بلینکن: برای نجات برجام تنها چند هفته باقی مانده است

24/10/1400 05:11:00 ق.ظ

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده است.

جهان, بایگانی

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده است.

نسخه چاپیآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده و اگر مذاکرات شکست بخورد، واشینگتن «گزینه‌های دیگری» را بررسی خواهد کرد.مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی، شامل ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین و آلمان از آخرین ماه‌های دولت حسن روحانی آغاز شد، اما با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، این مذاکرات مدت حدود پنج ماه به حالت تعلیق درآمد و آبان ماه امسال از سرگرفته شد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

خدای رها کنید تا چند روز پیش هرروز رزمایش زدن ایران و بودجه میلیارد دلاری اسرائیل. حالا چند هفته دیگه میریم بیرون شما جناب به وسیله ترامپ بیرون هستید.خوب برید جنگ یکبار شیون هم یک بار خودتان خسته نشدیند 🤔🤫🤭🤑🤑 شما در راستای اهداف ج ا عمل میکنید،ما گول شما رسانه های مزور را نمیخوریم؛با رسانه های اجتماعی،دیگر شما قدرت گذشته را ندارید،ما دست شما را رو میکنیم؛شما همدست ج ا هستید؛ما بدون کمک شما، ج ا را سرنگون میکنیم. قیام_تا_سرنگونی

چند هفته که خیلیه.. تا چند روز و چند ساعت هنوز خیلی راهه مدیونین اگه هول هولی بخواین پول هبه کنین به ملاها هر هفته میگن فقط چند هفته باقی مونده بیچاره ملتی که سرکار گذاشته شدن توسط این روباه ها ، یک سال فقط ۵۲ هفته است آخرش مانفهمیدیم این چندهفته بایدن خواب آلود وبلینکن ودارودستش کی میخواد تموم بشه .ازشروع مذاکرات باملاهای حقه بازهمین حرف داره تکرارمیکنه .جمهوری اسلامی خوب ایناراشاخته وداره بازیشون میده

بلینکن فراموش کرده: چند ماه پیش هم همین رو گفت! به چه کسانی هشدار داده ترامپیست ه😋☺😋ا اگر توافق نشد، گزینه بعدی شما چیست؟ احمق های دموکرات !! شما به تمام معنا احمق و خیانت کار به مردم ایران هستید.

فعال کارگری: اطلاعات سپاه از پرونده‌سازی برای همسرم برای فشار علیه من استفاده کردآرش جوهری، فعال کارگری زندانی، می‌گوید که اطلاعات سپاه برای همسرش که اخیرا برای اجرای حکم حبس راهی زندان شده، به منظور تحت فشار قرار دادن او، «پرونده سیاسی» درست کرده‌ است.

موسوی : مجلس هنوز برنامه مشخصی برای چگونگی اجرای حذف ارز ترجیحی دریافت نکرده استسخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که بنا براظهارات صریح رئیس سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس، دولت به دلیل محدودیت های ارزی ناچار به حذف ارز ترجیحی است گفت: هنوز برنامه مشخصی درباره چگونگی حذف ارز ترجیحی و مقابله با آثار آن بر روی معیشت مردم به مجلس ارائه نشده، این درحالی است که هم در قانون بودجه ۱۴۰۰ و هم در تفاهمی که بین سازمان برنامه و کمیسیون های مجلس انجام شده بود، دولت برای تدوین بسته های حمایت معیشتی از مردم، اختیارات لازم را داشته است.

تلاش آمریکا برای خارج‌کردن باقی‌‌مانده شهروندان آمریکایی از افغانستانوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشینگتن در تلاش برای کمک به ده‌ها شهروند آمریکایی و خانواده‌های‌شان از افغانستان است.به گزارش خبرگزاری «رویترز»، ند پرایس،

داورزنی: تمایلی برای حضور در فوتبال ندارم چون خانواده‌ام را دوست دارمبحث حضورم در پرسپولیس برای گذشته بود داورزنی: تمایلی برای حضور در فوتبال ندارم چون خانواده‌ام را دوست دارم 😆😆😆😆

جلال‌زاده: پیشنهادات 4+1 برای توافق موقت ایده‌آل ما نیسترئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از پیشنهادات 4+1 برای توافق خبر داده که ایده‌آل ایران نیست. - خبرگزاری آناتولی

درخواست 'نوری' از ستاد کرونا برای «حضوری» شدن مدارسوزیرآموزش و پرورش: *از ستاد کرونا خواسته‌ایم تا جایی که امکان دارد اجازه بدهند مدارس حضوری شوند *مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید باز و معلمان آنجا حضور داشته باشند *آموزش و پرورش نباید در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا منفعل باشد بیخود کردی امکان تیغ زدن کند شده حالا میخوان اجباری کنن که عمرا نمی فریتین بچه ها را راست میگه نباید منفعل باشن باید فعال باشن برای مرگ و میر و ابتلای بیشتر نه اینکه خداوندگاران رعایت پروتکل هان کل توان وزارت آپ صدور بخشنامه است. بنده خدا اطلاع نداره از وضعیت مدارس . طرف از رودخانه رد میشه میره کلاس.

