بريتانيا تعهد داد در صورت حمله به سوئد از آن کشور دفاع می‌کند

21/02/1401 06:50:00 ب.ظ

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، قرار است پیمان امنیتی مشابهی را با فنلاند در جريان دیدار با رئیس‌جمهوری آن کشور امضا کند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، قرار است پیمان امنیتی مشابهی را با فنلاند در جريان دیدار با رئیس‌جمهوری آن کشور امضا کند. نسخه چاپی بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، و ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد، روز چهارشنبه ۲۱...

نسخه چاپی بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، و ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد، روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت یک پیمان تضمین امنیتی امضا کردند که براساس آن بريتانيا متعهد می‌شود در صورت حمله به سوئد، از آن کشور دفاع کند.

کشورهای سوئد و فنلاند پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در حال بررسی پیوستن به ناتو هستند. بوریس جانسون قرار است پیمان امنیتی مشابهی را با فنلاند در جريان دیدار با رئیس‌جمهوری آن کشور امضا کند. آقای جانسون در بیانیه‌ای گفت: «این پیمان امنیت اروپا را در برابر تهدیدهای جدید تقویت می‌کند و در عین حال نمادی از همبستگی امنیتی بین دو کشور است».

نخست‌وزیر بریتانیا افزود: «این پیمان اهداف کوتاه‌مدت ندارند بلکه هدف آن‌ها تقویت همکاری‌های نظامی و امنیتی و تقویت ثبات بین‌المللی در طولانی مدت است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور/خیزش گرد و خاک در غرب ایرانرئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا: *برای امروز رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود *برای استان‌های غربی و جنوب غرب کشور در این دو روز پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست

کاهش شدید پیوند کلیه در پی دخالت‌ وزارت بهداشت در روند اهدای آن از سوی داوطلبانمسئول انجمن بیماری‌های خاص استان کرمانشاه از کاهش موارد پیوند کلیه و افزایش آمار بیماران دیالیزی در پی دخالت وزارت بهداشت در روند سنت حسنه اهدای کلیه در کشور خبر داد.

افزایش محسوس دما در برخی مناطق کشور/ خیزش گرد و خاک در بعضی استان‌هاافزایش محسوس دما در برخی مناطق کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از رگبار باران در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک همچنین افزایش محسوس دما در کشور خبر داد.

شمار جرایم با انگیزه سیاسی در آلمان به بالاترین میزان خود در دو دهه گذشته رسیدوزارت کشور آلمان از افزایش ۲۳ درصدی تعداد جرایم با انگیزه‌های سیاسی در آلمان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبلش خبر داد.

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

شناسایی ۴۵۳ بیمار جدید کرونا در کشور / ۶ تن دیگر جان باختند۶ فوتی و ۴۵۳ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۴۵۳ *جانباختگان جدید: ۶ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۲۶۶۷۲ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۱۲۷۷۰ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۱۱۹۸ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۹۳۲۸۹۶۳