بزرگداشت سعید توکلیان برگزار شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

مراسم بزرگداشت سعید توکلیان هنرمند عرصه انیمیشن برگزار شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مراسم «عصرانه با انیمیشن» با همکاری آسیفا ایران و انجمن صنفی انیمیشن به بهانه روز جهانی انیمیشن عصر روز پنجشنبه، ۱۸ آبان ماه در خانه سینما برگزار شد.

شکیب درباره توکلیان گفت: سال ۱۳۷۵ که من در مقطع کارشناسی ارشد رشته انیمیشن قبول شدم، آقای توکلیان از استادان مدعو دانشگاه بودند و استاد راهنمای پایان‌نامه من شدند. ایشان بودند که مرا به سمت رشته مطالعات انیمیشن هدایت کردند و راهی را به من نشان دادند که اصلاً نمی‌دانستم وجود دارد. او ادامه داد: با انرژی که من از هنرمندانی مانند سعید توکلیان گرفتم، توانستم مرکز صبا را راه‌اندازی کنم. مرکزی که توانست انیمیشن ایرانی را برای مخاطبی به جریان بیاندازد که همیشه محصولات خارجی در دسترسش قرار داشت. سریال انیمیشنی «خداوند لک‌لک‌ها را دوست دارد»، اولین کار مرکز صبا در آن دوران بود که خوشبختانه مخاطبان هم با آن ارتباط برقرار کردند.

او ادامه داد: در واقع هر جایی که در کارمان کم می‌آوردیم، این استاد توکلیان بود که به او مراجعه می‌کردیم و از او یاد می‌گرفتیم. سعید توکلیان در مراسم بزرگداشت به انجمن صنفی انیمیشن و آسیفا ایران سه کتاب در زمینه انیمیشن هدیه داد و گفت: ما بسیار برای همدیگر هزینه کرده‌ایم تا امروز به این نقطه در انیمیشن ایران رسیده‌ایم. از مسیر خاکی شروع کردیم، بعد از آن توانستیم مسیر را آسفالت کنیم و پرواز ما با تأسیس انجمن صنفی انیمیشن آغاز شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تندیس زنده‌یاد ابوالقاسم حسینجانی در بندر انزلی رونمایی شددر گرامیداشت اولین سالگرد درگذشت زنده یاد ابوالقاسم حسینجانی مراسم بزرگداشت و رونمایی از تندیس این شاعر آئینی در فرمانداری شهرستان بندر انزلی برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ششمین جشنواره شعر تبری 'نوج' در سوادکوه به بیت آخر رسیدبه مناسبت بزرگداشت هفته مازندران، آیین اختتامیه ششمین جشنواره شعر تبری نوج با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، هنرمندان و فرهیختگان در سوادکوه برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نشست سران کشورهای اسلامی روز شنبه برگزار می‌شودنشست سران کشورهای اسلامی روز شنبه با موضوع بررسی تحولات غزه برگزار خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

معرفی برترین‌های کراسفیت زنان خوزستان/ یک مسئول: استقبال غیرقابل پیش‌بینی بوداولین دوره مسابقات کاپ آزاد کراسفیت زنان خوزستان برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری نشست مصائب غزه در نمایشگاه بین المللی تبریزنشست مصائب غزه با حضور جوانان انقلابی در پاویون غزه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شدمراسم ترحیم همسر آیت‌الله احمد جنتی در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »