برکسیت, بوریس جانسون

برکسیت؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب

برکسیت؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب بیشتر بخوانید🔽

09/09/2019 05:39:00 ب.ظ

برکسیت ؛ دیدار بدون نتیجه دونخست وزیر بریتانیا و ایرلند در روزهای پرالتهاب بیشتر بخوانید🔽

بوریس جانسون با نخست وزیر ایرلند در دوبلین دیدار کرد اما موفق نشد نظر نخست وزیری ایرلند در جهت تغییر «پشتیبان مرزی» مندرج در برکسیت را تغییر دهد.

دیدار بوریس جانسون، نخست وزیر بریتاینا و لیو وردکار، همتای او از جمهوری ایرلند درباره برکسیت همانگونه که پیش بینی می شد نتایج مثبتی نداشت. نخست وزیر ایرلند اعلام کرد که «خروج با توافق» بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر ماه آینده میلادی قطعا غیرممکن است.

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

نخست وزیر بریتانیا هم در این دیدار اعلام کرد که دولت او خواستار خروج قاطع از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبراست در غیر این صورت ضربه ای بزرگ به دموکراسی خواهد خورد. وی تاکید کرد خروج بدون توافق یا با توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به دلیل حفظ منافع کشاورزان و میلیون ها شهروند اروپایی باید هر چه سریعتر انجام شود. جانسون در دوبلین پایتخت ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، از تمامی بریتانیایی ها خواست در دستیابی برای این هدف، خروج از اتحادیه اروپا کوشش کنند.

سخنان بوریس جانسون در حالی انجام شد که پارلمان بریتانیا هفته گذشته با رای اکثریت با هرگونه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالفت کرد. البته با تصمیم که پیش تر نخست وزیر بریتانیا مبنی بر تعلیق کار پارلمان بریتانیا به مدت یک ماه گرفته است، شهردار پیشین لندن می تواند هم چنان امیدوارباشد تا تصمیم خود مبنی بر برکسیت بدون توافق را عملی کند. در غیر این صورت، بوریس جانسون راه های زیادی به جز مذاکره مجدد با اروپا و پیشنهاد تمدید مهلت برکسیت و یا استعفا از مقام خود ندارد. headtopics.com

نخست وزیر بریتانیا دوشنبه در دوبلین تاکید کرد که کشورش زمان زیادی برای کسب و خروج با توافق از اتحادیه اروپا را نیزدارد. بوریس جانسون می گوید در اولین نشست سران اروپایی که قرار است در هجدهم ماه اکتبر برگزار شود، موفق خواهد شد در زمانی ایده آل به یک توافق با اتحادیه اروپا برای خروج دست پیداکند.

مرزهای ایرلند و ایرلند شمالی، به عنوان خاکی از جزیره بریتانیا، مهم ترین مانع حمایت مجلس عوام از توافق برکسیت بین دولت پیشین این کشور، ترزا می، و اتحادیه اروپا بود.نخست وزیر ایرلند، دوشنبه دولت جدید بریتانیا را نیز متهم کرد که برنامه ای واقع گرایانه برای مرزهای ایرلند و ایرلند شمالی ندارد و به دنبال آن هم نیست. وی تاکید کرد دولت بریتانیا باید به بکستاپ مرزی، پشتیبان مرزی، مندرج در توافقنامه برکسیت تن دهد در غیر این صورت یعنی با «خروج بدون توافق بریتانیا» مشکلات دوچندان خواهند شد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صالحی در تهرانمدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با رییس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ادعای پمپئو درباره احتمال دیدار ترامپ با روحانی در نیویورکادعای پمپئو درباره احتمال دیدار ترامپ با روحانی در نیویورک وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار این ادعا که دونالد ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با تهران است، احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را رد نکرد.

وزیر خارجه ترکیه: هیچکس نمی‌تواند مانع فعالیت ما در مدیترانه شرقی شودوزیر خارجه ترکیه: هیچکس نمی‌تواند مانع فعالیت ما در مدیترانه شرقی شود

واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او در چهار دهه زیمبابوه را به ویرانی کشاند🔺 واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او زیمبابوه را به ویرانی کشاند ⚡️پمپئو در توئیتر نوشت موگابه در سال‌های طولانی که رأس قدرت بود کشوری با ظرفیت‌های بالا را به جایی رساند که بیشتر مردم آن نیازمند کمک‌های غذایی بین‌المللی هستند.

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98

۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز فرماندار الیگودرز: یک دستگاه مینی‌بوس حامل زائران افغان در راه سفر به امامزاده محمدبن حسن(ع) در روستای کیزاندره الیگودرز به دره سقوط کرد که بر اثر آن متاسفانه ۵ نفر کشته و ۱۶ تن زخمی شدند.