بستن دوازه‌های ورودی کربلا و کنترل کامل پل‌های بغداد توسط معترضین

09/12/2019 04:38:00 ب.ظ

بستن درهای ورودی کربلا و کنترل کامل پل‌های بغداد توسط معترضین #العربية

العربية

بستن درهای ورودی کربلا و کنترل کامل پل‌های بغداد توسط معترضین العربية

خبرنگار 2 کانال‌ تلویزیونی العربیه و الحدث، روز دوشنبه 9 دسامبر 2019 از بستن همه راه‌های ورودی به

اقدام به بستن دروازه‌های بغداد پس از آن اجرا شد که روز یکشنبه 8 دسامبر چند فعال مدنی و سیاسی هدف حمله مسلحانه افرادی نقابدار قرار گرفته‌اند که در پی این حمله مسلحانه دو تن از فعالان معروف شهر كربلا زخمی و سومين فعال به نام «فاهم الطائى» جان خود را از دست داد.

این در حالی است که صبح روز دوشنبه هزاران نفر در کربلا جنوب عراق در تشیع جنازه الطائی شرکت کرده و از مقامات خواستند که عاملان این قتل ها را تعقیب و مجازات کنندسکوت محتاطانه بغداداما در بغداد تظاهرکنندگان میدان التحریر وسایر میدان‌های بغداد شاهد آرامشی نسبی ومحتاطانه است. این وضعیت و فضای سکوت بر سه پل دیگر السنک، الاحرار و الجمهوریه در پایتخت عراق حکم فرما بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

عربستان به تفکیک جنسیتی در رستوران‌ها پایان می دهددولت عربستان سعودی می گوید رستوران ها دیگر ورودی های جداگانه ای برای زنان و مردان نخواهند داشت. تا پیش از این غذاخوری ها مجبور بودند یک ورودی جداگانه برای خانواده ها و زنان داشته باشند و ورودی دیگری را به مردان اختصاص دهند. و جمهوری اسلامی آغاز خواهد کرد ایرانی در خایه مالی رتبه اول داره...بابا عربا که دینشونه و کل این تعصبات از اونجا میاد ول کردن این تحجر رو ولی ما چسبیدیم به اینا یکی از عوامل پیشرفت جمهوری اسلامی پسرفت آن است

تظاهرات دانشجویان در بغداد و اعلام عزای عمومی در دو استان عراقمحکومیت بین المللی حمله خونین به تظاهرکنندگان در میدان خلانی و پل السنک در بغداد که شامگاه جمعه رخ

مرگ‌های «مشکوک» در عراق؛ یک معترض سرشناس در کربلا به قتل رسیدشبکه تلویزیونی عرب‌ زبان الغد ویدیوی مربوط به این صحنه را که از دوربین مداربسته در برابر منزل مقتول به دست آمده، منتشر کرده است.

متن کامل لایحه بودجه 99 منتشر شد/ بودجه دولت 484 هزار میلیارد تومان، بودجه شرکتها 1483 هزار میلیارد تومان + جزئیات- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimمتن کامل لایحه بودجه 99 کل کشور با جمع منابع 1988 هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی 484 هزار میلیارد تومانی منتشر شد.

روحانی دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کردحجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «صنعت،معدن و تجارت» ابلاغ کرد. کس ننه تو و رییس جمهورت قالیباف و جلیلی نوکر شوروی هستند رای مردم ومن برای سپاه پوچ وبی ارزش است من برادرشهید وجانباز شیمیایی با هزاران اخترا ع ایا نخبه نیستم چراصدای مردم پیدا نیست سپاه پاسداران و شوروی یا باندفاسد انگلیسی در فضای اینترنت حرف می زنند

گزارشی از اتفاقات پر رمز و راز روز شنبه عراقتهران-ایرنا- دو حادثه در ۲۴ ساعت گذشته ، اوضاع ملتهب عراق را به انفجار نزدیک کرد؛ اولی حمله مسلحانه و خونبار افراد ناشناس به نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در مرکز بغداد و دومی حمله به محل اقامت مقتدا صدر در شهر نجف بود که ادعا شده با پهپاد صورت گرفته است، اما نکته ای که در مرحله جدید التهابات عراق قابل تامل می نماید این است که هرچه به پیش می رویم ، موضوع پیچیده تر و پر راز و رمز تر می شود.

