ نفر اعلام کرده بودند؛ اگرچه اخبار منتشر شده در فضای مجازی حکایت از آن دارد که شمار مبتلایان بسیار بیشتر است. در سال 1396 توانست نقره و برنز قهرمانی تیمی جهان در کشور فرانسه را به دست آورد. در سال 97 نیز زینب موسوی با مقام نایب‌قهرمانی تیمی مسابقات کمباین یخ‌نوردی به کار خود پایان داد. این خبرگزاری به نقل از همین منبع اعلام کرد که دست‌کم ۳ مورد مرگ و میر نیز در همین رابطه در تهران به ثبت رسیده است. هشدار چین دربارۀ احتمال بازگشت ویروس کرونا به بدن برخی از درمان شدگان وضعیت شیوع ویروس کرونا در دیگر نقاط جهان بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، اخبار منتشره دربارۀ شیوع این ویروس در خارج از مرزهای چین نگران کننده است.

  موسوی همچنین  پرامتیازترین ورزشکار در کسب سکوی تیمی جهان در کشور فرانسه در سال 2017 و جزو 10 نفر برتر زنان جهان است.   زینب موسوی در گفت‌وگو با « اعتمادآنلاین» از دلایل خود برای کناره‌گیری از ورزش قهرمانی گفت. هم‌رسانی این مطلب:.   موسوی در همین راستا توضیح داد: از مردم کشور به خاطر انرژی‌ها و حمایت‌شان تشکر می‌کنم. تمام زندگی شعارم عشق و عدالت و انسانیت بوده و احساس کردم ورزش قهرمانی مرا از این اخلاقیات دور می‌کند. به همین دلیل . شمار مبتلایان تایید شده در ایران به ۴۳ نفر و شمار مرگ و میرها نیز به ۸ نفر رسید؛ بیشتر موارد ابتلا همچنان در شهر قم گزارش شده است.

  او ادامه داد: به دلیل مسائلی که در حوزه یخ‌نوردی اتفاق افتاد این تصمیم را گرفتم. احساس می‌کنم طی پنج سال حضور در تیم ملی تلاش‌ها و زحماتی که برای این رشته کشیدم، دیده نشد و برایش ارزش قائل نشدند. به همین دلیل ترجیح می‌دهم در جایی که برای زحمات و تلاشم ارزش قائل نمی‌شوند، حضور نداشته باشم.   موسوی در پاسخ اینکه آیا سن در تصمیم او دخیل بوده یا نه گفت: من تا 45 سالگی می‌توانستم ورزش قهرمانی را ادامه دهم. اما فشارهای خیلی زیادی را در این مدت تحمل کردم و سلامتم به خاطر فشارهای عصبی به خطر افتاده است.

به همین دلیل تصمیم گرفتم از ورزش حرفه‌ای کناره‌گیری کنم. موضوعات مرتبط .