به رغم کرونا رشد اقتصاد چین به آرامی ادامه دارد | DW | 19.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چین تا حد زیادی بر پاندمی کرونا غلبه کرده است. اقتصاد چین که رو به زوال گذاشته بود، بار دیگر با شتابی غیرمنتظره رونق گرفته است. انتظار می‌رود که این کشور سال ۲۰۲۰ را با بیلان مثبت به پایان برساند.

در شرایطی که پاندمی کرونا اقتصاد را در سراسر جهان فلج کرده، چین بار دیگر از رشد اقتصادی خبر داده است. بنا به گزارش اداره آمار چین این کشور در سومین سه ماهه سال جاری میلادی ۹ / ۴ درصد رشد داشته است. این مقدار رشد البته از برآورد متوسط ۵ / ۵ درصد پایین‌تر است، اما در شرایط کنونی اقتصاد جهانی نرخ قابل‌توجهی است.

طبق آمارهای رسمی اقتصاد چین در ۹ ماه اول امسال تنها حدود ۷ دهم درصد رشد داشته است. حتی در سه ماهه اول سال جاری چین با ۸ / ۶ درصد رشد منفی پایین‌ترین میزان رشد را از سال ۱۹۹۲ تاکنون به ثبت رساند. اما پس از آن اقتصاد به رشد عادی ادامه داد. چین موفق شد با وضع مقررات شدیدی مانند محاصره شهرهای میلیونی، قرنطینه‌های سختگیرانه و محدودیت برای مسافرت گسترش ویروس جدید کرونا را به سرعت مهار کند. اکنون چندین ماه است که شیوع ویروس تا حد زیادی پایین آمده، کشور به زندگی عادی برگشته و شاهد رونقی نسبی در عرصه اقتصاد است.

در سه ماهه دوم امسال رشد اقتصادی به بالای سه درصد رسید و این روند با سرعت باز هم بیشتری در سه ماهه سوم ادامه یافت. تولید صنعتی نسبت به سال قبل تا ۹ دهم درصد بالا رفت.اقتصاددانان معتقدند، چین تنها اقتصاد بزرگ جهان است که سال جاری را با بیلان مثبت به پایان خواهد برد. بنا به گزارش صندوق جهانی پول اقتصاد چین زودتر از آنچه گمان می‌رفت به حالت عادی برگشته است. بر این پایه حجم کلی سود نزدیک دو درصد بالا می‌رود، یعنی حدود ۹ دهم درصد بیش از برآوردی که در ماه ژوئن انجام گرفته بود.

بنا به تخمین صندوق بین‌المللی پول جمهوری خلق در سال ۲۰۲۱ رشدی برابر ۲ / ۸ درصد خواهد داشت. برای آلمان در سال جاری رشدی منفی به میزان ۶ درصد برآورد شده است و در سال آینده رشدی برابر ۲ / ۴ درصد. در آمریکا امسال اقتصاد تا ۳ / ۴ درصد افت دارد و سال آینده تا ۱ / ۳ درصد رشد مثبت.چین علاوه بر حمایت‌های کلان از بودجه در سال جاری، از افزایش صادرات نیز بهره برد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ویروس چینی درمان چینی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسیدشمار جان باختگان کرونا در ایران به 30 هزار و 375 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابتلای روزانه ۱۳ تا ۱۵ پرستار به بیماری کووید-۱۹
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانهاواکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو: ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پلیس انگلستان می‌تواند به اطلاعات 'آزمایش و ردیابی' کرونا دسترسی داشته باشد - BBC News فارسیوزارت بهداشت بریتانیا می‌گوید کسانی که در انگلستان به آنها گفته شده خود را به دلیل کرونا در خانه قرنطینه کنند، 'بر حسب مورد' ممکن است مشخصاتشان در اختیار پلیس گذاشته شود. دولت می‌گوید این کار 'رعایت ضوابط مناسب و طبق قانون' انجام می‌شود اما انجمن پزشکی بریتانیا اظهار نگرانی کرده که درگیر شدن پلیس، ممکن است مردم را از دادن آزمایش کرونا باز دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتروحش در آرامش ابدی و یادش گرامی باد.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »