به رغم کرونا رشد اقتصاد چین به آرامی ادامه دارد | DW | 19.10.2020

28/07/1399 11:29:00 ق.ظ

چین تا حد زیادی بر پاندمی کرونا غلبه کرده است. اقتصاد چین که رو به زوال گذاشته بود، بار دیگر با شتابی غیرمنتظره رونق گرفته است. انتظار می‌رود که این کشور سال ۲۰۲۰ را با بیلان مثبت به پایان برساند.

چین تا حد زیادی بر پاندمی کرونا غلبه کرده است. اقتصاد چین که رو به زوال گذاشته بود، بار دیگر با شتابی غیرمنتظره رونق گرفته است. انتظار می‌رود که این کشور سال ۲۰۲۰ را با بیلان مثبت به پایان برساند. طبق آمارهای رسمی اقتصاد چین در ۹ ماه اول امسال تنها حدود ۷ دهم درصد رشد داشته است.

حتی در سه ماهه اول سال جاری چین با ۸ / ۶ درصد رشد منفی پایین‌ترین میزان رشد را از سال ۱۹۹۲ تاکنون به ثبت رساند. اما پس از آن اقتصاد به رشد عادی ادامه داد.

چین موفق شد با وضع مقررات شدیدی مانند محاصره شهرهای میلیونی، قرنطینه‌های سختگیرانه و محدودیت برای مسافرت گسترش ویروس جدید کرونا را به سرعت مهار کند. اکنون چندین ماه است که شیوع ویروس تا حد زیادی پایین آمده، کشور به زندگی عادی برگشته و شاهد رونقی نسبی در عرصه اقتصاد است.

در سه ماهه دوم امسال رشد اقتصادی به بالای سه درصد رسید و این روند با سرعت باز هم بیشتری در سه ماهه سوم ادامه یافت. تولید صنعتی نسبت به سال قبل تا ۹ دهم درصد بالا رفت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

ویروس چینی درمان چینی

تنها اقتصاد پررونق جهان اقتصاددانان معتقدند، چین تنها اقتصاد بزرگ جهان است که سال جاری را با بیلان مثبت به پایان خواهد برد. بنا به گزارش صندوق جهانی پول اقتصاد چین زودتر از آنچه گمان می‌رفت به حالت عادی برگشته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید

شمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسیدشمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسید

کرونا در ایران؛ ابتلای روزانه ۱۳ تا ۱۵ پرستار به بیماری کووید-۱۹

واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانهاواکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو: ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است

پلیس انگلستان می‌تواند به اطلاعات 'آزمایش و ردیابی' کرونا دسترسی داشته باشد - BBC News فارسیوزارت بهداشت بریتانیا می‌گوید کسانی که در انگلستان به آنها گفته شده خود را به دلیل کرونا در خانه قرنطینه کنند، 'بر حسب مورد' ممکن است مشخصاتشان در اختیار پلیس گذاشته شود. دولت می‌گوید این کار 'رعایت ضوابط مناسب و طبق قانون' انجام می‌شود اما انجمن پزشکی بریتانیا اظهار نگرانی کرده که درگیر شدن پلیس، ممکن است مردم را از دادن آزمایش کرونا باز دارد.

رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتروحش در آرامش ابدی و یادش گرامی باد.