برون رفت از چالش‌های ارزی اقتصاد ایران با راه اندازی بورس ارز- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اخبار بورس برون رفت از چالش‌های ارزی اقتصاد ایران با راه اندازی بورس ارز سازمان بورس با ابلاغ آخرین اصلاحات مصوبه کمیته پایش ریسک بازار، از کاهش مجدد ضریب اعتباری سهام به ۱۰ درصد خبر داد

، در روزهای اخیر موضوع افزایش تورم نقطه ای در تیر ماه واکنش بسیاری از صاحب نظران اقتصادی را برانگیخته است. برخی از دستگاههای دولتی به صراحت عامل افزایش تورم در ابتدای تابستان امسال را به موضوع افزایش نرخ ارز ارتباط داده‌اند. نکته جالب توجه اینکه در بسیاری از اقتصادهای دنیا به دلیل شیوع کرونا عملا افزایش نرخ بیکاری ناشی از رکود باعث کاهش نرخ تورم شده است. موضوع نوسانات ارزی همواره یکی از دلایل جهش نرخ تورم در اقتصاد ایران عنوان شده است.

هر کس بخواهد در بازار ارز اقدام به معامله نماید، یا باید ارز خود را در یک حساب ارزی سپرده و سپس اقدام به فروش نماید با این تفاوت که کارگزاران این بازار بجای کارگزاری ها ، صرافی ها میباشند اما معامله توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بطور مستقیم در بازار انجام میشود و هرکس اقدام به خرید ارز نماید، یا باید بابت واردات، ارز خود را حواله کند یا در حساب سپرده ارزی، سپرده گذاری نماید و ارز بطور فیزیکی تحویل داده نمیشود.

با این راهکار، کشف قیمت همواره در بازار انجام شده و بر مبنای مولفه های اقتصادی، علاوه بر اینکه ارز و اسکناس راکد در خانه ها و شرکتها به گردش در می آید، موجب میگردد تا سفته بازان با ایجاد یک تقاضای کوچک نسبت به اقتصاد، در بازار ایجاد اخلال ننموده و همگرایی بین نرخ نیمایی و نرخ آزاد ایجاد میشود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه نگرانی‌ها از برگزاری مراسم محرم همزمان با بحران کرونا در ایران - BBC News فارسیآمار روزانه مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران همچنان سه رقمی است. با این حال دولت دستورالعملی برای اجرای مراسم عزاداری محرم اعلام کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جزییات اختصاصی از پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ایران به تعرض جنگنده‌های آمریکا و حمایت این کشور از گروه تروریستی تندرمجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای از سازمان ملل خواسته است تا آمریکا را در خصوص تعرض جنگنده‌های این کشور به یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی مسئول بشناسد. تخت روانچی همچنین در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان مراتب اعتراض خود را از حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر اعلام کرد و واشنگتن را مسئول جنایات تروریستی آن در ایران دانست.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال🔺فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال ⚡️همزمان با افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم_ایران بر اثر تداوم رکود و افزایش تورم، گزارش‌ها حاکی از شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران طی سال‌های اخیر است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی از تکرار واقعهٔ قتل خاشقجی؛ کانادا از رئیس پیشین ضدجاسوسی عربستان محافظت می‌کندبر اساس دادخواستی که روز پنج‌شنبه به دادگاه واشنگتن ارائه شد، سعد الجبری ولیعهد کنونی عربستان را متهم کرده است که مانند آنچه برای جمال خاشقجی در ترکیه روی داد، تیمی را در سال ۲۰۱۸ میلادی برای کشتن او به کانادا فرستاده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ در برزیل از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت🔺شمار جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ در برزیل از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت ⚡️همزمان با شدت یافتن دوباره شیوع کووید۱۹ در برخی کشورهای جهان، شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس_کرونا در کشور برزیل از ۱۰۰ هزار نفر گذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »