برکسیت؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب

09/09/2019 05:39:00 ب.ظ

برکسیت؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب بیشتر بخوانید🔽

برکسیت, بوریس جانسون

برکسیت ؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب بیشتر بخوانید🔽

بوریس جانسون با نخست وزیر ایرلند در دوبلین دیدار کرد اما موفق نشد نظر نخست وزیری ایرلند در جهت تغییر «پشتیبان مرزی» مندرج در برکسیت را تغییر دهد.

دیدار بوریس جانسون، نخست وزیر بریتاینا و لیو وردکار، همتای او از جمهوری ایرلند درباره برکسیت همانگونه که پیش بینی می شد نتایج مثبتی نداشت. نخست وزیر ایرلند اعلام کرد که «خروج با توافق» بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر ماه آینده میلادی قطعا غیرممکن است.

نخست وزیر بریتانیا هم در این دیدار اعلام کرد که دولت او خواستار خروج قاطع از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبراست در غیر این صورت ضربه ای بزرگ به دموکراسی خواهد خورد. وی تاکید کرد خروج بدون توافق یا با توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به دلیل حفظ منافع کشاورزان و میلیون ها شهروند اروپایی باید هر چه سریعتر انجام شود. جانسون در دوبلین پایتخت ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، از تمامی بریتانیایی ها خواست در دستیابی برای این هدف، خروج از اتحادیه اروپا کوشش کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صالحی در تهرانمدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با رییس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ادعای پمپئو درباره احتمال دیدار ترامپ با روحانی در نیویورکادعای پمپئو درباره احتمال دیدار ترامپ با روحانی در نیویورک وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار این ادعا که دونالد ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با تهران است، احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را رد نکرد.

وزیر خارجه ترکیه: هیچکس نمی‌تواند مانع فعالیت ما در مدیترانه شرقی شودوزیر خارجه ترکیه: هیچکس نمی‌تواند مانع فعالیت ما در مدیترانه شرقی شود

واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او در چهار دهه زیمبابوه را به ویرانی کشاند🔺 واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او زیمبابوه را به ویرانی کشاند ⚡️پمپئو در توئیتر نوشت موگابه در سال‌های طولانی که رأس قدرت بود کشوری با ظرفیت‌های بالا را به جایی رساند که بیشتر مردم آن نیازمند کمک‌های غذایی بین‌المللی هستند.

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98

۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز فرماندار الیگودرز: یک دستگاه مینی‌بوس حامل زائران افغان در راه سفر به امامزاده محمدبن حسن(ع) در روستای کیزاندره الیگودرز به دره سقوط کرد که بر اثر آن متاسفانه ۵ نفر کشته و ۱۶ تن زخمی شدند.

Aa دیدار بوریس جانسون، نخست وزیر بریتاینا و لیو وردکار، همتای او از جمهوری ایرلند درباره برکسیت همانگونه که پیش بینی می شد نتایج مثبتی نداشت.مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با رییس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد.به گزارش ایسنا، مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس در پاسخ به سوالی درباره اقدام ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته که فراتر از محدوده مورد توافق در برجام به شمار می‌آید، با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای کشورمان گفت: همان‌طور که رئیس جمهور ترامپ به وضوح گفته است، ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.08.

نخست وزیر ایرلند اعلام کرد که «خروج با توافق» بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر ماه آینده میلادی قطعا غیرممکن است. نخست وزیر بریتانیا هم در این دیدار اعلام کرد که دولت او خواستار خروج قاطع از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبراست در غیر این صورت ضربه ای بزرگ به دموکراسی خواهد خورد. به گزارش خبرگزاری"ایرنا"، فروتا قرار است ظهر امروز نیز با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کند. وی تاکید کرد خروج بدون توافق یا با توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به دلیل حفظ منافع کشاورزان و میلیون ها شهروند اروپایی باید هر چه سریعتر انجام شود. مقامات آمریکا در حالی همچنان ادعاهای خود درباره برنامه هسته‌ای کشورمان و ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را تکرار می‌کنند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تمامی گزارشات خود از روند اجرای برجام تائید کرده است که ایران به تعهداتش عمل می‌کند اما واشنگتن با دستاویز قرار دادن این ادعای واهی و تکراری خود تلاش می‌کند تا توجیهی برای سیاست‌های خصمانه و ضد ایرانی خود بیابد. جانسون در دوبلین پایتخت ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، از تمامی بریتانیایی ها خواست در دستیابی برای این هدف، خروج از اتحادیه اروپا کوشش کنند. گفتنی است بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته طی یک نشست خبری جزییات اقدامات تهران در کاهش تعهدات برجامی را تشریح و اعلام کرد گازدهی به ماشین‌ آی‌آر6 آغاز شده است. سخنان بوریس جانسون در حالی انجام شد که پارلمان بریتانیا هفته گذشته با رای اکثریت با هرگونه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالفت کرد..

البته با تصمیم که پیش تر نخست وزیر بریتانیا مبنی بر تعلیق کار پارلمان بریتانیا به مدت یک ماه گرفته است، شهردار پیشین لندن می تواند هم چنان امیدوارباشد تا تصمیم خود مبنی بر برکسیت بدون توافق را عملی کند. افرادی در ایران وجود دارند که بر این باورند چنین کاری عاقلانه است. در غیر این صورت، بوریس جانسون راه های زیادی به جز مذاکره مجدد با اروپا و پیشنهاد تمدید مهلت برکسیت و یا استعفا از مقام خود ندارد. نخست وزیر بریتانیا دوشنبه در دوبلین تاکید کرد که کشورش زمان زیادی برای کسب و خروج با توافق از اتحادیه اروپا را نیزدارد. بوریس جانسون می گوید در اولین نشست سران اروپایی که قرار است در هجدهم ماه اکتبر برگزار شود، موفق خواهد شد در زمانی ایده آل به یک توافق با اتحادیه اروپا برای خروج دست پیداکند. وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در نیویورک از جوابدهی دقیق به این پرسش طفره رفت و گفت، این بستگی به ایران دارد که می‌خواهد چه تصمیمی برای مسیر پیش روی کشورش بگیرد. مرزهای ایرلند و ایرلند شمالی، به عنوان خاکی از جزیره بریتانیا، مهم ترین مانع حمایت مجلس عوام از توافق برکسیت بین دولت پیشین این کشور، ترزا می، و اتحادیه اروپا بود.

نخست وزیر ایرلند، دوشنبه دولت جدید بریتانیا را نیز متهم کرد که برنامه ای واقع گرایانه برای مرزهای ایرلند و ایرلند شمالی ندارد و به دنبال آن هم نیست. وی تاکید کرد دولت بریتانیا باید به بکستاپ مرزی، پشتیبان مرزی، مندرج در توافقنامه برکسیت تن دهد در غیر این صورت یعنی با «خروج بدون توافق بریتانیا» مشکلات دوچندان خواهند شد. وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه ادعاهای واهی و بی‌اساس خود گفت: به همین دلیل، گروه‌های مورد حمایت ایران منابع مالی کمتری در اختیار دارند و این مسئله درباره حزب‌الله قابل مشاهده است. هم‌رسانی این مطلب: .