share نسخه چاپی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده و اگر مذاکرات شکست بخورد، واشینگتن «گزینه‌های دیگری» را بررسی خواهد کرد.آرش جوهری در کنار همسرش شادی گیلک آرش جوهری، فعال کارگری زندانی، در نامه‌ای سرگشاده می‌گوید که اطلاعات سپاه برای همسرش که اخیرا برای اجرای حکم حبس راهی زندان شده، به منظور تحت فشار قرار دادن او، «پرونده سیاسی» درست کرده‌ است.به گزارش ایسنا، سید نظام الدین موسوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که دولت معتقد است که براساس قانون، مکلف به حذف ارز ترجیحی است گفت: در جلسه علنی مجلس، آقای میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه صراحتا اعلام کرد که دولت با ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی که از محل درآمدهای ارزی کسب می کند باید هم حقوق بدهد، هم بودجه عمرانی را تامین کند و هم ارز ترجیحی را و این امر امکان پذیر نیست و نمی توان این شرایط را ادامه داد؛ این موضع صریح ایشان است.12 ژانویهٔ ,2022: 01:16 شب GST آخرین به روزرسانی: 12 ژانویهٔ ,2022: 02:05 شب GST Share آدرس کپی شد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشینگتن در تلاش برای کمک به ده‌ها شهروند آمریکایی و خانواده‌های‌شان از افغانستان است.

مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی، شامل ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین و آلمان از آخرین ماه‌های دولت حسن روحانی آغاز شد، اما با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، این مذاکرات مدت حدود پنج ماه به حالت تعلیق درآمد و آبان ماه امسال از سرگرفته شد. آقای بلینکن گفت: «وقت ما خیلی خیلی کم است، چرا که ایران روز به روز به آن مرحله نزدیک‌تر می‌شود که بتواند در مدت زمان کوتاهی مواد شکاف‌پذیر کافی برای استفاده در سلاح هسته‌ای تولید کند.» این فعال کارگری زندانی در ادامه گفت، در زمان بازجویی بارها از سوی بازجویان مورد تهدید قرار گرفته که اگر زیر بار «اعترافات اجباری» نرود برای همسرش پرونده سیاسی تشکیل و از کار پرستاری اخراج خواهد شد.» طبق گفته وزیر خارجه آمریکا، تهران در حوزه هسته‌ای به پیشرفت‌هایی دست یافته که «بسیار دشوار بتوان آن را به عقب بازگرداند. ما منتظریم دولت برنامه اجرایی خود را بدهد تا بتوانیم تصمیم بگیریم، چراکه خط قرمز مجلس معیشت مردم است. آنها در نتیجه نادیده گرفتن محدودیت‌هایی که برجام ایجاد می‌کرد، موارد تازه‌ای را یاد می‌گیرند و دست به اقدامات تازه می‌زنند. این فعال کارگری در نامه اخیر خود، دادگاه رسیدگی به اتهامات خود را «تشریفاتی» خوانده و گفته است که بعدها قاضی به خانواده‌اش گفته بود که «حکم دست من نبوده است».» فرانسه: هنوز فاصله زیادی تا احیای برجام وجود دارد توافق هسته‌ای وین محدودیت‌هایی را برای برنامه هسته‌ای ایران به وجود می‌آورد و در ازای آن تحریم‌ها علیه تهران را لغو می‌کرد. دولت جو بایدن برای خروج شهروندان آمریکایی و افغان‌های واجد شرایط و در معروض خطر، متهم است که به صورت جدی تلاش نمی‌کند.

اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، به‌طور یکجانبه این توافق را لغو کرد و تحریم‌های سنگینی را علیه ایران به اجرا گذاشت. زندانیان سیاسی و مدنی در ایران بارها درباره بدرفتاری با خانواده‌یشان و فشار و تهدید آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده‌اند. ویی در پاسخ به این سوال که  لایحه دو فوریتی دولت برای این بود که خارج از نوبت رسیدگی شود نه با عجله یا ۴۸ ساعته، گفت: در فرایند بررسی قانونی، لوایح دو فوریتی الزاما باید ظرف ۴۸ ساعت بررسی و تصویب شود و این تکلیف قانونی است و طبیعتا تصمیم چنین مهمی را نمی شود ظرف ۴۸ ساعت گرفت. ایران نیز در واکنش به این اقدام گام به گام از تعهدات هسته‌ای خود عدول کرد. جو بایدن، جانشین دونالد ترامپ، از احیای توافق هسته‌ای حمایت کرده و از این رو واشینگتن و تهران مذاکرات غیرمستقیمی را با میانجی‌‌گری اروپا آغاز کرده‌اند.. پس از ماه‌ها توقف در این مذاکرات، واشینگتن به تازگی اعلام کرد که پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این پیشرفت‌ها برای احیای برجام هنوز ناکافی است.‌ آنتونی بلینکن گفت که احیای برجام «بهترین امر برای امنیت آمریکا خواهد بود، اما اگر نتوانیم چنین کنیم، به اقدامات و گزینه‌های دیگری فکر خواهیم کرد».

بلینکن پیش از این به‌طور تلویحی از اقدام نظامی صحبت کرده بود. او عنوان کرد که واشینگتن طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر روی این گزینه‌های دیگر به شدت کار کرده و برای هر احتمالی آماده است. با استفاده از گزارش خبرگزاری فرانسه؛ س.ن انتخاب سردبیر .