شهر کربلا و منع دخول افراد بيطانه و ناشناخته به داخل این شهر خبر داد.Image caption صفحه ای در رستوران مکدونالد در ریاض زنان و مردان را جدا می کند دولت عربستان سعودی می گوید رستوران ها دیگر ورودی‌های جداگانه ای برای زنان و مردان نخواهند داشت.داد و در نتیجه آن بیش از بیست تن کشته شدند، همچنان ادامه دارد.خبرگزاری فرانسه که این خبر را به نقل از همسایگان فاهم طایی نقل کرده همچنین یادآوری کرده است که منزل مقتول در محله‌ای از کربلا واقع شده که از امنیت برخوردار است زیرا در نزدیکی مناطق مذهبی شیعیان و نیز یک پاسگاه پلیس قرار دارد.

اقدام به بستن دروازه‌های بغداد پس از آن اجرا شد که روز یکشنبه 8 دسامبر چند فعال مدنی و سیاسی هدف حمله مسلحانه افرادی نقابدار قرار گرفته‌اند که در پی این حمله مسلحانه دو تن از فعالان معروف شهر كربلا زخمی و سومين فعال به نام «فاهم الطائى» جان خود را از دست داد. این در حالی است که صبح روز دوشنبه هزاران نفر در کربلا جنوب عراق در تشیع جنازه الطائی شرکت کرده و از مقامات خواستند که عاملان این قتل ها را تعقیب و مجازات کنند سکوت محتاطانه بغداد اما در بغداد تظاهرکنندگان میدان التحریر وسایر میدان‌های بغداد شاهد آرامشی نسبی ومحتاطانه است. با این حال محدودیت ها عملا به تدریج و بدون سر و صدا کاهش یافته است و بسیاری از رستوران ها، کافه ها و سایر مکان های عمومی دیگر مقررات تفکیک جنسیتی را اجرا نمی کنند. این وضعیت و فضای سکوت بر سه پل دیگر السنک، الاحرار و الجمهوریه در پایتخت عراق حکم فرما بود. اکثر دانشجویان و دانش آموزان در شرق بغداد برای محکوم کردن آنچه در روز جمعه رخ داد و همچنین برای اعتراض به این حادثه هولناک قتل تظاهر کنندگان، از رفتن به مدارس خودداری کردند. با وجود این آرامش نسبی، برخی از فعالان تاکید کردند که فضای ترس از گسترش موج جدیدی ترورها، آدم ربایی و بازداشت های غیر قانونی فعالان در میدان تحریر همچنان حکم‌فرماست بویژه که حکومت بغداد تاکنون از معرفی کسانی که این ترورها را انجام می‌دهند، ناتوان مانده است. پیشتر در سال جاری فرمانی سلطنتی به زنان اجازه داد بدون کسب اجازه از سرپرست مرد به خارج سفر کنند و در سال ۲۰۱۸ این کشور به چند دهه ممنوعیت رانندگی برای زنان پایان داد. تظاهرکنندگان معترض عراقی در شهرهای کربلا، نجف و بغداد برغم ترورها و آدم ربایی‌های منظم همچنان به تجمعات اعتراضی خود ادامه می دهند. به نوشته این خبرگزاری تا کنون جسد برخی معترضان در شرایطی مبهم و ناشناخته در استان‌های مختلف عراق یافت شده است.

گفتنی است که بغداد شامگاه جمعه شاهد خونین ترین شب تظاهرات بود به طوری عده‌ای مسلح وارد میدان التحریر شده و معترضان را به رگبار بسته اند. روز یکشنبه وزارت شهرداری ها گفت که رستوران ها دیگر ملزم به تفکیک زنان و مردان نخواهند بود و می توانند خود در این زمینه تصمیم بگیرند. به دنبال حمله شبه نظامیان وابسته به ایران به تظاهر کنندگان عراقی در بغداد و قتل بیش از 20 نفر و زخمی کردن ده‌ها تن از آنها سازمان ملل، آمریکا، فرانسه، کانادا و بریتانیا هر کدام با محکوم کردن این اقدام، قتل معترضان را «جنایت» توصیف کردند. در این حادثه خونین حدود 24 نفر کشته و تعدادی نیز زخمی شدند. براساس آماری که خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پلیس و بیمارستان‌های عراق داده‌اند، شمار کشته شدگان اعتراضات غراق به بیش از 400 تن رسیده است. . سفارت آمریکا از دولت عراق خواست تا اقدامات بیشتری برای محافظت از تظاهرکنندگان انجام دهد و عاملان قتل شب گذشته و روز جمعه را مجازات کنند.